05 Mart 2017, Pazar 09:28:47

İzmir'de hedef 5 milyon

İzmir'de konuşan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkan Yardımcısı Bülent Tercan, turizmin gelişmesi için tanıtımların arttırılması gerektiğini belirterek İzmir'e yılda 5 milyon turist hedefi konulmasını istedi.
  • Bu hukumet Izmir'e gavur sehir gozu ile baktikca , hic bir gelisme olmaz. Gercekci olmak lazim.
  • 3.havalimanı Avrupa-Kuzey Asya arasında transit yolcuyu, Dubai El Maktum havalimanı Afrika-Güney Asya transit yolcularını toplar. Erzuruma veya Adana-Mersin'e dubaiye kayacak yolcuların bir kısmını çekecek havalimanı yapılmalı. Bence.
  • Onu bunu bilmem de 3.havalimanı belli coğrafyada etkili olur. Pakistan Hindistan Asya pasifik tarafları yine dubai havalimanına kalır. Bu nedenle Türkiyenin doğusuna çok büyük bir havalimanı yapmalıyız, Adana-mersin havalimanı bu işi görebilir ancak kapasitesi düşük olacağı için dubaiye alternatif olamaz.
  • diğer arkadaşa katılmamak elde değil. Yeşildere yolunun çevresinin düzeltilmesi de yetmez havalimanının artık bir şekilde çevreyoluna direkt olarak bağlanabilmesi lazım. Şehiriçi trafiğiyle gidilmesi zorunlu olan bir havalimanı olmamalı. Ayrıca yapılması gereken basit. Maddi durumu kötü ve kültürü bize yakın yunanları düşünmek lazım mesela. Direkt uçuşların yanına birde direkt denizyolu seferleri için çalışma yapılsa gayet güzel olur. Birde serbest uçuş anlaşması ile ryanair/wizz/cobalt/volotea falan girse o zaman turist sayısında patlamayı görürüz :)
  • Tamam iyi güzel hep izmirin çevresinden bahsediliyo niye kimse merkezine bakmıyo Resmen köy gibi turist izmire ilk gelince otele gitmek için yeşildere yolunu kullanıyo etefına baksa yüzlerce gecekondu buna acil çözüm bulsunlar ondan sonra konuşsunlar
  • 1971 Akdeniz Oyunları için yapılan İzmir Atatürk Stadyumu'nun yıkılarak aynı yere dikdörtgen tarz'da 60 bin koltuklu yeni bir stad yapılması için girişim başlatılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.Altay,Göztepe,Karşıyaka,Altınordu,Buca,İzmir....
  • Hergelen turistin ismini 15 temmuz olarak degistirelim ucretsiz tatil yapainlar.
  • Ama bu belediye zihniyeti ile zor.....

İzmir Ticaret Odası ev sahipliğinde Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) işbirliği ile 'İzmir Turizminin Sorunları' konulu toplantı düzenlendi. Çok sayıda turizmcinin katıldığı toplantıda konuşan ETİK Başkan Yardımcısı Bülent Tercan, Vatikan'da Meryem Ana daimi tanıtım ofisi açılması gerektiğini söyleyerek Meryem Ana'ya daha fazla turist çekmek için Hıristiyanlara tanıtımın arttırılması gerektiğini dile getirdi. Tercan, "Otellerin dolulukları yüksekse şehir formda demektir, şehir her açıdan cazip demektir. Bu açıdan otellerin doluluğu şehri yönetenleri direk ilgilendirmektedir. UNESCO Dünya Mirasına girmiş olan hazinelerimiz Bergama ve Efes Selçuk'un çok etkili tanıtılarak, şehirde farkındalığın en üst seviyeye çıkartılması gerekir. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fuar İzmir'in girişleri ile havaalanı çıkışında, Bergama ve Selçuk Efes'in görsellerle tanıtılması, şehre pozitif enerji getirecektir" dedi.

KARDEŞ ŞEHİRLERDE TANITIM

İzmir'e 50 noktadan direk uçuş olduğunu anlatan Tercan, bu uçaklarda Avrupa'nın çok güçlü tur operatörlerinin koltuklar alıp yabancı turist getirdiğini belirtti. İzmir'den direk uçuş olan şehirlere gidilip tanıtımın arttırılabileceğini dile getiren Tercan, "İzmir Büyükşehir Belediyemizin hiç vakit kaybetmeden daha fazla turist gelmesini sağlamak adına kardeş şehir olduğu başta Almanya'nın Bremen şehri, Danimarka'nın Odense şehri, İsrail'in Tel Aviv Yafo şehri, Konak Belediyemizin kardeş şehir olduğu Almanya'nın Hamburg-Mitte ilçe belediyesi, Almanya'nın Bonn şehri, Amerika'nın Newyork eyaleti Brooklyn belediyesi ile hiç vakit kaybetmeden iletişimlerini hızlandırarak arttırması gerekmektedir. Turizm sektörü olarak bu hamleleri bekliyoruz. Bu şehirlere gidip Road Showlar yapılmalı, bu şehirlerin yerel medyalarına İzmir'i tanıtıcı reklamlar verilmeli. Bu şehirlerin belediye başkanları, İzmir'e davet edilmeli. Türkiye'nin algısının kötü olduğu bu dönemde, birebir ilişkiler önemli" diye konuştu.

