23 Ocak 2018, Salı 09:32:33

Kargo uçuşlarına ilave güvenlik önlemi

ABD Ulaşım Güvenliği İdaresi, Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün, BAE ve Katar'dan ABD'ye gelen tüm kargoların önceden ilave güvenlik kontrollerine tabi tutulması için talimat yayımladı.
  • Dogu söylüsun abiiii
  • Abi en büyük terör ABD . Ortadoğuya milyonlarca silah kargo ile sevk ediliyor hemde Abd den bu bahsi geçen ülkelerde hangisi Abd den gelen kargoları kontrol ediyor Arap lar zaten ahmak sıf Birleşik devletlere yağcılık olsun diye diz ćòküyorlar be geri zekâlılar en büyük silah sizde petrol bir vanaları kapatın bakalım Abd ile batı İsrail dize gelmiyormu ama nerede hepsi kendini batıya tesim etmiş öyleyese Abd yat dedimi yat kalk dedimi kalk siz böyle eşşekliğe devam ederseniz sırtınızdan kırbaç eksik olmaz . Yokmu bir ülke sesini çıkaracak var işte Türkiye nasıl çark ettiler gelsede kurtasaya pyd pkk daiş

ABD yönetimi, pazartesi günü hayata geçirdiği yeni uygulamayla Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katar'dan ABD'ye gelen tüm kargoların mevcut güvenlik kontrollerine ilaveten ilave kontrollerden geçirilmesine karar verdi.

ABD Ulaşım Güvenliği İdaresi (TSA) Müdürü David Pekoske tarafından geçen perşembe günü imzalanan ve dün itibariyle hayata geçen yeni uygulamaya göre 5 ülkeden gelen tüm kargolar ilave tedbirlere maruz kalacak.

Amerikan medyasına açıklama yapan Pekoske, mevcut Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katar'dan ABD'ye gelen tüm kargolara zaten güvenlik prosedürlerinin uygulandığını, ancak "güncel terör şüphesi" istihbaratı nedeniyle yeni tedbirler almak durumunda olduklarını belirtti.

Kargo bilgileri ABD'ye bildirilecek

Buna göre söz konusu ülkelerden gelen tüm kargo ve yolcu uçaklarıyla gelen kargolar, "İleri Düzey Hava Kargo Taraması" (ACAS) adı verilen sisteme dahil olacak ve ilgili kargolar yola çıkmadan önce ABD makamlarının talep ettiği bilgiler temin edilecek. Bu çerçevede kargonun kimden kime gittiği ve içeriği gibi birçok bilgi Amerikan yetkili makamlarına bildirilecek.

Uygulamadan EgyptAir, Royal Jordanian, Qatar, Saudi, Emirates ve Etihad havayollarının etkileneceği ve bu havayolu firmaları ile taşınan tüm kargoların ACAS sisteminden geçtikten sonra yüklenip yola çıkmasına izin verileceği bildirildi.

ABD'de 20 Ocak 2017'de koltuğa oturan Başkan Donald Trump, belli ülkelerden ABD'ye gelen yolcular ve kargo ürünleri ile ilgili daha önce de "terör şüphesi" nedeniyle ilave tedbirler almıştı. ABD yönetimi, 21 Mart 2017'de sekiz ayrı ülkeden yapılan uçak seferlerinde, kabinde cep telefonundan büyük elektronik cihazların taşınmasını geçici olarak durdurmuş ve yasak temmuz ayında kaldırılmıştı.

Kargo uçuşlarına ilave güvenlik önlemi

Facebook Yorum

Yorumlar

Abi ~ 4 yıl önce
Dogu söylüsun abiiii

Yanıtla

Kalan karakter 1000
........ ~ 4 yıl önce
Abi en büyük terör ABD . Ortadoğuya milyonlarca silah kargo ile sevk ediliyor hemde Abd den bu bahsi geçen ülkelerde hangisi Abd den gelen kargoları kontrol ediyor Arap lar zaten ahmak sıf Birleşik devletlere yağcılık olsun diye diz ćòküyorlar be geri zekâlılar en büyük silah sizde petrol bir vanaları kapatın bakalım Abd ile batı İsrail dize gelmiyormu ama nerede hepsi kendini batıya tesim etmiş öyleyese Abd yat dedimi yat kalk dedimi kalk siz böyle eşşekliğe devam ederseniz sırtınızdan kırbaç eksik olmaz . Yokmu bir ülke sesini çıkaracak var işte Türkiye nasıl çark ettiler gelsede kurtasaya pyd pkk daiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tu 144 ~ 4 yıl önce
Türkiye nerede çark etti. Atatürk havaalanında amerika bayraklı uçaklara özel muamele, incirlikten pkk ya silah sevkiyatı, pyd li teröristler uzun yol dolaşıp yorulmasınlar diye sınır kapısından kısa yoldan geçirme. Bir afrine harekat düzenlemeyle çark etmiş olmuyorsun, madem Türkiye çark etti girsin o zaman Suriye'nin doğusuna. Bu ülkedeki vatandaşlara afrin yeterli en az yüzde 60 oy getirir. 2 yıl sonra Türkiye amerikanın desteklediği Suriye'nin doğusundaki teröristleri de vurur o zaman ben burada özür dilerim.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000