01 Şubat 2019, Cuma 09:45:54

Kayıp uçağın görüntüleri ortaya çıktı

Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'yı taşıyan uçağa ait olduğu düşünülen enkaz parçalarının fotoğrafları ortaya çıktı.

Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'yı taşıyan uçağa ait olduğu düşünülen enkaz parçalarının fotoğrafları ortaya çıktı.

Fransız yetkililer ülkenin en kuzey noktası olan Cotentin Yarımadası üzerinde bulunan Surtainville kıyısı açıklarında, düştüğü zannedilen Piper Malibu adlı uçağa ait olduğu tespit edilen 2 adet koltuk minderine rastladı.

Uçağa ait olduğu sanılan koltuğun fotoğrafı, plajda yürüyüşe çıkan Josette Bernard adında bir Fransız kadın tarafından çekildi.

Bernard, plajda bulduğu koltuk parçasının üzerinde İngilizce yazıların olduğunu fark edince, kaybolan uçağa ait olabileceğini düşünerek polise haber verdi.

Aramalar tekrar başladı

Bu yeni gelişmeler üzerine, Uçak Kazalarını Araştırma Kurumu (AAIB) bölgede 13 kilometre kare çapında bir alan belirleyerek, kayıp olan uçağın ana gövdesini ve öldüğü düşünülen iki kişiyi yeniden arayacak.

Uçakta Arjantinli futbolcu dışında pilot David Ibbotson yer alıyordu. AAIB yetkilileri olumsuz hava koşulları sebebiyle arama çalışmalarının hafta sonu başlayacağını ve 3 gün süreceğini açıkladı.

Arama çalışmalarında sonar radyo dalgaları teknolojisinin kullanılacağı belirtildi. Fransa Savunma Bakanlığı'na ait gemilerin yanı sıra özel bir arama kurtarma teknesi de enkazın bulunmasına yardım edecek.

Ne olmuştu?

28 yaşındaki Sala, Premier Lig ekiplerinden Cardiff City takımıyla 15 milyon sterlinlik sözleşme imzalamış, Galler'e giderken bindiği özel uçak 22 Ocak tarihinde Manş Denizi'nin Fransa açıklarında radardan kaybolmuştu.

İngiltere Premier Lig'de kümede kalma mücadelesi veren Cardiff City, Arjantinli oyuncuyu 19 Ocak'ta kulüp rekoru olan 15 milyon sterlin (17 milyon euro) bonservis karşılığında Nantes'tan transfer etmişti. (euronews)Kayıp uçağın görüntüleri ortaya çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000