04 Eylül 2013, Çarşamba 16:04:53

KIBRIS SEMALARINDA GERGİNLİK İDDİASI!

Rum basını, dün Türk ve İngiliz savaş uçakları arasında KKTC üzerinde sıcak temas çıkmasına ramak kaldığını iddia etti. İngiltere Savunma Bakanlığı ise haberi yalanladı.
  • Önleme neymiş? Git bakayım Suriye sınırına önleme mönleme var mı? Sallarlar roketi sonra anan ağlar gerisi yalan ağlar
  • kktc deki askeri gecitkale havalimaninda ucak yok mu,her f16 adanadan kalkiyor? gecen aylarda 2 israil ucagi karpaz yarimadasina kadar gelmisti,gene engelleyemediler.. kktc uzeri onleme sistemi biraz zayif galiba
  • uçak değildir o kedidir kedi
  • Telsiz denen bisi var. Paranoyaklar

Rum Fileleftheros gazetesi, Ağrotur Üssü’nde konuşlu bulunan Eurofighter Typhoon tipi iki İngiliz savaş uçağının Lefkoşa FIR hattında keşif uçuşu gerçekleştirdiğini uçuş planlarına göre iki uçağın KKTC bölgesinde ve Greko Burnu üzerinden uçup Ağrotur Üssü’ne geri döndüğünü kaydetti.

Türkiye'nin, İncirlik Üssü’nden 2 F16 kaldırarak buna tepki gösterdiğini savunan gazete, F16’ların İngiliz savaş uçaklarına yaklaşamadığını, Türk uçaklarının bu uçaklarla irtibat kurmaya çalıştığını fakat İngilizlerin Türk pilotlara cevap vermediklerini kaydetti.

İki ülke savaş uçaklarının birbirlerinden, 60 milin üzerinde mesafede olduklarının tahmin edildiğini aktaran aynı gazete, özetle şu açıklamalara yer verdi: " Türklerin İngiliz uçaklarına karşı tavrı dikkatliydi ancak yapmaya çalıştıklarının da daha çok, Kıbrıs’ta iki FIR hattı olduğu ve uçakların işgal bölgeleri üzerinden geçebilmesi için Ercan Havaalanı Kontrol Kulesi’nden izin almak zorunda olduğu mesajını vermek olduğu açıktır. Türk tarafı iletişim kurmaya çalışarak, gerek sivil gerek askeri uçakları taciz ediyor. Dahası Ankara, sahte devleti (KKTC) siyasi açıdan yükseltme politikası çerçevesinde, bu yaklaşımlarını doğruluyor. Son günlerde Ağrotur Üssü’nden savaş uçaklarının iniş-kalkışlarında yoğunlaşma oldu. "

İNGİLTERE YALANLADI

Bunun yanı sıra, İngiliz Savunma Bakanlığı, KKTC üzerinde Türk ve İngiliz savaş uçakları arsında sıcak olay çıkmasına ramak kaldığı şeklindeki haberleri yalanladı.

İngiltere Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, "Savaş uçakları Kıbrıs’ın doğusundaki kimliği bilinmeyen uçak varlığını araştırmak üzere Ağtotur Üssü’nden kalktı. Ancak bu uçakların, meşru olarak uluslararası hava sahasında bulunduklarını ve bunlara karşı engelleme yapılmasına gerek olmadığı saptandı." ifadeleri kullanıldı. (Zaman)

KIBRIS SEMALARINDA GERGİNLİK İDDİASI!

Facebook Yorum

Yorumlar

roket ~ 9 yıl önce
Önleme neymiş? Git bakayım Suriye sınırına önleme mönleme var mı? Sallarlar roketi sonra anan ağlar gerisi yalan ağlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ziya tarkan kozan ~ 9 yıl önce
kktc deki askeri gecitkale havalimaninda ucak yok mu,her f16 adanadan kalkiyor? gecen aylarda 2 israil ucagi karpaz yarimadasina kadar gelmisti,gene engelleyemediler.. kktc uzeri onleme sistemi biraz zayif galiba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 9 yıl önce
uçak değildir o kedidir kedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
telsiz ~ 9 yıl önce
Telsiz denen bisi var. Paranoyaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000