İzmir Turizm Tanıtma Vakfı (İZTAV) olarak somut hedefler konulması gerektiğini savunan Bülent Tercan, "2020 yılı, İzmir'in hedefi yılda 5 milyon turist ağırlamak olmalı. Yılda 5 milyon turist hedefi, tüm şehrin motivasyonunu arttıracaktır. İzmir'in hiçbir bahanesi olamaz İzmir'de her şey var. Deniz, kum, güneş, tarih, kültür, Unesco dünya listesine girmiş iki ilçemiz, dünyanın en büyük açık hava çarşısı Kemeraltı, fevkalade güzel Doğal Yaşam Parkı, Lifestyle'ı, Ege mutfağı, güçlü gastronomisi, Claros Kehanet Merkezi, Balçova'da, Çeşme'de termali, İzmir'den direk uçuşları, son derece modern iç hatlar, dış hatlar havalimanı ve daha nice zenginlikleri var İzmir'in. İzmir'in hiçbir eksiği yok, dolayısı ile hiçbir bahanesi olamaz. Son olarak ajanslara tanıtım işi verilirken başarı kriteri getirilmeli. Tek yapılması gereken tanıtım, tanıtım, tanıtımdır" diye konuştu.

İzmir'de hedef 5 milyon

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Nafile ~ 2 yıl önce
Bu hukumet Izmir'e gavur sehir gozu ile baktikca , hic bir gelisme olmaz. Gercekci olmak lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İga ~ 2 yıl önce
3.havalimanı Avrupa-Kuzey Asya arasında transit yolcuyu, Dubai El Maktum havalimanı Afrika-Güney Asya transit yolcularını toplar. Erzuruma veya Adana-Mersin'e dubaiye kayacak yolcuların bir kısmını çekecek havalimanı yapılmalı. Bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merhaba ~ 2 yıl önce
Onu bunu bilmem de 3.havalimanı belli coğrafyada etkili olur. Pakistan Hindistan Asya pasifik tarafları yine dubai havalimanına kalır. Bu nedenle Türkiyenin doğusuna çok büyük bir havalimanı yapmalıyız, Adana-mersin havalimanı bu işi görebilir ancak kapasitesi düşük olacağı için dubaiye alternatif olamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karşıyakalı ~ 2 yıl önce
diğer arkadaşa katılmamak elde değil. Yeşildere yolunun çevresinin düzeltilmesi de yetmez havalimanının artık bir şekilde çevreyoluna direkt olarak bağlanabilmesi lazım. Şehiriçi trafiğiyle gidilmesi zorunlu olan bir havalimanı olmamalı. Ayrıca yapılması gereken basit. Maddi durumu kötü ve kültürü bize yakın yunanları düşünmek lazım mesela. Direkt uçuşların yanına birde direkt denizyolu seferleri için çalışma yapılsa gayet güzel olur. Birde serbest uçuş anlaşması ile ryanair/wizz/cobalt/volotea falan girse o zaman turist sayısında patlamayı görürüz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karşıyakalı ~ 2 yıl önce
Tamam iyi güzel hep izmirin çevresinden bahsediliyo niye kimse merkezine bakmıyo Resmen köy gibi turist izmire ilk gelince otele gitmek için yeşildere yolunu kullanıyo etefına baksa yüzlerce gecekondu buna acil çözüm bulsunlar ondan sonra konuşsunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MİLLİ TAKIM. ~ 2 yıl önce
1971 Akdeniz Oyunları için yapılan İzmir Atatürk Stadyumu'nun yıkılarak aynı yere dikdörtgen tarz'da 60 bin koltuklu yeni bir stad yapılması için girişim başlatılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.Altay,Göztepe,Karşıyaka,Altınordu,Buca,İzmir....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oh ne ala ~ 2 yıl önce
Ne kadar alistiniz yikip yapmaya. Niye Avrupa'da boyle isler yapmiyorlar, tek akilli bizmiyiz?
Tc ~ 2 yıl önce
Hergelen turistin ismini 15 temmuz olarak degistirelim ucretsiz tatil yapainlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesinlikle ~ 2 yıl önce
Ama bu belediye zihniyeti ile zor.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000