25 Şubat 2018, Pazar 09:15:58

Karadeniz bölgesi uçtu!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, Karadeniz bölgesindeki yolcu trafiğine ait rakamları Twitter'dan paylaştı.
  • tzx hasetinden çatlamaya başladın hayırdır...
  • "NATS is spending more than one billion pounds for atc improvement." Bu cümleyi ingiliz bir yönetici söyledi geçen gün. Yorumsuz...
  • Istanbul Ataturk'ten Ordu Giresun'a seferler günde 3'den 4'e cikarilmali. 3 sefer yetmiyor. Biletler cok pahali.
  • Ordu ve Giresunlu siyasiler, belediye başkanları, STK'ların yöneticileri havalimanının sorunları ile hiç ilgilenmiyor veya ağırlıkları yok kimseyi ikna edemiyorlar. Örneğin THY her zaman ortalamanın çok üzerinde doluluk ile uçtuğu OGU hattına 321 tahsis etmiyor. Halbuki Trabzon'a 321 tahsis ediliyor. Doluluk oranlarını merak eden DHMİ verilerinden yolcu sayısı ile uçak sayısına bakarak bir fikir edinebilir. Uçak başına yolcu sayısı 2017 ortalamasında 156'şar yolcu ile OGU ve Trabzon'un aynı. 2018 Ocak ayında da OGU 157 TZX 164. O zaman OGU'ya neden 321 verilmiyor diye irdelemek lazım. Zaten biletlerin pahalı olma nedeni de kısıtlı koltuk arzı. Öte yandan Ankara uçuşu Trabzon'a günde 4-5 sefer, OGU'ya ise çoğu gün 1 sefer. İnsanlar mecburen TZX'ı kullanmak zorunda kalıyor. İspatı Havaş'ın otobüsleri. Pegasus İzmir'i ve Ercan'ı kaldırdı. Anadolujet SAW seferini azalttı. Trabzon lobisinden korkusuna THY ve Anadolujet zarar etse bile sefer sayısını azaltamıyor. Garip OGU'dan çekinen yok...
  • Trabzon lu hemsehrilerimiz hasetinden çatlayacaklar nedir bu çekememezlik Ordu Giresun sizin ayağınıza gelecekti bir taraf 150 km bir il 190 km uçağa binmek için öylemi. Rize ye Giresun Ordu ya havalimanı neden yapılsın Trabzon bölgede tek olsun bu yanlış bir zihniyet. Yakında Gümüshane Bayburt un temeli atılacak . Hizmet eğer halkın ayağına gitmişse o bölge insanı elbette en yakın olan havalimanını kullanacaktır. Bunada kimse engel olmamalı . Kargadan başka kuş tanımam zihniyeti iyi bir anlayış değildir
  • Kaz ucarda Laz ucmazmi diye bir laf vardi. Sonunda gercek oldu.
  • Bugünde Funda Ocak haberi okuduk.
  • Eeee Trabzon iste alternatifi yok karadenizde ,kabul etmek lazim
  • Sabiha gökçen 2.pist ne oldu...insanlar perişan...şirketler perişan..06 pisti delik deşik..bakan yok...
  • Trabzon bir kez daha gücünü kanıtladı. 4 milyonun üzerinde yolcuyu ağırlamak kolay iş değil.Türkiye'nin en büyük 7. Havalimanı olmaksa hiç kolay değil.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, Karadeniz bölgesindeki yolcu trafiğine ait rakamları Twitter'dan paylaştı.

Ocak'ın paylaşımları:

2017 yılında havalimanlarımızda uçak ve yolcu trafiğindeki artışlar yüz güldürücü. Karadeniz Bölgemizde de iç ve dış hat yolcusu bakımından hareketli bir yıl yaşandı. Bu sevindirici tablonun kanıtı olan bölgenin üç önemli havalimanına ait verileri hatırlatmak istiyorum sizlere.

Trabzon Havalimanında yolcu trafiği, 2016 yılına göre, iç hatlarda % 10,1 artışla 3.949.383, dış hatlarda ise % 59,1 artışla 200.202 olmak üzere, toplam yolcu trafiği geçen yıla göre %11,7 artışla 4.149.585 oldu.

Ordu-Giresun Havalimanı yolcu trafiği, 2016 yılına göre, iç hatlarda % 41,8 artışla 1.102.319, dış hatlarda ise % 337,6 artışla 83.488 olmak üzere, toplam yolcu trafiği geçen yıla göre %48,9 artışla 1.185.807 oldu.

Samsun Çarşamba Havalimanı 2017 yılında bakım çalışmaları nedeniyle 3 ay uçuşlara kapatılmıştı. Bu nedene bağlı olarak uçak ve yolcu trafiği düşmesine rağmen yolcu trafiği, iç hatlarda 1.133.169, dış hatlarda ise 38.364 olmak üzere, toplam yolcu trafiği 1.171.533 olarak gerçekleşti.

