05 Mart 2009, Perşembe 08:31:18

Kaza raporu uzmanları tatmin etmedi

Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyi Başkanı Pieter Van Vollenhoven tarafından yapılan açıklamalar, havacılık uzmanlarını tatmin etmedi...
  • İŞTE SATILMIŞ MEDYANIN KURTLANMIŞ BEYİNLİ ANCHORMAN LERİ! .ŞİMDİ ARTIK SIRA İHALEYİ PİLOTLARA YIKMAYA GELDİ! BU KADAR CAHİLCE, HAZIRLIKSIZ VE DAYANAKSIZ HABERİ ANCAK BUNLAR YAPAR!! ZATEN HEP PİLOTLAR GÜNAH KEÇİSİDİR.! HERKES ŞÜKRETSİN Kİ ; 3 PARÇAYA BÖLÜNMÜŞ BİR BOEING'DEN YOLCUNUN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ SAĞ ÇIKTI!! İLERİ ZEKALI OLMAYA GEREK YOK.BİR ALTIMETREDİR TUTTURMUŞLAR.ÖYLE BİLE OLSA; BÖYLE BİR KIRIMDAN SONRA O UÇAKTAN SAĞ ÇIKMAK KELİMENİN TAM ANLAMIYLA MUCİZEDİR.!! BEN O COCKPITTE ALTIMETRE ARIZASINI FARKETMEYECEK KAPTAN GÖREMİYORUM! AKSİNİ DÜŞÜNMEK DE İSTEMİYORUM..ANCAK ÖYLE BİLE OLSA; KAPTAN BİR MUCİZEYİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.. ÇÜNKÜ YOLCUNUN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU KAZADAN KURTULDU..BU DA DÜŞMEDEN ÖNCE PİLOTUN YAPTIĞI HESAPLAR SAYESİNDEDİR.!!
  • Uğur Dündar sadece Aydın Doğancı olsa iği, görevden vazife çıkarıp damatcı, tetikçi vb oluyor. ancak anlamadığı şey şu artık Türkiye'de başka medya guruplarıda var, o alışmış eski düzene, önce insanları sıkıştırıp sonra başka dolaplar çevirmeye reklem filimlerinde oynamaya vs. daha geçtiğimiz ay içerisinde sizin tv'de birisi çıkıp onu rezil etti. tık yok. Anadolu değimi ile o çok kertidi (Bayatladı) son çırpınışıdır. Havacılığı bıraksında eski mesleğine dönsün havacılık onu reddeder. tavukculukta fena meslek değil.
  • ben zaten uzun süreden beri UĞUR DÜNDAR seyretmiyorum .. Fazla Aydın Doğan'cı oldu. Tamam patronudur vs ama Aydın Doğan'ın ne mal olduğunu da herkes biliyor. Geçen gün Hıncal ULUÇ bile artık UğurDündar'ı seyretmiyorum demişti.Dolayısıyla AYDIN DOĞAN=RAY SİGORTA >>>
  • Ben şahsen tatmin oldum her şey açık ve sarih.
  • TÖSHİD ve diğer havacılıkla ilgili sivil toplum örgütleri bir araya gelerek Uğur Dündar'a bir Pilot elbisesi giydirip havacılığın reklamında oynatsınlar. Aynen tavukcuların yaptığı gibi başka türlü bu adamın havacılığa verdiği zararın önüne geçemeyeceğiz. Bu konuda sizin tv'de de daha önce öneride bulunuldu sanıyorum.
  • lütfn TV kanallarındaki haber bülteni sunan habercilik ve yorumculuk duayenleri bu kaza hakkında yorum yapmasın. bu iş fırında böcek yakalamaya benzemiyor bu iş yolsuzluk davası değil bu iş 3. sayfa haberi değil. Herkes TV ye çıkıp konuşuyor. Biraz susup beklememiz gerekmiyormu. Neden her konuyu çok iyi bilmiyorda çok iyi yorumlayabiliyoruz biz.
  • Hele Star TV de Sn. Uğur Dündarın bu konudaki girişimi felaket idi.
  • Boş,Boş,Boş Üzülerek söylüyorum ki Tv kanallarınca ve bazı gazetelerce bilgilerine baş vurulan bu uzmanların anlattıkları 20 yıl önceki teknik bilgilere dayanıyor.Bırakın yorum yapmayı çoğu bu gün otursalar 737-800 ün ne panelini nede cockpıt düzenini tanıyabilirler.

Raporun, sadece FDR (Uçuş bilgi veri kaydı) çözümünü içerdiğini ifade eden havacılık uzmanları, radyo altimetresinde yaşanan arızanın, daha önce aynı havalimanına inen 8 uçakta da görülmesinin Boeing firmasını zan altında bıraktığına dikkat çekti.  
 
