27 Kasım 2019, Çarşamba 14:35:53

Kadri Samsunlu: "Sektörde yeni bir çağ başlattık"

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA'nın CEO'su Kadri Samsunlu, havalimanını geçen bir yılda 46 milyon yolcunun kullandığını ve 280 binden fazla uçuş ile İstanbul’un dünyaya bağlandığını kaydetti.
  • Yahu bu kadar boş adam boş laflar..bu nasıl bişi arkadaş ya..hayal dünyası..harbi ne içiriyorlar bunlara bi bilsem yA
  • Gerçekten havacılıktan anlamayan biri hala bu koltukta oturup kendininn inanmadığı yorumlar yapabiliyorsa cidden bitmiş iga..tuzu kuru yarın İspanya’ya taşınır
  • Oğlum bak git.
  • Şakamısın sen birader?
  • Kadri abi anlatsana biraz, nasıl yapıyorsunuz bu işi, genel olarak hangi madde ve maddeleri kullanıyorsunuz
  • 30tane kar küreme makinesi yerine alttan ısıma apsaydınız pistlerin altın
  • Bu adamlar gerçekten bişiler kullanıyorlar . Bunun başa açıklaması olamaz. Bunlar nasıl kafalar böyle
  • Atlas battı, thy ucu ucuna yetiştirmeye çalışıyor personel maaşlarından kırparak. Yapılan bu.
  • Hafız milletin anasını ağlattınız aç gözlülükle kiralarınızın paris ödemesi kalitenizse kars belediyesi kıvamından bahsetmiyorum bile az kendinize gelin şirketler maliyetleriniz yüzünden tek tek kapatacak müşteri bulamaayacaksınız az havacklıkdan anlayın yada anlıyormuş gibi konuşulanlara hı hı deyin
  • Havalimani havayolu batırıyor.

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA'nın CEO'su Kadri Samsunlu, havalimanını geçen bir yılda 46 milyon yolcunun kullandığını ve 280 binden fazla uçuş ile İstanbul’un dünyaya bağlandığını kaydetti. Samsunlu, havalimanının ekonomiye katkısının 40 milyar dolar civarında olacağını ifade etti.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve 90 ülkeden 3 bini aşkın katılımcının ağırlandığı Boğaziçi Zirvesi'nde konuşan İstanbul Havalimanı’nın işletmeci şirketi İGA’nın CEO’su Kadri Samsunlu, havalimanından geçen bir yılda 46 milyon yolcu taşındığını ve 280 bin uçuş gerçekleştiğini belirtti.

SEKTÖRDE YENİ BİR ÇAĞ BAŞLATTIK

Havacılık sektörünün Güney Avrupa’ya doğru kaydığını, 2031 yılına kadar da Türkiye’nin güneyine doğru bir kayma olacağını dile getiren Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nın sektörde yepyeni bir çağın başlamasını sağladığını söyledi.

Atatürk Havalimanı kullanımdayken neden yeni bir havalimanı yapılmasına ihtiyaç duyulduğu sorusunu yanıtlayan Samsunlu, İstanbul’un hava yolu yolcu sayısının 100 milyonu aştığını, bir önceki havalimanının 38 milyon olan terminal kapasitesinin yıllık 68 milyon olan ihtiyacı karşılamadığını ifade etti. Bu yetersizlik nedeniyle yeni bir havalimanı yatırımı yapılmasına karar verildiğini anlatan Samsunlu, İstanbul Havalimanı’ndan Şili ve Avustralya haricindeki tüm dünyaya uçuş yapıldığını belirtti.

Atatürk Havalimanı’nın yıllık 1.2 milyon ton kargo kapasitesinin olduğunu ve bu kapasiteye bir kilogramlık fazla yük alınamadığını hatırlatan Samsunlu, yeni havalimanında 5.5 milyon ton kargo kapasitesinin olduğunu ve bu sayede yük trafiğinin arttığını ifade etti. Samsunlu, “Yeni havalimanımız ciddi bir kargo hub’ı olacak” dedi. 

