05 Şubat 2015, Perşembe 08:20:16

KAZADA ÖLENLERİN SAYISI ARTIYOR

Tayvan'da TransAsia Havayolları'na ait yolcu uçağının dün nehre düşmesi sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 31'e yükseldi.
  • +-×/% yani taksidekilerin sayilmasi muhtemel oldugu gibi bi kadin baska aracta ay ay ay diyorya kalp krizi gecirmis olabilir! :D ya burada o kadar hatali haber veriliyor biride cikip bu haverde kelime hatasi bilgi hatasi harc hatasi yaptik demiyor, ne diyeyim bizlerde hala koyun gibi takip ediyoruz. :)
  • +-x/% kardeş, uçak köprüye çarptı ve haliyle kazaya bir de taksi karıştı. Kazada arabadakiler de yaralı sayılıyor olamaz mı?
  • Sayın editör,uçakta 53 yolcu 5 mürettebat toplam 58 kişi var ise,31 ölü,12 kayıp 17 de yaralı toplam 60 kişi oluyor....nasıl oluyor bu?

Tayvan'da TransAsia Havayolları'na ait yolcu uçağının dün nehre düşmesi sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 31'e yükseldi.

Tayvan Acil Afet Merkezi, 53 yolcusu ve 5 kişilik mürettebatıyla başkent Taypei'den ülkenin ada kenti Kinmın'e giden uçağın Keelung Nehri'ne düşmesi sonucu ölenlerin sayısının 31'e çıktığını, 12 kişinin kayıp, 17 kişinin ise yaralı olduğunu açıkladı.

Yaralıların bölgedeki hastanelerde tedavilerinin sürdüğü, kayıp olanlar için ise arama kurtarma çalışmalarına devam edildiği ifade edilen açıklamada, 2 yolcunun yanı sıra kaptan pilot, yardımcı pilot ve bir kabin memurunun da cesedinin bulunduğu kaydedildi.

Uçağa ait iki kara kutunun bulunduğu ve dün gece itibarıyla deşifre edilmeye başlandığı belirtildi. Kazanın ardından bin 551 kişinin, 394 araç ve 77 botla, nehirdeki arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye gönderildiği aktarıldı.

Merkezi Fransa'da bulunan ATR firması tarafından üretilen ATR-72 tipi GE 235 sefer sayılı uçakla, kalkıştan 10 dakika sonra irtibat kesilmişti. Düşerken nehir üzerindeki köprüye çarpan uçağın, bir kanadının koptuğu belirlenmişti. Uçaktaki yolcular arasında 3'ü çocuk 31 Çin vatandaşı bulunuyordu.

TransAsia Havayolları'na ait diğer ATR-72 tipi yolcu uçağı da geçen yıl 23 Temmuz'da olumsuz hava koşulları nedeniyle Tayvan'ın Pınghu Adası'na acil iniş yaptığı sırada zemine sert şekilde çarpmış, kazada 51 kişi yaşamını yitirmişti.

Tayvan'ın ilk özel havayolu firması olan TransAsia, genelikle kısa mesafeli denizaşırı uçuşlar yapıyor.

KAZADA ÖLENLERİN SAYISI ARTIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 7 yıl önce
+-×/% yani taksidekilerin sayilmasi muhtemel oldugu gibi bi kadin baska aracta ay ay ay diyorya kalp krizi gecirmis olabilir! :D ya burada o kadar hatali haber veriliyor biride cikip bu haverde kelime hatasi bilgi hatasi harc hatasi yaptik demiyor, ne diyeyim bizlerde hala koyun gibi takip ediyoruz. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
+-x/% kardeş, uçak köprüye çarptı ve haliyle kazaya bir de taksi karıştı. Kazada arabadakiler de yaralı sayılıyor olamaz mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
+-x/% ~ 7 yıl önce
bu açıdan düşünemedim.doğru..
+-x/% ~ 7 yıl önce
Sayın editör,uçakta 53 yolcu 5 mürettebat toplam 58 kişi var ise,31 ölü,12 kayıp 17 de yaralı toplam 60 kişi oluyor....nasıl oluyor bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000