12 Ağustos 2013, Pazartesi 13:00:13

JETSTAR’IN RÜYASI GERÇEK OLUYOR

Avustralyalı havayolu şirketi Jetstar Airways, ilk Dreamliner uçağına kavuşuyor...
  • 787 pek güven vermiyor şimdilik bir kaç sonraki versiyonu alınır
  • Niye turk sirketleri dreamliner almio bilgisi olan varmi
  • Darisi Turk sirketlerin basina.

Melbourne merkezli düşük maliyetli havayolu şirketi Jetstar Airways, Amerikalı üretici Boeing'e siparişini verdiği ve “rüya uçak” olarak da adlandırılan B787 Dreamliner tipi uçaklarından ilkine kavuşuyor. Boeing'in Everett'teki tesislerinde şirketin renklerine boyanan 335 koltuk kapasiteli Dreamliner'ın Ağustos sonunda Jetstar'ın filosuna katılacağı belirtildi. Uçak, VH-VKA kuyruk tesciliyle göklerdeki yerini alacak.

Son dönemde uçaklarındaki batarya arızası nedeniyle bir süre uçuşları durdurulan ancak daha sonra arızanın tespit edilmesiyle yeniden gökyüzüyle buluşan Dreamliner tipi yeni nesil yolcu uçağı, ilk teslimatını All Nippon Airways'e (ANA) yapmıştı.

Qantas Group, bünyesinde bulununan Jetstar Airways için 14 Dreamliner siparişi vermişti. Bu siparişlerden 3'ünün yıl sonuna kadar şirkete teslim edilmesi planlanıyor.JETSTAR’IN RÜYASI GERÇEK OLUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

........... ~ 9 yıl önce
787 pek güven vermiyor şimdilik bir kaç sonraki versiyonu alınır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Niye turk sirketleri dreamliner almio bilgisi olan varmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
787 ~ 9 yıl önce
THY muhtemelen daha büyük kapasiteli ucaklarla ilgileniyordur (birde teslimat sorunu var tabii, su an verilecek bir siparisin teslimi 2016-2017 dan önce olmaz), onun disinda da genis gövdeli ucak siparisi verecek Turk sirketi yok zaten.
Jetstar ~ 9 yıl önce
Darisi Turk sirketlerin basina.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000