05 Haziran 2020, Cuma 09:22:21

Kapadokya semaları balonlarla renklandi

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde sıcak hava balonlarının eğitim uçuşu ile gökyüzü uzun bir aradan sonra renklendi.
  • Artık eskisi gibi 200 euroya balon turu falan rüyalarında görürler kazıklıcak uzakdoğulu turist de kalmadı
  • Virüs balonda yanar zaten. Kazları yolmak için uçuşlar başladı demek. Çok bile beklediniz

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde sıcak hava balonlarının eğitim uçuşu ile gökyüzü uzun bir aradan sonra renklendi.

Korona virüs ile mücadele kapsamında 1 Temmuz 2020 tarihine kadar ertelenen sıcak hava balonları 1 Haziran tarihi itibarıyla eğitim uçuşlarına başladı. Sabahın erken saatlerinde havalanan eğitim uçuşları ile birlikte gökyüzü renklenirken yaklaşık 11 balon eğitim uçuşu için havalandı. Bölgede 10 yıldır balon pilotluğu yapan Üzeyir Kardaş, "Gökyüzünü eğitim uçuşları ile yeniden renklendiriyoruz" dedi.

Kardaş, "10 senedir ticari olarak balon pilotluğu yapmaktayım. 1 Haziran itibarıyla eğitim uçuşlarımız başlamış olup 1 Temmuz itibarıyla da şuan için ticari uçuşlarımız başlayacaktır. Eğitim uçuşları ile Kapadokya’yı renklendirmeye devam ediyoruz. Kapadokya’da normal şartlarda ticari olarak 150 balon uçuyor. Artık Kapadokya denildiğinde akıllara balonlar geliyor. Kapadokya balonlarla daha renkli bir görüntüye kavuşuyor. Gelen turistler artık sıcak hava balonları için gelmeye başladı. Umudumuz 1 Temmuz itibarıyla aynı coşkuyu yaşamak ve aynı görselliği yaşamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kapadokya’da eğitim uçuşu için havalanan sıcak hava balonları yaklaşık 1 saat 20 dakika havalandı.

Kapadokya semaları balonlarla renklandi

Facebook Yorum

Yorumlar

Yerli turist ~ 1 ay önce
Artık eskisi gibi 200 euroya balon turu falan rüyalarında görürler kazıklıcak uzakdoğulu turist de kalmadı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sadece gülüyorum ~ 1 ay önce
Virüs balonda yanar zaten. Kazları yolmak için uçuşlar başladı demek. Çok bile beklediniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cavid19 ~ 1 ay önce
Katiliyorum ama artik eskisi kadar kaz yok yolunacak Gecen ekimde gittim bir balon turu 180 200 eurodan basliyo daha da yukarlara cikiyo. Bunun maliyeti ne kardesim yav dunyayi kazikliyonuz ayip sizin yaptiginiz Sen o fiyata o balona omrunde bi defa biner misin kesinlikle binmezsin turistleri niye kazikliyonuz. Turist olarak su ulkenin uzerinden gecmem Ne taksicisi duzgun ne baloncusu ne digerleri turizm capulcularin gorgusuz cetelerin eline gaspcilarin eline gecmis ulkede bi tane turist gelmese su ulkeye umrumda olmaz
Vatandas ~ 1 ay önce
Cok dogru tespitler aynisini yasadim balon turlari KAZIK

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000