07 Ocak 2019, Pazartesi 08:02:24

Kayıp uçağın parçası bulundu

5 yıl önce Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken kaybolan 370 sefer sayılı uçağa ait olduğu düşünülen yeni bir enkaz parçası tespit edildi.
  • honeywell boeing ortaklıgıyla hiç bir ses kaydı olmadıgı iddia edilen ucak mı bu
  • Bu sayede okyanuslarin ucak parcalariyla dolu oldugunu gorduk

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 2014 yılında kaybolan Malezya Havayolları'nın 370 sefer sayılı uçağına ait olduğu iddia edilen enkaz parçalarından birinin, "büyük olasılıkla" uçaktan koptuğu açıklandı.

MH370 Araştırma Ekibi'nden yapılan açıklamada, incelemeye alınan yeni parçaların çoğunun başka bir uçağa ait olduğu belirtildi.

Açıklamada, zemin panelinin ise kaybolan Malezya uçağının modeli Boeing 777'ye ait olduğu ve "büyük ihtimalle MH370" sefer sayılı uçaktan koptuğu bildirildi.

Kayıp yolcuların yakınları, Madagaskar'da buldukları ve uçak enkazına ait olduğunu düşündükleri 5 parçayı, geçen yıl kasım ayında Malezya Ulaştırma Bakanı Anthony Loke'a teslim etmişti.

27 parçası bulunan uçağın en son ağustos ayında yeni parçalarına rastlanmıştı.

Kayıp Malezya Havayolları uçağı

Kuala Lumpur-Pekin seferini yapan Malezya Havayollarına ait uçak, 227 yolcusu ve 12 kişilik mürettebatı ile 8 Mart 2014 yılında kaybolmuştu.

Uçağın enkazını bulabilmek için yürütülen arama çalışmaları, 3 yılın ardından sonuç alınamadan Ocak 2017'de sonlandırılmıştı.

Bu yılın ocak ayında ABD şirketi Ocean Infinity uçağı aramaya tekrar başlamış ancak çalışmalar mayıs ayında yeniden durdurulmuştu.

Kayıp uçağın parçası bulundu

Facebook Yorum

Yorumlar

komedi ~ 4 yıl önce
honeywell boeing ortaklıgıyla hiç bir ses kaydı olmadıgı iddia edilen ucak mı bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 4 yıl önce
Bu sayede okyanuslarin ucak parcalariyla dolu oldugunu gorduk

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000