28 Haziran 2022, Salı 09:48:01

Kadın uçuş ekiplerine kötü haber

Kadın pilotlar ve hosteslerin uçuş süreleri arttıkça doğurganlık seviyelerinin de düştüğü ortaya çıktı.
  • bu devirde bebek yapilmaz
  • Kadinlar evde çoçuk bakar ev işi yapar,erkekler çalişir eve para getirir
  • erkeklerin sperm kalitesine zarar gelmiyormu?
  • Sevindirici haber; dünya için
  • Maalesef yeni bir haber değil, bu yüzden yumurtalık sayımı yaptırılması ve dondurulması lazım, bu zor mesleğin maalesef çok fazla sağlık probleminden biri, çocuk sahibi olmak isteyenler kesinlikle genç yaşlarında yumurtalık kalitesi ve sayısı yükselen dondurmalıdır.
  • Yumurtalarını dondursunlar çok artıyor şu dönemlerde .
  • Emma iyi para alıyorlar bir purser neredeyse kaslı fo kadar maaş alıyor!!!!
  • Cogu evlenir evlenmez isi birakiyor

Kadın pilotlar ve hosteslerin uçuş süreleri arttıkça doğurganlık seviyelerinin de düştüğü ortaya çıktı. Uçuşlarda yüksekliğin artmasıyla maruz kalınan ultraviyole radyasyon ve uzun uçuşlar sonrası jet-lag gibi etkenler ile yumurta sayıları azalarak doğurganlık seviyesi düşüyor.

Prof. Dr. Ercan Baştu, 66’sı uçuş görevlisi, 68’i farklı mesleklerden olmak üzere toplam 134 kadının Doğurganlık seviyelerini inceledi. Buna göre uçuş süresi ve uçuş ile ilgili mesleklerin yapıldığı süre arttıkça doğurganlık seviyesi azalıyor.

Prof. Dr. Ercan Baştu, 17 Haziran 2022’de Gynecological Endocrinology isimli bilimsel dergide de yayımlanan çalışmasıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Yüksek enerjili ışınlara maruz kalmanın insan vücudu ve üreme organları üzerindeki olumsuz etkileri uzun yıllardır biliniyor. Ancak bugüne kadar yapılan çalışmalar daha çok laboratuvarda yapılmış deneylerdi. Biz ise burada sürekli olarak ultraviyole radyasyona maruz kalan kadın pilotları ve kabin memurlarını inceledik.

Ulaştığımız kadın çalışanlarda, kan tahlili ile bakılan ve yumurtalık rezervini gösteren AMH (Anti Müllerian Hormon) seviyelerine baktık. Ek olarak ultrasonda yine yumurtalık rezervini gösteren öncül yumurtalarının sayımını yaptık. Bu karşılaştırmayı 25-29 yaş, 30-34 yaş gibi gruplara böldük ve karşılaştırdık. Buna göre uçuş görevlileri özellikle ilerleyen yaşlarda hemcinslerine göre daha düşük AMH seviyeleri ve yumurta sayısına sahip.”

Hürriyet'ten Buse Özel'in haberine göre, ayrıca araştırma uzun yıllar çalışan uçuş görevlilerinin doğurganlık seviyelerinin, daha kısa süredir çalışan meslektaşlarına göre daha düşük olduğunu da ortaya koydu. Prof. Dr. Ercan Baştu, “Bu çalışma her ne kadar gebe kalma oranını direkt incelemese de en önemli çıktımız, uçuşlarda fazla vakit geçiren kişilerin gebe kalma istekleri varsa daha genç yaşta bazı önlemler alması gerekebileceği yönünde” dedi.

Kadın uçuş ekiplerine kötü haber

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

baybye ~ 1 ay önce
bu devirde bebek yapilmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 ~ 2 ay önce
Kadinlar evde çoçuk bakar ev işi yapar,erkekler çalişir eve para getirir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haber ~ 2 ay önce
erkeklerin sperm kalitesine zarar gelmiyormu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sevindirici haber ~ 2 ay önce
Sevindirici haber; dünya için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maalesef ~ 2 ay önce
Maalesef yeni bir haber değil, bu yüzden yumurtalık sayımı yaptırılması ve dondurulması lazım, bu zor mesleğin maalesef çok fazla sağlık probleminden biri, çocuk sahibi olmak isteyenler kesinlikle genç yaşlarında yumurtalık kalitesi ve sayısı yükselen dondurmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zehra ~ 2 ay önce
Yumurtalarını dondursunlar çok artıyor şu dönemlerde .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emma Watson ~ 2 ay önce
Emma iyi para alıyorlar bir purser neredeyse kaslı fo kadar maaş alıyor!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zaten ~ 2 ay önce
Cogu evlenir evlenmez isi birakiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000