02 Şubat 2021, Salı 11:47:17

Kargo uçağı inişte kuyruk vurdu

Nippon Cargo Havayolları’na ait JA13KZ kuyruk tescilli B747-800 tipi uçak inişte kuyruk vurdu.
  • Baspilot hadi bir iki Call Out da bunun icin uydur, Alpa bak senden de bekliyoruz bir Call out uydurun, pnf; Checked Pitc desin, daha guvenli olur bu hatayi yapmaz kimse!
  • Okkadar dedim kuyruga dikkat edin dedim, olmadi neyse saglik olsaun, simdi harakiri filan yapar pilotlar allah korusun sizde dikkat edin

Nippon Cargo Havayolları’na ait JA13KZ kuyruk tescilli B747-800 tipi uçak inişte kuyruk vurdu.

Japonya’da yer alan Tokyo-Narita Havalimanı'na inişte 'go around' sırasında kuyruk vuran Boeing 747-800 tipi uçak daha sonra rüzgar sebebiyle uzaklaştı. KZ258 sefer sayılı uçuşu gerçekleştiren uçak, ikinci denemesinde inişini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

İncelemeler sonucu uçakta darbenin etkilediği bölge gözlemlenirken, olayla ilgili soruşturma başlatılırken soruşturmayı yürütmek üzere Japonya Ulaşım Güvenliği Kurulu yetkilileri havalimanına yönlendirdi.

©AirportHaberKargo uçağı inişte kuyruk vurdu

Facebook Yorum

Yorumlar

Call Out ~ 3 yıl önce
Baspilot hadi bir iki Call Out da bunun icin uydur, Alpa bak senden de bekliyoruz bir Call out uydurun, pnf; Checked Pitc desin, daha guvenli olur bu hatayi yapmaz kimse!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okkadar dedim ~ 3 yıl önce
Okkadar dedim kuyruga dikkat edin dedim, olmadi neyse saglik olsaun, simdi harakiri filan yapar pilotlar allah korusun sizde dikkat edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000