08 Aralık 2017, Cuma 09:11:48

Kargoda merkez Türkiye olacak

Türk Hava Yolları (THY) Kargo Çözümleri Proje Müdürü Latif Haliloğlu, üçüncü havalimanının tamamlanmasıyla birlikte Türkiye'nin hava kargo merkezi olacağını söyledi.
  • kargo çözümleri müdürü, kargo takip müdürü, kargo teslim müdürü, kargom nerede? müdürü
  • Thy kargo 747 8 ile 777 F modellerini ya kiralık yada sipariş vermeki 330 200 F modeli yanılmıyorsam birkaç teslim alacagı kargo uçağı var. Dünyada FEDEX KARGOLUX KALITTA UPS gibi sadece kargo taşımacılığı yapan şirketler var bir diğeride Thy gibi hem yolcu hem kargo uçakları olan büyük havayollarıda var başlıcaları LUFTHANSA QATAY PASIFIC EMIRATES QATAR THY gibi bu alanda çok başarılılar
  • Ulaşım sorunu hakkında haber yapmadan sizin tarafsız olduğunuza inanmıyorum. Havalimanı güzel en büyük olucak gelişmiş olucak ona lafım yok iyi ki yapılıyor. Ama ulaşım sorunu var ve bu dillendirilmiyor. Herkes bitirmeye ve şişirmeye odaklı ulaşım adına bi kürek toprak atilmadi !
  • Sen thy'ye nasıl girdin ve o makama geldin onu da anlatsana. Kargo'da merkez Türkiye nasıl olacak hangi vizyon,kafa,bilgi,tecrübeyle ? Kul hakkının yendiği,adaletsizliğin,haksızlığın olduğu şirket iflah olur mu ?
  • DLR sürecinde olanlara başarılar. Pilot ihtayacının yeni havalimanı ile artacağı su götürmez bir gerçek. İnşallah bayrak taşıyıcımız THY'nin bir parçası olabiliriz.. Kokpitte görüşmek dileğiyle..

Türk Hava Yolları (THY) Kargo Çözümleri Proje Müdürü Latif Haliloğlu, üçüncü havalimanının tamamlanmasıyla birlikte Türkiye'nin hava kargo merkezi olacağını söyledi.

Haliloğlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Sivil Havacılık Topluluğu'nun düzenlediği 2. Havacılık Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, hava yolu ile kargo taşımacılığının önemini anlattı.

Hava kargo taşımacılığı sektörünün son yıllarda hızla büyüdüğünü vurgulayan Haliloğlu, "THY bünyesinde birçok kargo uçağı var. Ayrıca kiralamalar yöntemiyle de ihtiyaçlar karşılanıyor. Yolcu taşıyan geniş gövdedeki uçaklarımız da kargo taşıyor. Bu sayede hava kargo taşımacılığında ciddi kapasiteye sahibiz. Yolcu ve kargo taşımacılığı birbirini destekliyor. Öte yandan üçüncü havalimanının tamamlanmasıyla birlikte Türkiye, hava kargo merkezi olacak." diye konuştu.

Haliloğlu, Türkiye'nin stratejik bir noktada bulunduğunu belirterek, THY'nin Avrupa'nın her noktasına düşük maliyetle uçma fırsatına sahip olduğunu aktardı.

Türkiye'nin coğrafi konumunun havacılıkta yapılabilecek her türlü taşımacılıkta avantaj sağladığını vurgulayan Haliloğlu, bu avantajı üçüncü havalimanının faaliyete geçmesiyle daha da geliştireceklerini söyledi.

Haliloğlu, sektörde akıllı sistemlerin kullanıldığını, kullanılan yazılımların bazılarını yenilediklerini belirterek, "Filonuzu büyütürken aynı zamanda filonun altyapısını, kullandığınız yazılımlarınızı da geliştirmek zorundasınız. Sektörün asıl motoru olan Türkiye'nin stratejik konumu, tarihi mirası ve yeni altyapılar, sektöre artı değerler kazandırıyor." dedi.

"Üçüncü havalimanı açılınca daha çok uçağa ihtiyacımız olacak"

THY Stratejik Planlama ve Yatırımlar Mühendisi Zeliha Akça da stratejik planlamaları yaparken sektördeki rakiplerinin durumunu ve sektörün dinamiklerini ayrıntılı olarak incelediklerini söyledi.

