16 Mayıs 2016, Pazartesi 08:40:51

Jet motorlu model uçak yarışması nefes kesti

Antalya'da, 5. Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak Festivali (JetFest), 5 ülkeden 34 gösteri pilotunun katılımıyla gerçekleştirildi.
  • Oğuzhan YARARCAN kaptanımızı tekrardan sahalarda görmek çok keyifli. Egodan yoksun karakter sahibi, alçak gönüllü ve gerçekten çok yetenekli bir pilot. 19 Mayısta İstanbuldaki gösterisini de sabırsızlıkla bekliyoruz. Emniyetli uçuşlar olsun

Antalya'da, 5. Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak Festivali (JetFest), 5 ülkeden 34 gösteri pilotunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Türk Hava Kurumu (THK) Karain Meydanı ve Havacılık Eğitim Merkezi'nde düzenlenen festivale, Azerbaycan, Danimarka, İran ve İsrail'den 7, Türkiye'den ise 27 gösteri pilotu katıldı.

Antalya Valisi Muammer Türker, etkinlikte, bu yıl beşincisi organize edilen havacılık şenliğinin Antalya'da yapılmasının haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Havacılığın hayat tarzı olduğunu söyleyen Türker, bunu "bazen bir çocukluk heyecanı" veya "ilerleyen yaşa rağmen vazgeçilmez tutku" olarak nitelendirdi.

Bilimsel faaliyetler açısından havacılığın önemine değinen Türker, Türk milletinin uzaya uydu gönderebilme, yörünge hakkına sahip olmanın haklı gururunu yaşadığını ifade etti.

THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş ise ilki 2012 yılında gerçekleştirilen festivalin Türkiye'nin başka hiçbir yerinde yapılmayan, bugün yerli ve yabancı birçok ülkeden pilotların katıldığı uluslararası bir gösteri şölenine dönüştüğünü belirtti.

Yüceliş, "Yabancı ve Türk pilotlar büyük dostluk ve arkadaşlık içerisinde bize uçuş becerilerini gösteriyorlar. Bu gösteriler yapılırken heyecandan yerinizde duramayacaksınız. Yani bugün burada, adrenalin ve eğlenceyi bir arada yaşayacağız." dedi.

Konuşmaların ardından jet, piston motorlu model uçak, paraşüt, wingsuit, microlight, paraglider, gyrokopter, mosquito akrobasi gösterileri beğeni kazandı.


Jet motorlu model uçak yarışması nefes kesti

Facebook Yorum

Yorumlar

mustang ~ 5 yıl önce
Oğuzhan YARARCAN kaptanımızı tekrardan sahalarda görmek çok keyifli. Egodan yoksun karakter sahibi, alçak gönüllü ve gerçekten çok yetenekli bir pilot. 19 Mayısta İstanbuldaki gösterisini de sabırsızlıkla bekliyoruz. Emniyetli uçuşlar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000