23 Mayıs 2011, Pazartesi 16:25:16

"İSTİMLAK İŞLEMLERİ SÜRATLE TAMAMLANACAK"

Ulaştırma Bakanı Habib Soluk, Uluslararası Çukurova Havaalanı'nın arazisi için istimlak işlemlerinin süratle tamamlanacağı bilgisini verdi...
  • Havalimanın'dan Mersin'e ve Adana'ya hızlı şekilde ulaşımı sağlayabilirler umarım. Yoldaki şerit sayısını 3'e çıkartmakla olmaz bu işler. Bugün hala Mersin-Adana arasını 1 saat 10 dakikada giden trenler sefer yapmakta. Hızlı tren dedikleri tren 50 dakikanın altında varamıyor. İlk önce şu ulaşıma bir çözüm bulsunlar!!
  • Son derece doğru bir hamle malesef rahmetli turgut özal dan şu zamana kadar olan süredeki basiretsiz siyasi hükümetler yemekten başka 7o milyar dolar bu memleketin parasını çaldılar çırpdılar sonra da pişkin pişkin hala konuşuyorlar insanda haya olur, utanma olur oda yok hala konuşuyorlar..Rahmetli Turgut Özal mersine çok büyük bir konteynır limanı yapacaktı tabi serbest bölgenin de önemi son derece artacaktı ama adamı öldürdüler memleketi kalkındıracak diye.. Ulan bolu tünelini bile bu hükümet bitirdi turgut özal dan sonra hiçbir hükümet bir türlü bitiremedi doğru gerçi memleketi soymakla ilgileniyorlardı..
  • miletin arazisini istimlak ederken miletin parasını hakkını versinler hak yemesinler vermeyen olursada tehditle ve kol burkmayla almasınlar degeri üzerinden alsınlar birde arazisini veren insanlar verirken sadece havalimanı ve terminal inşaati için versin yoksa bunlar havalimanı diye gider oraya hastane otopark yada otel yapar satarlar yada işletirler
  • 9 yıldır aklınız nerdeydi, seçime 20 gün kalamı ilham geldi. 600 milyar dolarlık GSMH ile bu alanların limanların çoktan yapılması lazımdı. bunlar ne yaptı, olanların hepsini sattılar paralarını yediler. özel sektörün yaptıklarıyla övünüyorlar.
  • şakşakçılar yine meydanlarda karanlıkta çıkan bir hayvan vardı ya aynı o durumdakı gıbı bırkac sey yaptık ee ne oldu cumhuruıyetımı fethettınb tabıkı yapcaksın babanın parasımı pardon o kadar vergı alıyorsunn ..
  • Cumhuriyet Tarihinin en çok calısan Bakanımızın yavas yavas hayata gecırdıgı projeler..Insallah yaptıkları yapacaklarının teminatı olan vekilimin 12 hazirandan zafer ruyası gorenlerı husrana ugratacagından emınım..Durmak yok Hayata gecırmeye devam Sızden oncesı yapılacak olanlar hayaldi sizinle hersey gercek oldu..Dıger cekemeyen arkadaslar objektıf olsalardı buyuk gercegı gecmıstekı tabloyu derın okuyarak cozerlerdı taraflıgı bır kenara bırakarak ama nerde onlarda o yurek..Durmak yok ıcraatlara devam sayın VEKILIm...

Soluk, Bakanlığının çalışmalarını anlatmak için Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında Çukurova Havaalanı'nın yapılmasına Adanalıların karşı çıktığını, Mersinlilerin istekli olduğunu söyledi.

Adana Havaalanının kapatılmayacağını anlatan Soluk, "Adana Havaalanı terminali 2 milyon 850 bine ulaşmış durumda. En fazla kaldırabileceği yolcu sayısı ise 3 milyon bilemedin 3 milyon 250 bin civarında. Adana Havaalanına 1 saat icinde 7 uçaktan fazlasını indirip kaldırma şansına sahip değiliz" diye konuştu.

Çukurova Havaalanının yapılması için 8 milyon metrekarelik bir istimlak gerçekleştirileceğinin altını çizen Soluk, "Elinde tapu bulunan yaklaşık bin aile ile istimlak çalışmalarına başlandı. Bu öyle sanıyorum ki bin aile ile sonuçlanmayacak. Daha bir yığın varisleri vardır. Bunu da süratle tamamlayacağız. İki paralel pistten oluşacak havaalanımız ilk etapta 10 milyon daha sonra ise 30 milyon yolcuya hizmet verecek şekilde teşkilatlandırılacak" diye konuştu.

Sanayisiyle büyüyen Mersin'e Konteyner Limanını yapılacağını da ifade eden Soluk hem konteyner hem de havalanının yapılması ile binlerce insanın iş sahibi olacağını kaydetti.

