14 Mart 2021, Pazar 17:05:53

İzmir'de anlamlı uçuş

Paramotor pilotları Metin Pehlivan ve Tolga Şenyuva, yaptıkları uçuşla sağlık çalışlarını 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.
  • İzin almadan uçmak, havacılık bilmeden güzellik yapmak, ne güzel
  • Çanakkalede komutanlar kimlerdi, hangi birlikler vardı, hangi cepheler vardı? Nasıl bir harekat planı yapıldı? Kimse bunlardan bahsetmiyor. varsa yoksa atatürk. Türkiye bir kişiden daha büyük ve köklüdür. Tek bir kişiye mal edilmesi haksızlıktır absürdlüktür.

Paramotor pilotları Metin Pehlivan ve Tolga Şenyuva, yaptıkları uçuşla sağlık çalışlarını 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.

Pehlivan ve Şenyuva, Türk bayrakları asılı paramotorlarıyla Bayraklı sahilinden kalkış yaparak Kordonboyu'nda uçuş yaptı.

Pilotlardan Pehlivan, İzmir'de sportif ve eğlence amaçlı uçuşlar yaptıklarını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu özverinin çok değerli olduğunu kaydeden Pehlivan, "14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bugün sağlık çalışanlarımız pandemi sürecinde çok emek sarf ettiler. Onlara armağan etmek istedik bu uçuşumuzu. İzmir'i bugün Türk bayraklarıyla süsledik." dedi.

Tolga Şenyuva da yaklaşık 15 senedir havacılıkla ilgilendiğini, son 3-4 senedir de hem yamaç paraşütü hem de paramotor pilotluğu yaptığını söyledi. Fedakarca çalışan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı paramotorlarla kutlamak istediklerini belirten Şenyuva, şöyle konuştu:

"Uçuşumuzu onlara armağan etmek istedik. Türk bayraklı uçuşumuzun bir başka anlamı da önümüzdeki haftaki 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ile alakalıydı. Tüm şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz."

İzmir'de anlamlı uçuş

Facebook Yorum

Yorumlar

Davut ~ 3 yıl önce
İzin almadan uçmak, havacılık bilmeden güzellik yapmak, ne güzel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarih ~ 3 yıl önce
Çanakkalede komutanlar kimlerdi, hangi birlikler vardı, hangi cepheler vardı? Nasıl bir harekat planı yapıldı? Kimse bunlardan bahsetmiyor. varsa yoksa atatürk. Türkiye bir kişiden daha büyük ve köklüdür. Tek bir kişiye mal edilmesi haksızlıktır absürdlüktür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarih e ~ 3 yıl önce
Aç oku biat ediceğine.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000