05 Ağustos 2016, Cuma 09:41:47

Kastamonu'da o sorun çözülüyor

Kastamonu Uzun Yazı Havaalanı’na Sabah erken saatlerde uçakların inememesi, Ankara ve Samsun’da bulunan havaalanlarına yönelmesi sonrasında yolcuların yaşadığı mağduriyet nihayet gideriliyor.
  • Dhmi önce sabiha Gökçen atatürk esenboğa ve antalyanın uygunsuz şartlarını o 30 milyonla bi düzeltse de sonra günde 1 uçağa hizmet veren limanı dert etse!! Sisin eksik olmadığı bi coğrafyaya liman yaparsan hiç bir fizibilete olmadan daha çok havaya para saçılır!
  • kastamonu'ya uçmak birilerine Batıyor herhalde sözüm ona (7-77) oraya kaç kişi gelip gittiğini DHMİ Sitesinde öğrenebilirsin çook merak ediyorsan!!!
  • 600 günde bitmiş alana ufak tefek rötuşlar mı yapılacak. Adamlar neredeyse 2 yılda dünyanın en büyük havalimanlarından birinin 1. Etabını hiçyoktan yapacak, bunlar 600 günde drenaj kanalı, siste iniş sistemi vb... Şeyleri ufacık havaalanına yapacak. Tek başıma çalışsam 600 günde yarısını bitiririm. Yuh ki ne yuh...
  • kastamonu ne la kaç kişi gidip geliyor 30 milyon yatırım ne demek güzelim aydın duruyor atıl bi şekilde
  • Glaide path ne ya. Yillarin glide pathine ne oldu
  • Glay ped çevirisi komik olmuş. Ils sisteminin bileşenlerinden biridir glide path, neden ILS kuruyoruz dememişler, muhtemelen meydan uygun değildir. Uygun olmayan meydana da Lokalizer kurulur çünkü manialardan dolayı glide path sinyalleri sağlıklı alınamaz. Sadece glide path kurulması konusunda bir hata var sanki.
  • Kastamonu kuzey bolgesine 2. Havaalani sart. Ayrica istanbul seferlerinin boing777 Ile yapilmasini istiyoruz. Halk olarak 737'lerde perisan oluyoruz kac yildir.

Kastamonu Uzun Yazı Havaalanı’na Sabah erken saatlerde uçakların inememesi, Ankara ve Samsun’da bulunan havaalanlarına yönelmesi sonrasında yolcuların yaşadığı mağduriyet nihayet gideriliyor.

Kastamonu Uzun Yazı Havaalanı Müdürü Mustafa Konca, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kastamonu Havalimanı’na 30 milyon liralık yatırımın yapılacağını belirterek, bu yatırımın sonucunda sisli havalarda uçakların daha rahat piste iniş ve kalkış yapabileceklerini kaydetti.

Sis engeline takılan yolcu uçaklarının Kastamonu havaalanı yerine Samsun ve Ankara’da bulunan havaalanlarına yönelmesiyle vatandaşların yaşadığı mağduriyetin farkında olduklarını kaydeden Kastamonu Uzun Yazı Havaalanı Müdürü Mustafa Konca, “Özellikle sisli havalarda uçakların kolayca inmesi zor hale geliyor Glaide-Path (Glay Ped) cihazı ile ilgili gelişmeler var. Bunu vekillerimiz basın ile paylaşmışlardı. Hem Glaide-Path direkt cihazının kurulumu olsun hem de pist kenarı drenaj kanallarının yapımı olsun hem de havalimanı güvenlik duvarı boyunca yapılacak işler olsun. Bunların tamamının yapımı için 16 Ağustos’ta genel müdürlük ihaleye çıkıyor. Yer tesliminden itibaren 600 günde bu iş tamamlanacak. İş programı listesinde tabi önceliğimiz bu cihazın yeri konusunda öncelik verilecek. Bittiği zaman uçaklarımız daha düşük görüş mesafesinde iniş yapacak. Dolayısıyla hava trafiğimiz ve yolcularımız daha az etkilenmiş olacaklar” dedi.

“Pegasus’a Kastamonu’yu önerdik”

Pegasus Hava Yolları’nın uçuş okulu kuracağını açıklaması ve Kastamonu’nun da aralarında bulunduğu 15 havaalanından görüş istemesi yetkilileri harekete geçirdi. Kendi pilotlarını kendisi yetiştirmek isteyen Pegasus Hava Yolları’nın talebine karşılık çalışmalara başladıklarını kaydeden Mustafa Konca, “Pegasus Hava Yolları’nın talebi doğrultusunda güvenlik boyutu, Ankara’ya yakınlığı ve değişik hususlar belirterek Kastamonu’yu önerdik. Tabi bu değerlendirme aşamasında inşallah olumlu bir gelişme olur” diye konuştu.

