20 Mart 2014, Perşembe 08:17:16

KAYIP UÇAKTA FLAŞ GELİŞME

Avustralya Başbakanı Tony Abbott, Hint Okyanusu'nun güneyinde kayıp Malezya uçağına ait olma ihtimali olan iki parça bulunduğunu söyledi.
  • Çok kurtlar vadisi izliyorsun sanırım sen..
  • sırdaş bukadar saçma bir yorum duymadım,ne alaka ve mantık? katil cinayet yerine gerimi dönüyo diyosun
  • Kayıp uçak parçasını ilk tespit eden uçağı kaçırmış ve hedef saptırmaya çalışan olabilir.

Abbott, parlamentoda soru cevap oturumunda yaptığı açıklamada, Hint Okyanusu'nun güneyinde yeni ve güvenilir bilgilerin gün ışığına çıktığını söyledi.

Avustralya Orion uçaklarının, söz konusu parçaların bulunduğu bölgeye doğru yönlendiğini dile getiren Abbott, parçaların uçak ile bağlantısının olmayabileceğini de aktardı. Abbott, görülen parçaların detayları konusunda bir açıklama yapmadı.

24 METRE UZUNLUĞUNDA

Avustralya Deniz Güvenliği Kurumu Sözcüsü John Young, yaptığı açıklamada, Hint Okyanusu'nun güneyinde uydu tarafından belirlenen 2 parçadan birinin 24 metre uzunluğunda olduğunu belirtti.

Young, kayıp uçağa ait olma ihtimali olan ve uydudan belirlenen iki parçayı bulmak için, bölgeye 4 uçağın gönderildiğini yerel saatle 16.00'da yola çıkan uçakların 4 saat sonra 20.00 sularında bölgeye ulaşacağını söyledi.

'GEMİLERDEN DÜŞMÜŞ OLABİLİR'

Young, parçaların kayıp uçağa ait olup olmadığı konusunda bölgeye ulaşıp, parçaları alıp inceledikten sonra detaylı bilgi verebileceklerini ifade etti. “Parçalar bölgeden geçen bir gemiden düşmüş de olabilir, bundan ancak parçaları inceledikten sonra emin olabiliriz” diyen Young, bölgede havanın normal ancak görüş mesafesinin biraz düşük olduğunu bildirdi.
Young, “Uydudan resimleri görülen parçalar üzerinde herhangi bir renk veya iz var mı” sorusuna, “Herhangi bir şey görünmüyor” diye cevap verdi.

Avustralya Deniz Güvenliği Kurumu Sözcüsü Young, ABD ve Yeni Zelanda ile yürüttükleri arama çalışmalarına katılmak isteyen ülkeler olduğunu belirterek, bu ülkeleri beklemeye aldıklarını, gelişmelere göre ihtiyaç duyulduğunda arama çalışmalarına bu ülkelerin de katılabileceğini dile getirdi.

Avustralya'dan gelen ilk açıklamadan kısa bir süre sonra, Malezya Ulaştırma Bakanı Hişamuddin Hüseyin gazetecilere yaptığı açıklamada "Önümüzde yeni bir bulgu olduğunu doğrulayabilirim. İlk günden itibaren yaptığımız gibi her bir bulgunun  peşinden gidiyoruz. Umarım bu seferki olumlu bir gelişmedir" diye konuşmuştu.

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatıyla 8 Mart Cumartesi günü ortadan kaybolan Malezya uçağına, tüm aramalara rağmen ulaşılamadı. Bulunan parçaların kayıp uçağa ait olup olmadığı, parçalara ulaşılıp detaylı inceleme yapıldıktan sonra netleşecek.

KAYIP UÇAKTA FLAŞ GELİŞME

Facebook Yorum

Yorumlar

Kabin'den Sırdaş'a ~ 9 yıl önce
Çok kurtlar vadisi izliyorsun sanırım sen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sırdaşa ~ 9 yıl önce
sırdaş bukadar saçma bir yorum duymadım,ne alaka ve mantık? katil cinayet yerine gerimi dönüyo diyosun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sırdaş ~ 9 yıl önce
Kayıp uçak parçasını ilk tespit eden uçağı kaçırmış ve hedef saptırmaya çalışan olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000