Çağlayan: KARGO SEFERLERİ DE YAPILACAK

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ise Mersin'e yapılacak Çukurova Havaalanı ile bir taraftan yolcu trafiği yaşanırken diğer taraftan kargo seferlerinin yapılacağını söyledi.

Mersin'in geçmişte Türkiye'nin gelişimine ayak uyduramadığını vurgulayan Çağlayan en büyük sorun olan işsizliğe yapacakları yatırımlarla çözüm bulacaklarını kaydetti. İktidarları döneminde hava yolunun halkın yolu olduğunu anlatan Çağlayan, "2003 yılında Türkiye'de 25 havaalanı varken bu gün bu sayı 46'ya çıktı. Türkiye hava ulaştırmasında dünyanın en önemli merkezlerinden biri haline geldi" diye konuştu. Otoban yolunun Çeşmeli'ye kadar yapılacağını ifade eden Çağlayan Adana-Mersin D-400 Karayolunun ise iki şeritten 3 şeride çıkacağını söyledi. "Çukurova Havaalanı'nın da yapılması ile bir taraftan yolcu trafiği yaşanırken, bir taraftan da kargo seferleri başlayacak" diyen Çağlayan, "Kargo terminali ciddi nefes aldıracak. Artık Silifke'nin çilekleri uçacak, uçan çilekler yapacağız. Nakliye konusunda belli bir süreye dayanıklı olan çilek gibi hassas ürünleri artık kargo seferleri ile dünyanın her tarafına göndereceğiz" dedi.

Çukurova Bölgesel Havaalanı'nın hemen bitişiğinde yeni nesil bir serbest bölge de yapacaklarını söyleyen Çağlayan, Tarsus-Kazanlı Turizm Bölgesindeki tesislerin Akdeniz Oyunları'na yetişeceğini sözlerine ekledi.

"İSTİMLAK İŞLEMLERİ SÜRATLE TAMAMLANACAK"

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
Havalimanın'dan Mersin'e ve Adana'ya hızlı şekilde ulaşımı sağlayabilirler umarım. Yoldaki şerit sayısını 3'e çıkartmakla olmaz bu işler. Bugün hala Mersin-Adana arasını 1 saat 10 dakikada giden trenler sefer yapmakta. Hızlı tren dedikleri tren 50 dakikanın altında varamıyor. İlk önce şu ulaşıma bir çözüm bulsunlar!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Son derece doğru bir hamle malesef rahmetli turgut özal dan şu zamana kadar olan süredeki basiretsiz siyasi hükümetler yemekten başka 7o milyar dolar bu memleketin parasını çaldılar çırpdılar sonra da pişkin pişkin hala konuşuyorlar insanda haya olur, utanma olur oda yok hala konuşuyorlar..Rahmetli Turgut Özal mersine çok büyük bir konteynır limanı yapacaktı tabi serbest bölgenin de önemi son derece artacaktı ama adamı öldürdüler memleketi kalkındıracak diye.. Ulan bolu tünelini bile bu hükümet bitirdi turgut özal dan sonra hiçbir hükümet bir türlü bitiremedi doğru gerçi memleketi soymakla ilgileniyorlardı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
miletin arazisini istimlak ederken miletin parasını hakkını versinler hak yemesinler vermeyen olursada tehditle ve kol burkmayla almasınlar degeri üzerinden alsınlar birde arazisini veren insanlar verirken sadece havalimanı ve terminal inşaati için versin yoksa bunlar havalimanı diye gider oraya hastane otopark yada otel yapar satarlar yada işletirler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
9 yıldır aklınız nerdeydi, seçime 20 gün kalamı ilham geldi. 600 milyar dolarlık GSMH ile bu alanların limanların çoktan yapılması lazımdı. bunlar ne yaptı, olanların hepsini sattılar paralarını yediler. özel sektörün yaptıklarıyla övünüyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
şakşakçılar yine meydanlarda karanlıkta çıkan bir hayvan vardı ya aynı o durumdakı gıbı bırkac sey yaptık ee ne oldu cumhuruıyetımı fethettınb tabıkı yapcaksın babanın parasımı pardon o kadar vergı alıyorsunn ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Cumhuriyet Tarihinin en çok calısan Bakanımızın yavas yavas hayata gecırdıgı projeler..Insallah yaptıkları yapacaklarının teminatı olan vekilimin 12 hazirandan zafer ruyası gorenlerı husrana ugratacagından emınım..Durmak yok Hayata gecırmeye devam Sızden oncesı yapılacak olanlar hayaldi sizinle hersey gercek oldu..Dıger cekemeyen arkadaslar objektıf olsalardı buyuk gercegı gecmıstekı tabloyu derın okuyarak cozerlerdı taraflıgı bır kenara bırakarak ama nerde onlarda o yurek..Durmak yok ıcraatlara devam sayın VEKILIm...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000