24 Şubat 2020, Pazartesi 11:10:58

Kale Pratt&Whitney'de işçiler işten çıkarıldı... Sendika harekete geçiyor

İzmir'de F-35 parçalarının üretildiği Kale Pratt&Whitney Uçak Motor Sanayi fabrikasında çalışan ve sendikaya üye oldukları için işten çıkarılan işçiler için yarın bir basın açıklaması düzenlenecek.
  • kardeş ABD ye f35 postası koyarken iyiydi şimdi işssiz mi kaldınız gidin Rıusya'yı savunan avrasyacı gurubaa!!!
  • İnsanların hakkının yendiği ve hakkını arıyor diye işten atıldığı ya da işyerine alınmadığı,sömürü ve tehdit düzeninin hüküm sürdüğü,adaletin olmadığı bir ülkeden ne olur ki?

İzmir'de ağırlıklı olarak F-35 savaş uçaklarının motor parçalarının üretildiği Kale Pratt&Whitney Uçak Motor Sanayi fabrikasında Birleşik Metal-İş'in örgütlenme çalışmaları sürerken, sendika üyesi 7 işçi işten çıkarıldı.

İşten çıkarılan işçilere destek olmak için Birleşik Metal-İş sendikası dayanışma çağrısı yaptı. Sendikanın çağrısıyla yarın saat 15.30'da Gaziemir'deki Ege Serbest Bölge'de bir basın açıklaması düzenlenecek.

Daha önce de arkadaşlarının işten çıkarılmasını fabrika önünde protesto eden 50'nin üzerinde işçi de vardiyaya alınmayarak servislerle evlerine gönderilmişti. İşçiler, "Şu anda Kale Pratt&Whitney’de bu hak engellenmektedir. Bu açık suça sessiz kalmayacağız" diye açıklama yapmıştı.

Kale Pratt&Whitney'de işçiler işten çıkarıldı... Sendika harekete geçiyor

Facebook Yorum

Yorumlar

niye ~ 1 ay önce
kardeş ABD ye f35 postası koyarken iyiydi şimdi işssiz mi kaldınız gidin Rıusya'yı savunan avrasyacı gurubaa!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hak ~ 1 ay önce
İnsanların hakkının yendiği ve hakkını arıyor diye işten atıldığı ya da işyerine alınmadığı,sömürü ve tehdit düzeninin hüküm sürdüğü,adaletin olmadığı bir ülkeden ne olur ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski tgsli ~ 1 ay önce
Helal sana bizde atıldık tgseden hakkımızı aramaktayız inşallah adalet yerini bulur. Sadece üzüldüğümüz bu düzene çanak tutanların olmasıdır devran döner elbet

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000