07 Ocak 2021, Perşembe 23:33:44

Katar Havayolları 3,5 yıl sonra yeniden uçmaya başladı

Katar Hava Yolları (Qatar Airways), Körfez krizinin çözülmesinin ardından yaklaşık 3,5 yıl sonra Suudi Arabistan hava sahasından uçuşlarına yeniden başladığını duyurdu.
  • Air india :))
  • Arap arabı ısırmaz. Olan bize olur. Ataba güven olur mu hiç
  • geliyoruz!
  • Aynı aile zaten.

Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Katar Hava Yolları, bu akşam itibarıyla bazı uçuşlarını yeniden Suudi Arabistan hava sahasından yönlendirmeye başladı." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Suudi Arabistan hava sahasının kullanıldığı ilk uçuşun bugün 20.45'te Doha'dan Johannesburg'a gerçekleştirildiği aktarıldı.

Şirket, Körfez bölgesinde 5 Haziran 2017'de başlayan krizle birlikte Suudi Arabistan hava sahasından uçuşlara ara vermişti.

Körfez'de 3,5 yıl sonra uzlaşma

Kuveyt Dışişleri Bakanı Ahmed Nasır Muhammed es-Sabah, 4 Ocak'ta, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki kara, deniz ve hava sınırlarının açılması için anlaşmaya varıldığını duyurmuştu.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud da 5 Ocak'ta El-Ula kentinde düzenlenen 41. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi'nde, Katar'a ambargo uygulayan ülkelerin Doha ile diplomatik ilişkilerini yeniden tesis ettiğini ve ambargonun kaldırdığını açıklamıştı.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.

Katar, söz konusu ülkelerin tüm suçlamalarını reddederken bu durum Körfez bölgesinde krize yol açmıştı.

Katar Havayolları 3,5 yıl sonra yeniden uçmaya başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Giv mi vatir ~ 3 yıl önce
Air india :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arap ~ 3 yıl önce
Arap arabı ısırmaz. Olan bize olur. Ataba güven olur mu hiç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HATEMİ ~ 3 yıl önce
Bu anlaşma türkiye YE yarar.BİŹIMKİLER 1. CİHAN SAVAŞINDA ARAP ÇOLLERINDE SICAKTAN İHANETTEN İKİYÜZLÜLUKTEN BIKMIŞLAR KI ARTIK ,NE ŞAMIÑ ŞEKERİ NE ARABIN YÜZÜ.DEMISLER.AMA YİNEDE AYNI COGRAFYADAYIZ.TİCARWTİMIZE BAKALAIM.ARALARINA GIRMEYELIM.HERYÖNÜYLE ÜLKE OLARAK ARAP ÜLKELERINE GÖRE BIRCOK ÜSTÜNLÜKLERIMIZ VAR
Gumbur gumbur ~ 3 yıl önce
geliyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
redundant ~ 3 yıl önce
işten kovulma da günbür günbür
JETAR AIRWAYS ~ 3 yıl önce
pandemide 4000 kabin memuru ve 700 pilot kovuldu.
Sorun yok ~ 3 yıl önce
Aynı aile zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000