Akça, stratejik planlamada, müşteri memnuniyeti, sürdürebilir büyüme, inovasyon konularını odaklandıklarını ifade etti.

Uçak satın alımının çok uzun vadeli bir süreç olduğunu vurgulayan Akça, sektördeki riskleri çok ayrıntılı analiz ettiklerini, uçak tedariki yaparken riskten korunmak için kiralama da yaptıklarını bildirdi.

Akça, "Havacılık sektörü politik risklere çok açık. Bazen çok hızlı kapasite değiştirmek gerekiyor. Riskleri önceden düşünüp karar vermek gerekiyor. Hızlı tepki veremezsek, finansal zorluklarla karşı karşıya kalırız. Çok hızlı uçak tedariki yapmamız gereken durumlar da oldu. Uçak alımına yönelik yatırımlar uzun vadeli yatırımlar. Dolayısıyla planlaması çok iyi hesaplanarak yapılmalı. Özellikle üçüncü havalimanı açılınca daha çok uçağa ihtiyacımız olacak. Bu yıl alınması planlanan uçakların bir kısmını üçüncü havalimanının açılacağı zamana öteledik." diye konuştu.

THY reklamlarına değinen Akça, reklamların ardından global anketler yapıldığını, THY'nin marka bilinirliliğinin her yıl arttığını fakat reklam bütçesinin diğer büyük havayolu şirketlerine göre az olduğunu kaydetti.

Kargoda merkez Türkiye olacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

müdürün müdürü ~ 1 yıl önce
kargo çözümleri müdürü, kargo takip müdürü, kargo teslim müdürü, kargom nerede? müdürü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
........ ~ 1 yıl önce
Thy kargo 747 8 ile 777 F modellerini ya kiralık yada sipariş vermeki 330 200 F modeli yanılmıyorsam birkaç teslim alacagı kargo uçağı var. Dünyada FEDEX KARGOLUX KALITTA UPS gibi sadece kargo taşımacılığı yapan şirketler var bir diğeride Thy gibi hem yolcu hem kargo uçakları olan büyük havayollarıda var başlıcaları LUFTHANSA QATAY PASIFIC EMIRATES QATAR THY gibi bu alanda çok başarılılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cathay Pacific demek istedin sanırım ~ 1 yıl önce
Turkish Cargo dünyanın en büyük 10 kargo taşıyıcı havayolundan biridir. Üstelik tüm kargo uçakları orta ve küçük ölçekli olmasına rağmen .Bu büyük bir başarıdır. Şimdi ilk kez büyük kapasiteli kargo uçağı geldi.Bu sevinç ondan. Diğer saydığın hava yollarında bu sayı en az 10 büyük uçak .örn: Airbridge nin 27 tane 747 freighteri var. Bu açıdan bakarsan Turkish Cargo nun ne kadar başarılı olduğunu görürsün.
kargo ~ 1 yıl önce
Kargo dedi mi aklıma sadece MNG havayolları geliyor nedense. Bayrak taşıyıcı MNG dir.
Peki Kargo Ne ile gelecek! ~ 1 yıl önce
Ulaşım sorunu hakkında haber yapmadan sizin tarafsız olduğunuza inanmıyorum. Havalimanı güzel en büyük olucak gelişmiş olucak ona lafım yok iyi ki yapılıyor. Ama ulaşım sorunu var ve bu dillendirilmiyor. Herkes bitirmeye ve şişirmeye odaklı ulaşım adına bi kürek toprak atilmadi !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
latif efendi ~ 1 yıl önce
Sen thy'ye nasıl girdin ve o makama geldin onu da anlatsana. Kargo'da merkez Türkiye nasıl olacak hangi vizyon,kafa,bilgi,tecrübeyle ? Kul hakkının yendiği,adaletsizliğin,haksızlığın olduğu şirket iflah olur mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DLR ~ 1 yıl önce
DLR sürecinde olanlara başarılar. Pilot ihtayacının yeni havalimanı ile artacağı su götürmez bir gerçek. İnşallah bayrak taşıyıcımız THY'nin bir parçası olabiliriz.. Kokpitte görüşmek dileğiyle..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000