29 Mayıs 2024, Çarşamba 09:55:38

Japon Hava Yolları'na bakanlıktan sıkı denetim

Japon Havayolları (JAL), Kasım 2023'ten bu yana yaşanan bir dizi güvenlik/emniyet sorunu nedeniyle Japon hükümetinin baskısı altında bulunuyor.
  • İnanılmaz rezaletler yaşandıkça THY de 3 maymun a devam:) 3 kişiyi yaralayanın VİP e atandığı olay bu hafta BİLAL YILDIZ tarafından genel kurulda yönetimin yüzüne anlatıldı üstüne makalesinde… dünkü kokpiti terkeden Fo skandalıda cabası… Bilal Ekşi de THY demek uçuş emniyeti demek diye haber yaptırmaya SHGM de. 3 maymunu oynamaya devam ediyor. Allah korusun büyük kaza geliyorum diyor

Japon Havayolları (JAL), Kasım 2023'ten bu yana yaşanan bir dizi güvenlik/emniyet ihlali nedeniyle Japon hükümetinin baskısı altında bulunuyor.

Japonya Ulaştırma Bakanlığı, JAL Başkanı Mitsuko Tottori'yi 27 Mayıs 2024'te bakanlığa çağırarak şirketin son dönemdeki güvenlik sicilini masaya yatırdı. Görüşmelerin, özellikle beş ayrı güvenlik olayı üzerine odaklandığı belirtiliyor. Bu olaylardan biri, 2 Ocak 2024'te Tokyo Haneda Havalimanı'na iniş yaptıktan kısa bir süre sonra bir JAL Airbus A350-900 uçağının Sahil Güvenlik uçağıyla çarpıştığı ve kazada beş kişinin hayatını kaybettiği ciddi bir kaza.

Yakın bir tarihte, 23 Mayıs 2024'te Haneda Havalimanı'nda iki JAL uçağı kanatları çarpışmış, 10 Mayıs 2024'te ise bir JAL uçağı Fukuoka Havalimanı'nda piste yanlışlıkla giriş yapmıştı. Bu olaylar, şirketin güvenlik yönetim sistemine ilişkin ciddi soru işaretleri doğurdu.

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, 24 Mayıs 2024'te JAL ofislerinde denetim gerçekleştirdi. Bakanlık Sivil Havacılık Bürosu Genel Müdürü Shigenori Hiraoka, "Şirket genelinde güvenlik yönetim sisteminin etkili bir şekilde işlediği söylenemez," dedi.

Mitsuko Tottori, yaşanan olaylar için özür dileyerek, "En büyük sorun, geçmişteki olaylara rağmen benzer olayların ardı ardına yaşanmış olmasıdır. Sorumluluğu üstlenmek ve düzeltici önlemler almak istiyoruz," diye konuştu. JAL, 11 Haziran 2024'e kadar durumu düzeltmek için planlarını Ulaştırma Bakanlığı'na sunmak zorunda.

Japon Hava Yolları'na bakanlıktan sıkı denetim

Yorumlar

Bizdede aynen ~ 18 gün önce
İnanılmaz rezaletler yaşandıkça THY de 3 maymun a devam:) 3 kişiyi yaralayanın VİP e atandığı olay bu hafta BİLAL YILDIZ tarafından genel kurulda yönetimin yüzüne anlatıldı üstüne makalesinde… dünkü kokpiti terkeden Fo skandalıda cabası… Bilal Ekşi de THY demek uçuş emniyeti demek diye haber yaptırmaya SHGM de. 3 maymunu oynamaya devam ediyor. Allah korusun büyük kaza geliyorum diyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000