24 Şubat 2011, Perşembe 08:54:08

İTALYA'DAN TÜRKİYE'YE VİZE DESTEĞİ

AB içinde Türkiye’nin üyeliğine en fazla destek veren ülkeler arasında bulunan İtalya, katılım müzakerelerinin canlandırılmasını ve geri kabul anlaşması karşılığında vizelerin kaldırılmasını istedi.
  • Vizenin kaldırılmasını bizler göremedik ama herhalde torunlarda göremeyecek, kimbilir ?
  • Avrupa'daki Türkler bankalardaki paralarını çekmeye başlasınlar, Avrupa'lılar vizeyi evlerimize getiriler. Avrupa'nın anladığı ortak dil budur. Bizimkiler paralarını yıllardır niçin çekmiyorlar acaba?

İtalyan kaynaklar, İtalya Dışişleri Bakanı Francı Frattini'nin AB içinde Türkiye'nin üyeliğine güçlü destek veren diğer üyelerle (İngiltere, İspanya, Polonya, İsveç, Finlandiya ve AB Komisyonu) oluşturulan gayrı resmi Türkiye Odak Grubu’nu toplayarak Türkiye’nin AB sürecinin nasıl hızlandırılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunduğunu aktardı.

Gayrı resmi toplantıda İtalya tarafından diğer üyelere sunulan belgede, bu yılın ilk yarısında enerji ve rekabet politikası fasıllarının müzakerelere açılması ve geri kabul anlaşması karşılığında vizelerin kaldırılması için görüşmelerin başlatılması istendi.

Belgede, ortak çıkarı ilgilendiren dış politika konularında AB’nin Türkiye ile düzenli diyaloğa girmesi talep edildi. (HaberTürk)

İTALYA'DAN TÜRKİYE'YE VİZE DESTEĞİ

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Vizenin kaldırılmasını bizler göremedik ama herhalde torunlarda göremeyecek, kimbilir ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Avrupa'daki Türkler bankalardaki paralarını çekmeye başlasınlar, Avrupa'lılar vizeyi evlerimize getiriler. Avrupa'nın anladığı ortak dil budur. Bizimkiler paralarını yıllardır niçin çekmiyorlar acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000