17 Kasım 2018, Cumartesi 10:10:40

Katar'dan Ruanda'ya sivil havacılık desteği

Ruanda Devlet Başkanı Paul Kagame'nin, Katar'a resmi ziyareti sırasında, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlenmesini sağlayacak ikili iş birliği anlaşmalarına imzalar atıldı. Anlaşmalar kapsamında sivil uçuşlar da yer aldı.
  • Arap ne biliyormuş da ruandaya sivil havacılık konusunda destek verecekmiş. Allahın çöl bedevisi. Ne anlar havacılıktan
  • 4 yildir kigalide yasiyorum neresi tehlikeli anlayamadim. Gecmiste birseyler yasanmis olabilir ve bu hala suregeliyor gibi dusunulemez.
  • Peki bundan bize ne ? Neden Yayinliyor sunuz ?
  • Ruanda afrikanın en tehlikeli ülkelerinden biri hatta ilk3 te. TK olsa yatı duzenler ama katar muhtemelen git gel yapar.

Ruanda Devlet Başkanı Paul Kagame'nin, Katar'a resmi ziyareti sırasında, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlenmesini sağlayacak ikili iş birliği anlaşmalarına imzalar atıldı.

Yerel basında yer alan habere göre, Katar'a 2 günlük resmi ziyarette bulunan Kagame, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke arasında havacılık hizmetleri ve karşılıklı tanıtım anlaşmalarının yanı sıra yatırımların korunması, ekonomi, ticaret ve teknik iş birliği muhtıraları imzalandı.

The New Times Rwanda gazetesine konuşan Ruanda Altyapı Bakanı Claver Gatete, ziyaret sırasında Katar'ın Ruanda'ya yatırım imkanlarını değerlendirdiklerini ifade ederek, "Katar yatırımcıları, iki hafta önceki Ruanda ziyaretinde turizm, tarım ve madencilik gibi farklı alanlarda yeni iş birliği ve yatırım imkanlarını araştırdı." dedi.

İmzalanan anlaşmaların, Katarlı yatırımcıların Ruanda'da iş yapmalarını kolaylaştırıcı etkisi olacağını söyleyen Gatete, "Havacılık alanında imzalanan anlaşma, Ruanda hava yolu şirketi RwandAir'in Katar'a ticari uçuşları gerçekleştirmesini sağlayacak." diye konuştu.

Katar Hava Yolları, 2012'den beri Ruanda'nın başkenti Kigali'ye doğrudan uçuş seferleri düzenliyor.

Katar'dan Ruanda'ya sivil havacılık desteği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Arap ~ 3 ay önce
Arap ne biliyormuş da ruandaya sivil havacılık konusunda destek verecekmiş. Allahın çöl bedevisi. Ne anlar havacılıktan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayfun ~ 3 ay önce
4 yildir kigalide yasiyorum neresi tehlikeli anlayamadim. Gecmiste birseyler yasanmis olabilir ve bu hala suregeliyor gibi dusunulemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peki ~ 3 ay önce
Peki bundan bize ne ? Neden Yayinliyor sunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeynullah ~ 3 ay önce
Ruanda afrikanın en tehlikeli ülkelerinden biri hatta ilk3 te. TK olsa yatı duzenler ama katar muhtemelen git gel yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2 hafta yatida kalan calisan ~ 3 ay önce
Havacılık tan bihabersiniz herhalde.TK nin zaten yatı uçuşları var.
::)) ~ 3 ay önce
Rwanda Istanbul`dan cok daha guvenli ve temiz,Gece 3 te sokaklarinda kimsenin kimseye karismadigi nadir ulkelerden biridir.
Ruanda ~ 3 ay önce
Ruanda tehlikeli kardes, seni bamako ya bekleriz resepsiyon sana ilk giriste hayatta kalma taktikleri veriyor. Come to bamako
Fiyasko ~ 3 ay önce
1 kigali gayet sakin düzgün bir yer. 2 THY kigaliye zaten uçuyor 3 katar şu anda ucuyor ve yatı yapıyot. Yani özetle, yorumun tam bir fiyasko.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000