08 Ağustos 2017, Salı 12:41:19

Kaan Air'den tarihi anlaşma

Kaan Air’in yurt dışı iştiraki olan Kaan Air Avustralya tarihi bir anlaşmaya imza attı.
  • ver gazı al reklamı:)
  • Şimdi bunun Türk ekonomisine katkısı ne acaba? Haber olarak mı? Firma reklamı olarak mı algılayalim? Ne dedin......

Kaan Air’in yurt dışı iştiraki olan Kaan Air Avustralya tarihi bir anlaşmaya imza attı. Kaan Air Avustralya, Sikorsky Lockheed Martin şirketi ile yapmış olduğu anlaşma kapsamında, 10 adet (ilave 10 adet opsiyonlu) Sikorsky UH-60 Black Hawk model helikopteri, yangınla mücadele konfigürasyonuna uygun olacak şekilde yenileyerek Avustralya’ya getirilecek.

Kaan Air Avusturalya , Sikorsky tarafından üretilen Black Hawk modellerinin getirilmesi ile Avustralya havacılık tarihini değiştirecek bir operasyona imza attı. Kaan Air Avustralya ve Starflight ortaklığı tarafından gerçekleştirilen anlaşma kapsamında getirilecek 10 adet (artı 10 adet opsiyonlu) Black Hawk helikopter, Avustralya ve Yeni Zelanda'da can ve mal kaybına sebep olması muhtemel yangınları engellemek amacıyla hizmet verecek. Helikopterlerin teminini Kaan Air Avustralya sağlarken, Kaan Air Avustralya’nın ortağı olan Starflight işletici olacak. Helikopterler,Sikorsky tarafından yenilenerek Brisbane'de konuşlanacak.

Kaan Air Avustralya ve StarFlight Avustralya ortaklığı, Sikorsky Avustralya ile imzaladığı bu anlaşma ile bölgesel havacılık faaliyetlerine destek sağlamayı ve uzun vadede potansiyel olarak 50'den fazla pilot ve teknik elemanı istihdam etmeyi hedefliyor.

Başarı Holding ve Kaan Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Ferda Yıldız anlaşma ile ilgili gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, “Avustralya'daki helikopter projelerine, yangın söndürme çalışmalarına katkıda bulunmaktan ve seçkin bir helikopter üreticisi olan Sikorsky ile olan bağlarımızı daha da güçlendirmekten dolayı çok mutluyuz ,benzer işleri dünyanın diğer bölgelerinde de gerçekleştirerek bu iş birliğini Avustralya'nın ötesine taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Kaan Air Avustralya ve StarFlight Avustralya'nın CEO'su John Skeen, yeni anlaşma kapsamında yaptığı konuşmada, anlaşmayı memnuniyetle karşıladığını ve anlaşmanın Avustralya'nın yangınla mücadele ve afet yardımı kaynakları açısından önemli bir boşluğu doldurarak bu amaç için çalışan birimlere yardımcı olacağını söyledi.

Kaan Air'den tarihi anlaşma

Facebook Yorum

Yorumlar

gaz ver ~ 2 yıl önce
ver gazı al reklamı:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 2 yıl önce
Şimdi bunun Türk ekonomisine katkısı ne acaba? Haber olarak mı? Firma reklamı olarak mı algılayalim? Ne dedin......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SIFIR ~ 2 yıl önce
Hepsi gaz, bebelere balon

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000