11 Mayıs 2010, Salı 15:03:18

Kastamonuluları havaalanı heyecanı sardı

18 yıldır hiç uçak inmeyen ve hatta düğün salonu olarak bile kullanılan Kastamonu Havaalanı’nın, Kasım 2010 tarihinde hizmete girmesinin planlanması konusunda yapılan açıklamalar, Kastamonulu turizmcileri heyecanlandırdı.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Tarih, turizm,doğa,deniz... Tosya,Cide,Taşköprü,İnebolu,Abana... Pirinç, Sarımsak,Kestane... Ilgaz Dağı, Kanyon,Göller... Nasrullah,Kale,Kule, Şeyh Şaban-ı Veli Hz... Bir başka güzel memleketim... Sadece İstanbulda 1.400.000 Kastamonulunun yaşadığı düşünülürse Havaalanı zaruri ihtiyaçtı. Emeği geçenlere teşekkür...
  • orgi nin nüfusu 1.250.000- giresundan -ankara 612km, istanbul 931km, izmir 1191km, bursa 942km, DAHA NE OLSUN??? (ayrıca kastamonuluları tebrik ederim.)

Hürriyet'te yer alan habere göre; Kastamonu’daki Kurşunluhan Hotel’in ortaklarından Selami Çelebioğlu, “Kastamonu Havaalanı'nın hizmete giriyor olması, bölgemiz turizmine çok büyük bir ivme kazandıracaktır. Zira, havaalanının, Kasım 2010 tarihinde açılacak olduğunu duyduğumuzda, turizmciler olarak çok heyecanlandık. Nitekim, bu yıl, firma olarak yaptığımız girişimlerin ardından, Kasım ayındaki İngiltere WTM Fuarı’na, kendi standımızın dışında, bir de Kastamonu standı alarak katılıyoruz. Havaalanı sayesinde; İngiltere başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanından kentimize getireceğimiz misafirlerimizi ağırlayabileceğiz” dedi.

7 bin yıllık tarihi ve kültürü, doğal güzellikleri, kanyonu gibi özellikleriyle Kastamonu’nun bir turizm cenneti olduğunu kaydeden Selami Çelebioğlu, Kastamonu’ya uçuşların  başlamasıyla, yerli turistin de yoğun ilgi göstereceğini açıkladı.  
 
ERTELENEN YATIRIMLAR, YENİDEN GÜNDEME GELİYOR  
 
Kurşunluhan Hotel’in ardından, özellikle Amerikalı ve Avrupalı turistlere yönelik, ‘eko-turizm çiftliği’ projelerinin olduğunu belirten Selami Çelebioğlu, “Kastamonu, sahip olduğu potansiyeli ile eko-turizmin dünyadaki en önemli bölgelerinden biri. Bu güzellikleri, hem yerli hem yabancı misafirlerimizle paylaşmak için ‘eko-turizm çiftliği’ projesini planlamıştık. Ancak, ulaşımın ciddi bir sıkıntı olması nedeniyle projeyi belli bir süreliğine ertelemiştik. Şimdi şirket olarak, ‘eko-turizm çiftliği’ projesinin yatırımını yeniden gündeme alacağız. Zira havaalanının hizmete girecek olmasıyla, birçok yatırımcı, yönünü Kastamonu’ya çevirecek” diye konuştu. 

Sahibi olduğu Merlin Travel Group bünyesindeki Tivoli Turizmin bir şubesini Kastamonu’ya açmak için tüm hazırlıkları bitirdiklerini ve Haziran ayı içinde açılışı yapmayı planladıklarını kaydeden Selami Çelebioğlu, artık Kastamonu’nun turizmde hak ettiği yeri alması gerektiğini ve havaalanının hizmete girmesiyle de bu sürecin hızlanacağını belirtti.

Kastamonuluları havaalanı heyecanı sardı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Tarih, turizm,doğa,deniz... Tosya,Cide,Taşköprü,İnebolu,Abana... Pirinç, Sarımsak,Kestane... Ilgaz Dağı, Kanyon,Göller... Nasrullah,Kale,Kule, Şeyh Şaban-ı Veli Hz... Bir başka güzel memleketim... Sadece İstanbulda 1.400.000 Kastamonulunun yaşadığı düşünülürse Havaalanı zaruri ihtiyaçtı. Emeği geçenlere teşekkür...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
orgi nin nüfusu 1.250.000- giresundan -ankara 612km, istanbul 931km, izmir 1191km, bursa 942km, DAHA NE OLSUN??? (ayrıca kastamonuluları tebrik ederim.)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000