31 Mart 2021, Çarşamba 16:49:46

Karadeniz semalarında gerginlik!

ABD ile Rusya arasında ipler soğuk savaş dönemlerini andıracak derecede geriliyor. Karadeniz semalarında NATO'ya ait uçaklar Rus uçaklarına karşı havalandı.
  • İtalyamı !!!
  • Yani her sene olan, biz buradayız uçuşları. Bir tane Türk-95 Karadeniz’de kuyulara paralel uçuş yapıyor; kimin önünden geçerse o ülkenin NATO Hava Savunma uçakları kaldırılıp birer fotoğraf çektirip dönüyorlar. Bu kahramanca NATO hava savunma harekatından sonra 6 ay geçene kadar bir olay olmuyor. Yılda iki kere. Aslında uçağın tespiti de, tanımı da, önlemesi de yapılıyor. Yararı, sistemin kontrol edilmesi Ruslar da kontrol ediyorlar.

ABD ile Rusya arasında ipler soğuk savaş dönemlerini andıracak derecede geriliyor. Kuzey Atlantik’te, Kuzey Denizi, Baltık Denizi ve Karadeniz üzerinde, şimdiye kadar görülmemiş büyüklükte Rus savaş uçağı filoları görüldü.

NATO'dan yapılan açıklamada Karadeniz üzerindeki Rus savaş uçaklarına önleme uçuşu için Türkiye, Romanya, İtalya ve Bulgaristan'dan NATO savaş uçaklarının kaldırıldığı belirtiliyor.

Türkiye'den uçakların İncirlik'ten havalandığı sanılıyor. Her yıl yüzlerce kez bu tür “it dalaşı” da denilen önleme uçuşlarının yapıldığı ancak bu kez durumun daha ileri olduğu belirtildi.

SÜPERSONİK UÇAKLAR

Bölgelerde Rusya'ya ait altı farklı bombardıman uçağı ve savaş uçağı grubu tespit edildi.

Bunlar süpersonik Tupelov Tu- 160 Blackjack bombardıman uçakları, uzun menzilli Tupolev Tu-95 bombardıman uçaklarını da içeriyordu. Akdeniz ve Ege üzerindeki gerginlik ilk kez NATO'nun ve Rusya'nın bu kadar büyük güç yığmasıyla Karadeniz'de gerçekleşiyor.

Karadeniz semalarında gerginlik!

Facebook Yorum

Yorumlar

Ğğğ ~ 2 yıl önce
İtalyamı !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FW ~ 2 yıl önce
Yani her sene olan, biz buradayız uçuşları. Bir tane Türk-95 Karadeniz’de kuyulara paralel uçuş yapıyor; kimin önünden geçerse o ülkenin NATO Hava Savunma uçakları kaldırılıp birer fotoğraf çektirip dönüyorlar. Bu kahramanca NATO hava savunma harekatından sonra 6 ay geçene kadar bir olay olmuyor. Yılda iki kere. Aslında uçağın tespiti de, tanımı da, önlemesi de yapılıyor. Yararı, sistemin kontrol edilmesi Ruslar da kontrol ediyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000