21 Şubat 2024, Çarşamba 13:02:32

KAAN 15 dakikada havada kaldı

TUSAŞ tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ve ilk uçuşunu gerçekleştiren KAAN, 8 bin feet mesafeye ulaşarak yaklaşık 15 dakikalık uçuş gerçekleştirdi.
  • Secimler de yaklasti hani. Turist astronottan sonra f16 motoru takilmis, yazilim ve bilimum hassas elektronikleri milli opmayan ucaginiza kim inanir. Ayriyetten, K.Kore uzaya roket atiyorda be oluyor. Adalet, insan haklari ve ekonomi mi ilerliyor. Turkiye’de boyle bir ulke. Haberlere bir bakin İnterpol nezdinde Turkiye ne kadar utanc verici bir muamele goruyor. Pasaport siralamasinda 10 yilda 53 ulke birden gerilemis. Ben bu gibi kistaslara bakarak ulkenin ilerleyip ilerlemedigine bakarim.
  • Gurur duydum, gözlerim yaşardı mutluluktan. Teşekkür ederiz emeği geçenlere
  • hayaller 55.000 feet. gerçekler 8.000 feet….
  • Seçim ne zaman
  • Zam haberi olsa şimdi 100 üzerine yorum vardı

TUSAŞ tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ve ilk uçuşunu gerçekleştiren KAAN, 8 bin feet mesafeye ulaşarak yaklaşık 15 dakikalık uçuş gerçekleştirdi.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk Milli Muharip Uçağı KAAN, sabah saatlerinde gökyüzü ile buluştu.

İlk uçuş hazırlıklarının tamamlanmasının ardından sabah saat 08.50 sıralarında havalanan KAAN, 8 bin feet irtifaya ulaşarak, yaklaşık 15 dakikalık uçuş gerçekleştirdi.

Ayrıca KAAN'ın tavan irtifasının 55 bin feet'e çıkması hedefleniyor.

Öte yandan, milli muharip uçak KAAN'ın Ar-Ge çalışmalarında yaklaşık 2 bin personel çalışırken, SSB ve TUSAŞ ortaklığında tüm çalışmalar için bugüne kadar yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapıldı.

KAAN 15 dakikada havada kaldı

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Kp350 ~ 2 ay önce
Secimler de yaklasti hani. Turist astronottan sonra f16 motoru takilmis, yazilim ve bilimum hassas elektronikleri milli opmayan ucaginiza kim inanir. Ayriyetten, K.Kore uzaya roket atiyorda be oluyor. Adalet, insan haklari ve ekonomi mi ilerliyor. Turkiye’de boyle bir ulke. Haberlere bir bakin İnterpol nezdinde Turkiye ne kadar utanc verici bir muamele goruyor. Pasaport siralamasinda 10 yilda 53 ulke birden gerilemis. Ben bu gibi kistaslara bakarak ulkenin ilerleyip ilerlemedigine bakarim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jet ~ 2 ay önce
Gurur duydum, gözlerim yaşardı mutluluktan. Teşekkür ederiz emeği geçenlere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olacak olacak ama zamanla abisi ~ 2 ay önce
hayaller 55.000 feet. gerçekler 8.000 feet….

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Savunma sanayine tebrikler ~ 2 ay önce
Savunma sanayi Sürekli hayal kırıklığına uğratıyor değil mi? Uçamaz denile uçuyor, yüzemez denen yüzüyor, vuramaz denilen vuruyor, yapılamaz denilen yapılıyor.
TtSs ~ 2 ay önce
Canım kardeşim sen hiç ilk uçuşta 55.000 feete çıkan uçak gördün mü? Cahilsin belli. Sana climb rate, service ceiling hesabı yap demiyoruz. Ama ne olur oku araştır başkalarının yazdıklarından feyz al.
ercan ~ 2 ay önce
daha çok üzüleceksin ülke böyle başarılara ulaştıkça
Harranlı ~ 2 ay önce
Seçim ne zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zam ~ 2 ay önce
Zam haberi olsa şimdi 100 üzerine yorum vardı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000