23 Şubat 2024, Cuma 15:00:11

Kapadokya Üniversitesi Uçak Bakım Teknisyeni Yetiştirecek

Kapadokya Üniversitesi (KÜN), ORAN Kalkınma Ajansıyla İmzaladığı İş Birliği Protokolü Kapsamında ‘Uçak Bakım Teknisyeni’ Yetiştirecek.
  • Dünyanın hiçbir yerinde havacılıkta binlerce ailenin ve öğrencinin 4+1 yıllık emeğini çöp eden ve anayasayı tanımayan bir uygulama yok. Yanlış bilirkişi raporu ile organize bir suç işlenerek Uçak Bakım Elemani diye birşey uyduruldu ama bu organize suça müdahale eden şu ana kadar kimse olmadı. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu ve savcılıklar devletin ve milletin itibarını korumak için harekete geçmeli ve bütün 4 yıllık havacılık bakım bölümleri kapanmalıdır
  • Proje, ORAN (Orta Anadolu Kalkınma Ajansı) tarafından, yürütülmekte olup, hızlandırılmış bir eğitim programı ve finansal desteklerle birlikte SHY-66 Modül sınavlarını ve SHT-1L-HS yabancı dil sınavlarının ücretlerini proje bütçesinden karşılayarak, adayların istihdamına, sektöre daha donanımlı şekilde katılabilmelerine teşvik edilmesi sağlanacaktır. Başvurular tüm şeffaflığıyla değerlendirilecek olup kadın istidamını desteklemek amacıyla kadın adaylara pozitif ayrımcılık sağlanacaktır. Aşağıdaki başvuru linkinden veya +90 352 352 6726 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. https://www.oran.org.tr/haber/%E2%80%9Cucak-bakim-teknisyenligi-egitimi-projesi%E2%80%9D-on-basvurulari-basladi
  • Yapmayın Allah aşkına? Uçak bakım teknisyeni yetiştirmek diye bir şey yok. Boşuna gençlerin 2 veya 5 yılını, parasını almayın. Herhangi bir lise mezunu herkes yetkili bir kuruluştan lisans modullerini verip lisans sahibi olabilir ve teknisyen ilanına başvurabilir.
  • 3-6 aylık kurslarlar sektöre personel göndermeyin. Hep torpilli tanıdığı olan bu eğitime kabul edilecek ve sonrasında THY den istihdam edilmesini isteyecekler. Lütfen artık şu duruma bir dur diyin üniversite de 4 yıl uçak bakım mühendisleri okuyan gençlere öncelik tanıyın
  • Yan yana sınıfların birinde aynı hoca siz harikasınız 4 yıl okuyun sektör binlerce dolar maaşla sizi bekliyor diyecek diğerinde ise yandakilere bakmayın siz 6 ayda tamamsınız diyecek. Üniversiteler amacını yitirmiş.
  • Hocam teknisten yetiştirecekseniz Type Lisans da alın. Piyasada o ıkullardan mezun olmuş o kadar lisansız teknisyen varki iş bulamıyor.

Kapadokya Üniversitesi (KÜN), ORAN Kalkınma Ajansıyla İmzaladığı İş Birliği Protokolü Kapsamında ‘Uçak Bakım Teknisyeni’ Yetiştirecek.

KÜN, ORAN Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ‘Are You Ready to Fly? Aircraft Maintenance Technician Training’ projesi kapsamında ORAN Kalkınma Ajansıyla iş birliği protokolü imzaladı.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen "Öğretimde, İstihdamda veya Eğitimde Değil" (NEET: Not in Education, Employment, or Training) projesi kapsamında 18–29 yaş arası gençlerin istihdam oranlarının artırılması ve iş gücüne katılımlarının sağlanması için toplamda 54 gence 5 farklı konuda eğitim ve çeşitli finansal destekler verilecek.