Karadeniz bölgesi uçtu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

gerçekpilot ~ 4 yıl önce
tzx hasetinden çatlamaya başladın hayırdır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NATS vs Nuts ~ 4 yıl önce
"NATS is spending more than one billion pounds for atc improvement." Bu cümleyi ingiliz bir yönetici söyledi geçen gün. Yorumsuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IST-OGU ~ 4 yıl önce
Istanbul Ataturk'ten Ordu Giresun'a seferler günde 3'den 4'e cikarilmali. 3 sefer yetmiyor. Biletler cok pahali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGU ~ 4 yıl önce
Ordu ve Giresunlu siyasiler, belediye başkanları, STK'ların yöneticileri havalimanının sorunları ile hiç ilgilenmiyor veya ağırlıkları yok kimseyi ikna edemiyorlar. Örneğin THY her zaman ortalamanın çok üzerinde doluluk ile uçtuğu OGU hattına 321 tahsis etmiyor. Halbuki Trabzon'a 321 tahsis ediliyor. Doluluk oranlarını merak eden DHMİ verilerinden yolcu sayısı ile uçak sayısına bakarak bir fikir edinebilir. Uçak başına yolcu sayısı 2017 ortalamasında 156'şar yolcu ile OGU ve Trabzon'un aynı. 2018 Ocak ayında da OGU 157 TZX 164. O zaman OGU'ya neden 321 verilmiyor diye irdelemek lazım. Zaten biletlerin pahalı olma nedeni de kısıtlı koltuk arzı. Öte yandan Ankara uçuşu Trabzon'a günde 4-5 sefer, OGU'ya ise çoğu gün 1 sefer. İnsanlar mecburen TZX'ı kullanmak zorunda kalıyor. İspatı Havaş'ın otobüsleri. Pegasus İzmir'i ve Ercan'ı kaldırdı. Anadolujet SAW seferini azalttı. Trabzon lobisinden korkusuna THY ve Anadolujet zarar etse bile sefer sayısını azaltamıyor. Garip OGU'dan çekinen yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 4 yıl önce
bilgilerini güncelle 3 yıl geriden gidiyorsun
!!! ~ 4 yıl önce
Hangi bilgiyi güncellememi istiyorsunuz? 2017 yılı tamamının ortalaması uçak başına yolcu sayısı OGU'da 156 Trabzon'da da 156. 2018 Ocak ayı OGU 157 TZX ise 164. Bu bilgileri mi güncelleyeyim. 2019'da güncellerim merak etmeyin :))
......... ~ 4 yıl önce
Trabzon lu hemsehrilerimiz hasetinden çatlayacaklar nedir bu çekememezlik Ordu Giresun sizin ayağınıza gelecekti bir taraf 150 km bir il 190 km uçağa binmek için öylemi. Rize ye Giresun Ordu ya havalimanı neden yapılsın Trabzon bölgede tek olsun bu yanlış bir zihniyet. Yakında Gümüshane Bayburt un temeli atılacak . Hizmet eğer halkın ayağına gitmişse o bölge insanı elbette en yakın olan havalimanını kullanacaktır. Bunada kimse engel olmamalı . Kargadan başka kuş tanımam zihniyeti iyi bir anlayış değildir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laz ~ 4 yıl önce
Kaz ucarda Laz ucmazmi diye bir laf vardi. Sonunda gercek oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ercan ~ 4 yıl önce
sen kaz oluyorsun her halde!!
Çok şükür ~ 4 yıl önce
Bugünde Funda Ocak haberi okuduk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Göz kırpıyor ~ 4 yıl önce
Büyüklerinin izinde PR çalışmalarına devam ediyor. Belli ki bir sonraki adım müsteşarlık.
xyz ~ 4 yıl önce
olur tabi aynen
Korsanpilot ~ 4 yıl önce
Eeee Trabzon iste alternatifi yok karadenizde ,kabul etmek lazim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Var ~ 4 yıl önce
Ordu-Giresun bir kaç yıla Trabzon samsunu geçer Rize Artvin açılırsa Trabzon biter
u ~ 4 yıl önce
Trbz rakibi samsun ordu gresun gakinda rize artvin
1234 ~ 4 yıl önce
Sabiha gökçen 2.pist ne oldu...insanlar perişan...şirketler perişan..06 pisti delik deşik..bakan yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TZX ~ 4 yıl önce
Trabzon bir kez daha gücünü kanıtladı. 4 milyonun üzerinde yolcuyu ağırlamak kolay iş değil.Türkiye'nin en büyük 7. Havalimanı olmaksa hiç kolay değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000