20 Ocak 2017, Cuma 09:31:51

Kara kutular Rusya'ya gönderildi

Kırgızistan'da düşen kargo uçağının iki kara kutusu incelenmek üzere Moskova'ya gönderildi. Kazada ölenlerin sayısı 38'e yükseldi.
  • iyiki Amerikalı yetkililer yada boeing den araştirmacılar degilde ruslar inceliycek! Amerika inceledikten sonra teknik bir ariza olsa bile hemen sucu pilotlara atacağı aşikar! sonucta kendi ucaklarini kötülemek istemez! Bari ruslar tarafsız olarak doğrulari açıklama şansı amerikalilara göre daha fazla ! Bir pilot olarak pilotaj hatası oldugunu düşünemiyorum bukadar basit olmaz tırmanamamak bişeyler ters gitmiş ! okadar tecrübeli bir ekip ......inanmasi zor ! Allah rahmet eylesin!
  • Bu durumlarda kazanın olduğu ülke soruşturmayı yönetir.ilgili kurum ve kuruluşlar da kazayı araştıran ekibe temsilcisini gönderir. Kara kutu boeing'e verilemez çünkü bu şirket şuan taraf.
  • Kara kutunun rusyanın eline geçmesi büyük talihsizlik. İzle dur şimdi onlarca spekülatif açıklamaları.
  • Bu nasıl iş be! Biz inceleyemiyor muyuz! Geçenlerde yerli karakutu neden üretmiyoruz dediğimde herkes eksilemişti yorumumu.
  • Kara kutu neden Türkiye veya Boeing merkezine değil de rusyaya gönderildi? rusya ne alaka?

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek yakınlarında pazartesi günü düşen Boeing 747-400 tipi kargo uçağının iki kara kutusu, inceleme için Rusya'nın başkenti Moskova'ya gönderildi.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Devletlerarası Havacılık Komitesi (MAK) uzmanlarının, kargo uçağının Moskova'ya gönderilen kara kutularını kaza nedenini ortaya çıkarmak için inceleyeceği bildirildi.

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Devletlerarası Havacılık Komitesi (MAK) heyeti, dün kazanın meydana geldiği bölgede çalışmalarına başlamıştı.

Moskova'dan gelen heyete, Türkiye'den Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) iki uzmanı, ACT Havayolları ile uçağın üreticisi Boeing'ten yetkililer de eşlik ediyor.

Bu arada yetkililer kazada ölenlerin sayısının 38'e yükseldiğini açıkladı.

Kara kutular Rusya'ya gönderildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Iyi olmuş! ~ 2 yıl önce
iyiki Amerikalı yetkililer yada boeing den araştirmacılar degilde ruslar inceliycek! Amerika inceledikten sonra teknik bir ariza olsa bile hemen sucu pilotlara atacağı aşikar! sonucta kendi ucaklarini kötülemek istemez! Bari ruslar tarafsız olarak doğrulari açıklama şansı amerikalilara göre daha fazla ! Bir pilot olarak pilotaj hatası oldugunu düşünemiyorum bukadar basit olmaz tırmanamamak bişeyler ters gitmiş ! okadar tecrübeli bir ekip ......inanmasi zor ! Allah rahmet eylesin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peki ~ 2 yıl önce
Bu olayda rusyanın parmağı varsa ne olacak peki? Ya da uçak üretme iddiası taşıyan ülkemiz uçak kazası analizi yapamıyor mu?
Kaza ~ 2 yıl önce
Bu durumlarda kazanın olduğu ülke soruşturmayı yönetir.ilgili kurum ve kuruluşlar da kazayı araştıran ekibe temsilcisini gönderir. Kara kutu boeing'e verilemez çünkü bu şirket şuan taraf.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RR ~ 2 yıl önce
Kara kutunun rusyanın eline geçmesi büyük talihsizlik. İzle dur şimdi onlarca spekülatif açıklamaları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neee ~ 2 yıl önce
Bu nasıl iş be! Biz inceleyemiyor muyuz! Geçenlerde yerli karakutu neden üretmiyoruz dediğimde herkes eksilemişti yorumumu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lütfen yazmadan önce oku! ~ 2 yıl önce
Kaza Kırgızistanda, sadece Kırgızların değil bizim bile böyle bir sistemimiz yok, kazam kırım ekibini rus ekip yönetiyor, izin verde onlar karar versin nerde baktıracaklarına!!!
Ne ~ 2 yıl önce
Neden ruslar bakacak bu işe haberde detay yok
Yorum ~ 2 yıl önce
Kara kutu neden Türkiye veya Boeing merkezine değil de rusyaya gönderildi? rusya ne alaka?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000