Bu iş birliği projesiyle, gençlerin kariyerlerini geliştirmelerine ve havacılık sektörüne daha etkin bir şekilde katılmalarına katkı sunacak KÜN, SHT-66 Hava Aracı Bakım Personeli Lisans Talimatı kapsamında gerçekleştirilen Modül sınavlarına hazırlık eğitimi ve dil yeterliliği sınavlarına hazırlık eğitimleri verecek. Eğitimlerin uçak bakım teknisyenliği alanında nitelikli iş gücünün yetiştirilmesinde havacılık sektörüne katkı sunması amaçlanıyor.

Gençlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bu önemli projeye destek vermekten memnuniyet duyduklarını söyleyen KÜN Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Eyüp Atioğlu, “Uçak bakım teknisyenliği gibi stratejik bir alanda nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi hem gençlerimizin istihdam olanaklarını artıracak hem de havacılık sektörünün hızla büyüdüğü bu dönemde ülkemizin havacılık sektöründeki rekabet gücünü güçlendirecektir.” dedi.

Kapadokya Üniversitesi Uçak Bakım Teknisyeni Yetiştirecek

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

AME ~ 2 ay önce
Dünyanın hiçbir yerinde havacılıkta binlerce ailenin ve öğrencinin 4+1 yıllık emeğini çöp eden ve anayasayı tanımayan bir uygulama yok. Yanlış bilirkişi raporu ile organize bir suç işlenerek Uçak Bakım Elemani diye birşey uyduruldu ama bu organize suça müdahale eden şu ana kadar kimse olmadı. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu ve savcılıklar devletin ve milletin itibarını korumak için harekete geçmeli ve bütün 4 yıllık havacılık bakım bölümleri kapanmalıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Proje Sahibi ~ 2 ay önce
Proje, ORAN (Orta Anadolu Kalkınma Ajansı) tarafından, yürütülmekte olup, hızlandırılmış bir eğitim programı ve finansal desteklerle birlikte SHY-66 Modül sınavlarını ve SHT-1L-HS yabancı dil sınavlarının ücretlerini proje bütçesinden karşılayarak, adayların istihdamına, sektöre daha donanımlı şekilde katılabilmelerine teşvik edilmesi sağlanacaktır. Başvurular tüm şeffaflığıyla değerlendirilecek olup kadın istidamını desteklemek amacıyla kadın adaylara pozitif ayrımcılık sağlanacaktır. Aşağıdaki başvuru linkinden veya +90 352 352 6726 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. https://www.oran.org.tr/haber/%E2%80%9Cucak-bakim-teknisyenligi-egitimi-projesi%E2%80%9D-on-basvurulari-basladi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Man ~ 2 ay önce
Yapmayın Allah aşkına? Uçak bakım teknisyeni yetiştirmek diye bir şey yok. Boşuna gençlerin 2 veya 5 yılını, parasını almayın. Herhangi bir lise mezunu herkes yetkili bir kuruluştan lisans modullerini verip lisans sahibi olabilir ve teknisyen ilanına başvurabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen Biri ~ 2 ay önce
3-6 aylık kurslarlar sektöre personel göndermeyin. Hep torpilli tanıdığı olan bu eğitime kabul edilecek ve sonrasında THY den istihdam edilmesini isteyecekler. Lütfen artık şu duruma bir dur diyin üniversite de 4 yıl uçak bakım mühendisleri okuyan gençlere öncelik tanıyın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üniversite mezunu ~ 2 ay önce
Yan yana sınıfların birinde aynı hoca siz harikasınız 4 yıl okuyun sektör binlerce dolar maaşla sizi bekliyor diyecek diğerinde ise yandakilere bakmayın siz 6 ayda tamamsınız diyecek. Üniversiteler amacını yitirmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen ~ 2 ay önce
Hocam teknisten yetiştirecekseniz Type Lisans da alın. Piyasada o ıkullardan mezun olmuş o kadar lisansız teknisyen varki iş bulamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000