Samsunlu diğer taraftan bu yatırımın Avrupa ülkeleri ile diğer ülkelerde bulunan havaalanlarında da kapasite artırma yatırımlarını tetiklediğini dile getirdi ve Amsterdam Schiphol Havalimanı ile Paris-Charles De Gaulle Havalimanı’nda da kapasite artırım yatırımları yapılacağını sözlerine ekledi.

HAVALİMANIN EKONOMİYE KATKISI 40 MİLYAR DOLAR

İGA CEO’su Kadri Samsunlu yeni havalimanının Türkiye ekonomisine de ciddi katkıları olduğunu rakamlarla anlattı.  Samsunlu şu bilgileri verdi:

"Havalimanımız istihdama da ciddi katkı sağlıyor. Binlerce kişiye iş imkanı sağladık, 10 binlerce ailenin geçimine katkı veriyoruz. Toplamda direkt –indirekt 225 bin kişiye istihdam sağlanacak. Bu da ekonomiye 40 milyar dolar civarında bir katkı sunacağımız anlamına geliyor"

Samsunlu, 76 milyon metrekare alanda kurulu yeni havalimanın dünyanın en büyük 6. turizm bölgesi olan Türkiye’nin turizmine de büyük katkıları olacağını söylerken, 250’den fazla dış hat bağlantısı olan havalimanının İstanbul’a kültürler arasında köprü olma misyonu yüklediğinin altını çizdi
 

Kadri Samsunlu: "Sektörde yeni bir çağ başlattık"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

Yaaaa bi git be kardeşim ~ 17 gün önce
Yahu bu kadar boş adam boş laflar..bu nasıl bişi arkadaş ya..hayal dünyası..harbi ne içiriyorlar bunlara bi bilsem yA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 18 gün önce
Gerçekten havacılıktan anlamayan biri hala bu koltukta oturup kendininn inanmadığı yorumlar yapabiliyorsa cidden bitmiş iga..tuzu kuru yarın İspanya’ya taşınır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ob ~ 18 gün önce
Oğlum bak git.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi leyyn ~ 18 gün önce
Şakamısın sen birader?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tertemiz beyinler ~ 18 gün önce
Kadri abi anlatsana biraz, nasıl yapıyorsunuz bu işi, genel olarak hangi madde ve maddeleri kullanıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Omer ~ 18 gün önce
Sonunda Delirdik diye bir şarkı var. 5 para etmez adamlara siz dedirtiyorlar diyor. Al sana örneği
Rido ~ 18 gün önce
Ben yanlismi anladim yeni havalimani 46 milyon yokcu agirlamis, eski liman 100 milyonu asan kapasiteyi karsilamiyomus.!!! 100 u 46 dan kucuk saniyo galiba. Birde kargo islerinin Ataturk hava limanindan yurutuldugunu de bilmiyo galiba
Abi ~ 18 gün önce
30tane kar küreme makinesi yerine alttan ısıma apsaydınız pistlerin altın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vallaha ~ 18 gün önce
Bu adamlar gerçekten bişiler kullanıyorlar . Bunun başa açıklaması olamaz. Bunlar nasıl kafalar böyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 18 gün önce
Ne içiyorsa söylesin bizde içelim
Çağ ~ 18 gün önce
MÖ vardı,MS oldu. Şimdi de KS'mi oldu çağımız ne oldu?
Basit anlatım ~ 18 gün önce
Atlas battı, thy ucu ucuna yetiştirmeye çalışıyor personel maaşlarından kırparak. Yapılan bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ceo ~ 19 gün önce
Hafız milletin anasını ağlattınız aç gözlülükle kiralarınızın paris ödemesi kalitenizse kars belediyesi kıvamından bahsetmiyorum bile az kendinize gelin şirketler maliyetleriniz yüzünden tek tek kapatacak müşteri bulamaayacaksınız az havacklıkdan anlayın yada anlıyormuş gibi konuşulanlara hı hı deyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni cagda ~ 19 gün önce
Havalimani havayolu batırıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000