20 Ekim 2021, Çarşamba 08:57:07

Karaismailoğlu: "Havalimanı Yıl Sonunda Açılacak"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu inşaatında sona gelinin Yeni Tokat Havalimanı'nın yıl sonunda açılacağını açıkladı.
  • Yarabbim sen çukurova havalimanını da bitmesini nasip eyle
  • VIP salonu yoksa uçmuyorum
  • 61 az 161 cikarin koylerede yapinki nasil olsa uculmuyor garantide verilcek ic hat dis hatmi var nereye direk ucuyor ornekmi bursa malatya erdek malatya istanbul yada ankara baglantili varmi 56 havaalani direk ucuslar varmi ichat dis hat
  • Yıllık 50 milyon yolcu garantisi yoksa ölü bir havalimanına hayatta uçmam gezmek için de olsa görevli de olsa
  • 29 Ekim diyorlardı, yine ertelenmiş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapım çalışmaları süren yeni Tokat Havalimanı'nın bütün uçakların inebileceği bir havalimanı pistine sahip olduğunu belirterek, "Havalimanı terminalimiz de 16 bin metrekare büyüklüğünde. Yıl sonu itibarıyla da dört başı mamur Tokat Havalimanı'nı hizmete alma doğrultusunda hummalı bir çalışma var." dedi.

Karaismailoğlu, yeni Tokat Havalimanı inşaatı incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'da Özdemir Bayraktar'ın cenaze namazına katıldığını belirterek, Bayraktar'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Havacılık alanında yapacakları katkılarla onun izinden gideceklerini dile getiren Karaismailoğlu, "Tokat'ta bir dizi incelemelerde bulunacağız. Bakanlık olarak Türkiye'nin her bir köşesinde çok önemli, kıymetli işlerimiz var. Hayatın, yaşamın olduğu her bölgede varız, her noktada varız. Bütün amacımız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşam kalitesini iyileştirmek, onların yaşamına konfor katmak, ulaşım ihtiyaçlarını gidermek." ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu, Tokat Havalimanı'nın hizmete girmesine sayılı günler kaldığını dile getirerek, "Altyapı işlerinin tamamını bitirdik. 60 metre genişliğinde 2 bin 700 metre uzunluğunda bir piste sahip. Bütün uçaklar inebilecek bir havalimanı pistine sahip oldu. Havalimanı terminalimiz de 16 bin metrekare büyüklüğünde. Yıl sonu itibarıyla da dört başı mamur Tokat Havalimanını hizmete alma doğrultusunda hummalı bir çalışma var. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün ülkemizde biliyorsunuz hava yollarını halkın yolları yaptık. 26 olan havalimanını 56'ya çıkardık. Devam eden havalimanlarımızla birlikte havalimanı sayımızı 61'e çıkartacağız 2023 yılına kadar." diye konuştu.

Ulaşımın her alanında çok kıymetli işler yaptıklarını vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, " Tokat'ta Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yapmış olduğu hizmetleri ve devam etmekte olan projelerle ilgili de geniş katılımla toplantılarımızı yapacağız. Devam eden projelerimizi hızlandırıp bir an önce bitirilmesi için talimatlarımızı vereceğiz. Gelen talepleri ve ihtiyaçları da değerlendirme imkanı bulacağız. Tokat'ın en önemli projelerinden biri de Tokat-Niksar yolunda da şantiyede incelemelerde bulunacağız. Projemizin bir an önce bitirilmesi için arkadaşlarımızla istişarelerde bulunacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Geçen yıl Tokat'ı ziyaretinde tarihi Hıdırlık Köprüsü'nün restorasyon ihtiyacı olduğuna karar verdiklerini anımsatan Karaismailoğlu, köprünün restorasyonunu gerçekleştirmenin ve hizmete açmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Dünyanın en gelişmiş teknolojilerini kullandıklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, "Dünyanın gıpta ile baktığı değerli, büyük projeleri yaparken bir taraftan da tarihimize, kültürümüze sahip çıkıyoruz. Tarihi köprülerin onarım işi Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan çok kıymetli işlerden bir tanesi. Şimdiye kadar 300'ün üzerindeki tarihi köprüyü restore ederek tekrar hayata kazandırdık. Şu an da envanterimizde 800 tane daha köprü var. Projeleri ve imalatları devam eden yine tarihi köprülerimiz var. İnşallah bunları da aslına uygun olarak restore ederek Türkiye'nin tarihine ve kültürüne zenginlik olarak katacağız. Bir taraftan dünyanın en büyük teknolojik işlerini yaparken bir taraftan da tarihimize, kültürümüze sahip çıkıp yüzyıllar boyu hizmet vermiş eserlerimizi de yeniden hayata kazandırıyoruz."

Bakan Karaismailoğlu'na incelemeleri sırasında Tokat Valisi Ozan Balcı, AK Parti Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir ve partililer eşlik etti.

Karaismailoğlu: "Havalimanı Yıl Sonunda Açılacak"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

!! ~ 1 ay önce
Yarabbim sen çukurova havalimanını da bitmesini nasip eyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yoksa uçmam ~ 1 ay önce
VIP salonu yoksa uçmuyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gurbetci ~ 1 ay önce
61 az 161 cikarin koylerede yapinki nasil olsa uculmuyor garantide verilcek ic hat dis hatmi var nereye direk ucuyor ornekmi bursa malatya erdek malatya istanbul yada ankara baglantili varmi 56 havaalani direk ucuslar varmi ichat dis hat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Votandaş ~ 1 ay önce
Yıllık 50 milyon yolcu garantisi yoksa ölü bir havalimanına hayatta uçmam gezmek için de olsa görevli de olsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekim ~ 1 ay önce
29 Ekim diyorlardı, yine ertelenmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 1 ay önce
Suçlari ekim sonu yerine ,aralik sonu olsun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000