10 Temmuz 2020, Cuma 11:50:30

İyi Partili Koncuk'tan Bakan İsmailoğlu'na soru önergesi

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'na yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi.
  • çok yerinde bir tespit
  • Kendisi hangi sınava girmiş?
  • Hangi devlet kurumunda torpil,hemşehricilik,partizancılık yok ki. Çaycı bile thy'ye torpille girebiliyor daha ne olsun. Sorsan hepsi sofu,softa,dindarlar da yersen tabii. Eskiden de bu rezillikler vardı da 18 yıldır iyice rezilleşti hamdolsun...
  • Sınav yapılırsa DİPLOMASI OLMADIĞI ortaya çıkar. Allah muhafaza ne çekeriz sonra.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'na yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, ‘Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan “Havalimanlarında” uçuş, can ve mal emniyeti açısından son derece önemli olan cihazların, sistemlerin araç ve gereçlerin bakım, onarım, tamir vb. hizmetlerin yürütülmesi işi kurum personeli ile hizmet alım personel tarafından yürütülmekte olduğunu’ belirterek şöyle devam etti:

“Kurum personelinin KPSS ile ataması yapılırken, şirket personeli hiçbir sınava tabi olmadan istihdam edilmektedir.Ayrıca hizmet yeterlilikleri ile ilgili aranan şartların her geçen yıl düşürülmesi hizmetin kalitesiz, verimsiz ve sorunlu yürütülmesine yol açmıştır.Kurumun, bu ihtiyacını hizmet alım yolu ile gerçekleştirmek için yaklaşık 1000 işçi istihdam etmesine rağmen, çoğu sistem, cihaz, araç ve gereçlerin bakım ve onarımlarını, tamirlerini dışarıdan piyasaya yaptırmak zorunda kalıp milyonlarca ilave bedel ödeyip kamu zararına neden olduğu ortadadır.” dedi.

Koncuk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyerek verdiği soru önergesinde, “Kurum personelinin KPSS” ile ataması yapılırken, “şirket personeli” neden hiçbir sınava tabi olmadan istihdam edilmektedir? Kurum, ihtiyaçlarını hizmet alım yolu ile gerçekleştirmek için işçi istihdam etmesine rağmen, çoğu sistem, cihaz, araç ve gereçlerin bakım ve onarımlarını ve tamirlerini dışarıdan piyasaya yaptırmak zorunda kalmakta ve milyonlarca ilave bedel ödemektedir. Kaynak: Liyakatsiz işçi istihdamı kamu zararına neden oluyor.! 

Kurumun açıkça zarar görmesine neden göz yumulmaktadır? Sorumlulara yönelik bir uyarı veya soruşturma yapılmış mıdır?

Bu şekilde yapılan işçi istihdamının tamamen torpilli kişilerin işe alınması sonucunu doğurduğu açıktır. Hem kurum ihtiyacını karşılamak, hem de işinde uzmanlaşmış, tecrübe sahibi kişilerin istihdamı ile ilgili bir çalışmanız var mıdır? 

İYİ Parti Adana Milletvekili Koncuk, bu uygulamanın hak edenlerin değil, torpilli olanın önünü açacağını ve bu yanlıştan ivedilikle dönülmesi gerektiğini belirterek sözlerine son verdi.

İyi Partili Koncuk'tan Bakan İsmailoğlu'na soru önergesi

Facebook Yorum

Yorumlar

lagari hasan ~ 29 gün önce
çok yerinde bir tespit

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Exam ~ 29 gün önce
Kendisi hangi sınava girmiş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
soru önergesi ~ 29 gün önce
Hangi devlet kurumunda torpil,hemşehricilik,partizancılık yok ki. Çaycı bile thy'ye torpille girebiliyor daha ne olsun. Sorsan hepsi sofu,softa,dindarlar da yersen tabii. Eskiden de bu rezillikler vardı da 18 yıldır iyice rezilleşti hamdolsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalaza ~ 29 gün önce
Sınav yapılırsa DİPLOMASI OLMADIĞI ortaya çıkar. Allah muhafaza ne çekeriz sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000