07 Eylül 2019, Cumartesi 10:49:31

Kadri Samsunlu İstanbul Havalimanı'nı BBC'ye anlattı

BBC'nin "Talking Business" programına konuk olan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, İstanbul Havalimanı'ndaki hedefler hakkında bilgi verdi.
  • Show u Bırak işini yap..bak pejmürde ederler sonraaaa..ula madem küresel deger neden satmak için elli takla atarsınozz???
  • Kışın kar yağdığında rüzgarda o soğukta görücez
  • Çok büyük değer gerçekten kışın görücez ne olacağını. Kaç tane uçağın inip kaçının inmeyeceğini ve türlü sıkıntıları.
  • Hıııııı , hı
  • Evet bu çok doğru. UNESCO tarafından dünya mirası listesine en kısa zamanda alınıp, koruma altına alınmalı. Bir küresel değer yaratmak kolay değil, bakınız Pamukkale...
  • Kıymetini bilseler bari...

BBC'nin "Talking Business" programına konuk olan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, İstanbul Havalimanı'ndaki hedefler hakkında bilgi verdi.

BBC'nin Talking Business programına konuk olan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, "Çin'den, Hindistan'dan ve daha birçok ulustan insanlar turizm amaçlı veya iş seyahatleri için ya da varacakları ülkeye aktarmalı uçmak için İstanbul Havalimanı'nı tercih ediyor. Bu özelliği sayesinde İstanbul Havalimanı, küresel bir değer oluşturmaktadır." dedi.

İGA'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olan İstanbul Havalimanı, tüm detayları ile BBC'de yer aldı.

Gazeteci ve sunucu Aaron Heslehurst'un programına konuk olan Samsunlu, İstanbul Havalimanı'nın global hedeflerini ve havalimanıyla ilgili son bilgileri paylaştı.

İstanbul Havalimanı'nın dünyanın en büyük havalimanlarından biri olduğunu aktaran Heslehurst, havalimanın ilk etapta yıllık 90 milyon yolcu taşıyacağına vurgu yaparak, Türkiye'nin bu konuda iddialı olduğunun altını çizdi.

Heslehurst'un Türk Hava Yollarının (THY) son yıllardaki atılımlarının İstanbul Havalimanı'na olumlu katkı yaptığını belirtmesi üzerine Samsunlu, şunları anlattı:

"Türkiye son 10-15 yıldır havacılık sektörüne önemli alt yapı yatırımları yapıyor. Bu zaman zarfında THY filosunu genişletti ve havacılık sektörünün küresel anlamda gelişmesine de katkı sundu. İstanbul Havalimanı, THY'nin yanı sıra tüm fazların tamamlanmasıyla birçok yeni hava yolu şirketini çekecektir. Çin'den, Hindistan'dan ve daha birçok ulustan insanlar turizm amaçlı veya iş seyahatleri için ya da varacakları ülkeye aktarmalı uçmak için İstanbul Havalimanı'nı tercih ediyor. Bu özelliği sayesinde İstanbul Havalimanı, küresel bir değer oluşturmaktadır. İstanbul Havalimanı, bu yönüyle başta THY'ye olmak üzere pek çok hava yolu şirketine katkı sunmaktadır. Zaman içinde İstanbul Havalimanı'nın katkılarını daha iyi göreceğiz."

Samsunlu, Heslehurst'un İstanbul Havalimanı'nın mevcut yolcu kapasitesinin, tüm fazlar tamamlandığında yılda 200 milyon yolcuya çıkmasının hedeflendiğini vurgulaması üzerine, şu bilgileri verdi:

"Sektör son 40 yılda ciddi bir büyüme kaydetti. Gelişime bakarsanız, 11 Eylül saldırısı ve 2008 ekonomik krizi arasındaki dönem dışında sürekli yükselen bir grafik var. Bugün yılda 4 milyar insan seyahat ediyor, bu sayı önümüzdeki 20 yıl içinde 8 milyara çıkacak. Bu insanlar havada kalamayacağına göre, inebilecekleri havalimanları olmalı. Bu nedenle sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın alt yapı yatırımlarına önem vermesi gerekiyor. Schiphol, Heatrow, Frankfurt ve Dubai Havalimanları bu yatırımları yapıyor. Alt yapı yatırımları için talep daha da artacaktır."

 

Kadri Samsunlu İstanbul Havalimanı'nı BBC'ye anlattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Pejmurde ~ 11 ay önce
Show u Bırak işini yap..bak pejmürde ederler sonraaaa..ula madem küresel deger neden satmak için elli takla atarsınozz???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ccc ~ 11 ay önce
Kışın kar yağdığında rüzgarda o soğukta görücez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birisi ~ 11 ay önce
Çok büyük değer gerçekten kışın görücez ne olacağını. Kaç tane uçağın inip kaçının inmeyeceğini ve türlü sıkıntıları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalaza ~ 11 ay önce
Hıııııı , hı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Küresel Değer ~ 11 ay önce
Evet bu çok doğru. UNESCO tarafından dünya mirası listesine en kısa zamanda alınıp, koruma altına alınmalı. Bir küresel değer yaratmak kolay değil, bakınız Pamukkale...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BBC İrish ~ 11 ay önce
Kıymetini bilseler bari...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000