24 Ocak 2019, Perşembe 13:12:51

Kayıp uçağın pilotundan şok mesaj!

Uçağı Manş Denizi'nde radardan kaybolan Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın pilotunun, son uçuşundan önce arkadaşına "İniş sistemleri konusunda biraz paslanmışım" dediği ortaya çıktı.
  • Süzülerek inebilirdi ben 737 ile alaskaya inerim
  • Emmi oğlu ne mesajı, ILS te paslanmış bir insan denizin ortasına uçak mı çakar? Pist başına çakar, yan piste çakar çalmaz uzak oturur, la inişte bişey olur. Ne manyaksınız nasıl yorum bu
  • Ucagin modeli nedir?

Uçağı Manş Denizi'nde radardan kaybolan Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın pilotunun, son uçuşundan önce arkadaşına "İniş sistemleri konusunda biraz paslanmışım" dediği ortaya çıktı. Sala, küçük bir özel uçakla İngiltere Premier Ligi'ndeki Cardiff takımına katılmak için Galler'in başkenti Cardiff'e uçarken 22 Ocak günü radardan kaybolmuştu.

Uçağı Manş Denizi'nde radardan kaybolan Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın pilotunun arkadaşına "İniş sistemleri konusunda biraz paslanmışım" dediği ortaya çıktı.

Sala, küçük bir özel uçakla İngiltere Premier Ligi'ndeki Cardiff takımına katılmak için Galler'in başkenti Cardiff'e uçarken 22 Ocak günü radardan kaybolmuştu.

Sala'nın bindiği uçağın pilotu olan David Ibbotson, Sala'yı daha önce Galler'den Fransa'ya uçurmuştu.

Ibbotson'un dönüş yolculuğu öncesinde Facebook'tan bir arkadaşına "Aletli iniş sistemi (ILS) konusunda biraz paslanmışım" mesajı attığı tespit edildi.

Öte yandan radardan kaybolan 35 yaşındaki uçağa 2015 yılında bir BBC belgeselinde yer verildiği ortaya çıktı.

Belgeselde uçak hakkında konuşan 63 yaşındaki emekli savaş pilotu David Henderson, "Uçağın yüzeyinde, pervanede ve kanatlarda buz birikebiliyor. Buzun miktarı çok artarsa uçak uçmayı bırakıyor. Bundan kurtulmanın tek yolu ise alçak irtifaya inmek. Oradaki sıcak hava buzu eritiyor" diyordu.

Emiliano Sala: Gabriel Batistuta'yı örnek alan 'yerel Carlos Tevez'
Cardiff takımının başkanı Mehmet Dalman ise Sala'ya tarifeli bir uçak ayarlamayı teklif ettiklerini fakat Sala'nın özel uçağı tercih ettiğini söyledi.

Sala'nın eski sevgilisi Berenice Schkair ise bunun bir kaza olmadığını öne sürdü ve "Futbol mafyası araştırılsın" dedi.

27 yaşındaki Victoria's Secret modeli Instagram hesabında "Futbol mafyasını araştırın çünkü ben bunun bir kaza olduğuna inanmıyorum" ifadelerini kullandı.

Kayıp uçağın pilotundan şok mesaj!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Bilir kişi ~ 4 yıl önce
Süzülerek inebilirdi ben 737 ile alaskaya inerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ziyaa ~ 4 yıl önce
böyle göbek bir yere inersen daha iyi olur valiz var çünkü çok yürümeyelim
Yav ~ 4 yıl önce
Emmi oğlu ne mesajı, ILS te paslanmış bir insan denizin ortasına uçak mı çakar? Pist başına çakar, yan piste çakar çalmaz uzak oturur, la inişte bişey olur. Ne manyaksınız nasıl yorum bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cihan ~ 4 yıl önce
paslanmanın sadece ILS ile sınırlı kaldığını bilemeyiz. Pilot sadece bunu fark etmiş olabilir ama acil durum prosedürlerini unutmaya başlamış, belki cruise sistemlerini vs de yeterince verimli kullanamaz hale gelmiş olabilir.
Ercan ~ 4 yıl önce
Ucagin modeli nedir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Piper Malibu ~ 4 yıl önce
Uçak yek motorlu piper Malibu, buzlanmadan dolayı motor stop etmiş olabilir
Volvo ~ 4 yıl önce
Piper Meridian. Tek piston motorlu, güzel bir uçak.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000