Uzmanlar, aynı arıza nedeniyle firmanın, Hollanda Sivil Havacılık Otoritesi'nce uyarılmasının, Boeing 737-800 tipi uçaklarda 'imalat veya dizayn hatası' olabileceği iddialarını gündeme getirdiğini kaydetti. Kazada hayatını kaybeden Kaptan Pilot Hasan Tahsin Arısan'ın hocası Necmi Ekici ise, 'irtifa hatası vardı' denilerek, pilotları suçlayan ifadelerin kullanılmasına çok üzüldüğünü söyledi. "Havacılıktan bu kadar bilgisiz bir açıklama olamaz. Çok yazık." diyen Ekici, ani irtifa değişiminin flap arızasından kaynaklanamayacağını, flapların inişte uçağın ihtiyacı olan düşük sürati gerçekleştirdiğini kaydetti. İrtifa göstergesinin pilotun karşısında olduğuna dikkat çeken deneyimli pilot, bunların dışında başka ölçüm cihazlarının da bulunduğunu hatırlattı.
 
Mustafa GÜN
ZAMAN

Kaza raporu uzmanları tatmin etmedi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 13 yıl önce
İŞTE SATILMIŞ MEDYANIN KURTLANMIŞ BEYİNLİ ANCHORMAN LERİ! .ŞİMDİ ARTIK SIRA İHALEYİ PİLOTLARA YIKMAYA GELDİ! BU KADAR CAHİLCE, HAZIRLIKSIZ VE DAYANAKSIZ HABERİ ANCAK BUNLAR YAPAR!! ZATEN HEP PİLOTLAR GÜNAH KEÇİSİDİR.! HERKES ŞÜKRETSİN Kİ ; 3 PARÇAYA BÖLÜNMÜŞ BİR BOEING'DEN YOLCUNUN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ SAĞ ÇIKTI!! İLERİ ZEKALI OLMAYA GEREK YOK.BİR ALTIMETREDİR TUTTURMUŞLAR.ÖYLE BİLE OLSA; BÖYLE BİR KIRIMDAN SONRA O UÇAKTAN SAĞ ÇIKMAK KELİMENİN TAM ANLAMIYLA MUCİZEDİR.!! BEN O COCKPITTE ALTIMETRE ARIZASINI FARKETMEYECEK KAPTAN GÖREMİYORUM! AKSİNİ DÜŞÜNMEK DE İSTEMİYORUM..ANCAK ÖYLE BİLE OLSA; KAPTAN BİR MUCİZEYİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.. ÇÜNKÜ YOLCUNUN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU KAZADAN KURTULDU..BU DA DÜŞMEDEN ÖNCE PİLOTUN YAPTIĞI HESAPLAR SAYESİNDEDİR.!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Uğur Dündar sadece Aydın Doğancı olsa iği, görevden vazife çıkarıp damatcı, tetikçi vb oluyor. ancak anlamadığı şey şu artık Türkiye'de başka medya guruplarıda var, o alışmış eski düzene, önce insanları sıkıştırıp sonra başka dolaplar çevirmeye reklem filimlerinde oynamaya vs. daha geçtiğimiz ay içerisinde sizin tv'de birisi çıkıp onu rezil etti. tık yok. Anadolu değimi ile o çok kertidi (Bayatladı) son çırpınışıdır. Havacılığı bıraksında eski mesleğine dönsün havacılık onu reddeder. tavukculukta fena meslek değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ben zaten uzun süreden beri UĞUR DÜNDAR seyretmiyorum .. Fazla Aydın Doğan'cı oldu. Tamam patronudur vs ama Aydın Doğan'ın ne mal olduğunu da herkes biliyor. Geçen gün Hıncal ULUÇ bile artık UğurDündar'ı seyretmiyorum demişti.Dolayısıyla AYDIN DOĞAN=RAY SİGORTA >>>

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ben şahsen tatmin oldum her şey açık ve sarih.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
TÖSHİD ve diğer havacılıkla ilgili sivil toplum örgütleri bir araya gelerek Uğur Dündar'a bir Pilot elbisesi giydirip havacılığın reklamında oynatsınlar. Aynen tavukcuların yaptığı gibi başka türlü bu adamın havacılığa verdiği zararın önüne geçemeyeceğiz. Bu konuda sizin tv'de de daha önce öneride bulunuldu sanıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
lütfn TV kanallarındaki haber bülteni sunan habercilik ve yorumculuk duayenleri bu kaza hakkında yorum yapmasın. bu iş fırında böcek yakalamaya benzemiyor bu iş yolsuzluk davası değil bu iş 3. sayfa haberi değil. Herkes TV ye çıkıp konuşuyor. Biraz susup beklememiz gerekmiyormu. Neden her konuyu çok iyi bilmiyorda çok iyi yorumlayabiliyoruz biz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hele Star TV de Sn. Uğur Dündarın bu konudaki girişimi felaket idi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Boş,Boş,Boş Üzülerek söylüyorum ki Tv kanallarınca ve bazı gazetelerce bilgilerine baş vurulan bu uzmanların anlattıkları 20 yıl önceki teknik bilgilere dayanıyor.Bırakın yorum yapmayı çoğu bu gün otursalar 737-800 ün ne panelini nede cockpıt düzenini tanıyabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000