“Tatil bölgelerine direkt uçuşlar için çalışıyoruz”

Konca ayrıca turizm konusunda da yapılması gereken konular olduğuna işaret ederek, “Karayolları bir noktaya kadar turizme hizmet ediyor ama esas turizme hizmet eden havayoludur. Biz Ege ve Akdeniz bölgesinde yaşayan vatandaşları buraya karayolu ile getirme imkânımız çok az. Ama bunun yerine İzmir’e veya Antalya’ya haftada iki-üç gün bir sefer koyulduğu zaman insanları buraya getirmek daha kolay olacak. Bu şekilde turizmin önü açılmış olacak. Bu noktada zaten vekillerimiz gerekli desteği sağlıyorlar. Bu noktalarda gelişme kaydedersek şehrimizin daha iyi noktalarda olacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Kastamonu'da o sorun çözülüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Yazık ~ 4 yıl önce
Dhmi önce sabiha Gökçen atatürk esenboğa ve antalyanın uygunsuz şartlarını o 30 milyonla bi düzeltse de sonra günde 1 uçağa hizmet veren limanı dert etse!! Sisin eksik olmadığı bi coğrafyaya liman yaparsan hiç bir fizibilete olmadan daha çok havaya para saçılır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazıka ~ 4 yıl önce
Arkadaş coğrafyamız da sis olmayan memeleketmi var özellikle Karadeniz de sis olmayan illere hizmet olsun ama sis olan illere de hizmet olmasın varmı böyle bir şey yahu siz hala küçük vilayetleri küçümseme derdindesiniz işiniz gücünüz para olmuş.
ibrahim900 ~ 4 yıl önce
kastamonu'ya uçmak birilerine Batıyor herhalde sözüm ona (7-77) oraya kaç kişi gelip gittiğini DHMİ Sitesinde öğrenebilirsin çook merak ediyorsan!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 4 yıl önce
600 günde bitmiş alana ufak tefek rötuşlar mı yapılacak. Adamlar neredeyse 2 yılda dünyanın en büyük havalimanlarından birinin 1. Etabını hiçyoktan yapacak, bunlar 600 günde drenaj kanalı, siste iniş sistemi vb... Şeyleri ufacık havaalanına yapacak. Tek başıma çalışsam 600 günde yarısını bitiririm. Yuh ki ne yuh...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
7-77 ~ 4 yıl önce
kastamonu ne la kaç kişi gidip geliyor 30 milyon yatırım ne demek güzelim aydın duruyor atıl bi şekilde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
7-777 ye ~ 4 yıl önce
Sen Dpt çalışıyosun galiba büyük hata yapmışlar sana sormadıkları için tüh yazık olmuş.
Cihan ~ 4 yıl önce
Beğenemedin mi?
Glayid ped ~ 4 yıl önce
Glaide path ne ya. Yillarin glide pathine ne oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dispatch ~ 4 yıl önce
Glay ped çevirisi komik olmuş. Ils sisteminin bileşenlerinden biridir glide path, neden ILS kuruyoruz dememişler, muhtemelen meydan uygun değildir. Uygun olmayan meydana da Lokalizer kurulur çünkü manialardan dolayı glide path sinyalleri sağlıklı alınamaz. Sadece glide path kurulması konusunda bir hata var sanki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Global ~ 4 yıl önce
Kastamonu kuzey bolgesine 2. Havaalani sart. Ayrica istanbul seferlerinin boing777 Ile yapilmasini istiyoruz. Halk olarak 737'lerde perisan oluyoruz kac yildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gastamonu ~ 4 yıl önce
Sayın Yolcumuz, 05/08/2016 tarihyle yaşamış olduğunuz mağduriyetiniz sebebiyle uçuşlarımız A380 uçaklar ile gerçekleştirilecektir. 300 adet sipariş geçtik. FYI Yönetim
Yetkililer doğru anladınız ~ 4 yıl önce
330 ve 777 bitti 2. Havalimanı istiyoruz diyor
uyz ~ 4 yıl önce
Her kimsen sen kel kahyasımı sın komadan osuruyosun.
.. ~ 4 yıl önce
Burdan Bodrum'a 777 ile ucmuyor, kastamonuyamı 777 uçacak. Bide isterseniz özel a380 gelsin 787-8 dreamliner a350 falan?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000