13 Ocak 2013, Pazar 08:05:00

İŞTEN ATILINCA HAVALİMANINDA KALDI!

Tom Hanks’in başrolde oynadığı, havalimanında yaşayan bir kişiyi anlatan ‘Terminal’ filminin acıklı devamı Rusya’da ‘oynandı’. Havalimanında temizlikçi olarak çalışan kadının işten atılınca aylarca terminalden çıkmadığı anlaşıldı.

Lifenews haber sitesinin aktardığına göre 34 yaşındaki Svetlana Kaçkintseva yaklaşık 10 yıl önce eski Sovyet cumhuriyeti Moldova’dan Rusya’nın başkenti Moskova’ya geldi ve 2002 yılında uluslararası Şeremetyavo havalimanında temizlikçi olarak çalışmaya başladı. 8 ay öncesine kadar terminali her gün temizleyen Svetlana, bir sürtüşme yüzünden işten atıldı.

KALANLARI YİYOR

Memleketinde ne evi ne bir yakını kalan, Moskova’da ise gidecek başka yeri olmayan Svetlana tam 8 ay kimseye çaktırmadan terminalde yaşadı.

Paspas yaptığı D terminalinde geceleyen Svetlana, gündüzleri bitişikteki F terminaline yiyecek bir şeyler bulmak için gidiyormuş. Moskova Şeremetyevo havalimanında 8 ay yaşayan genç kadının mönüsü ise genelde yabancı turistlerin büfe ve restoranlarda bıraktıkları yemek artıklarından oluşuyormuş. Havalimanı yönetimi dışında hizmet personeli Svetlana’nın terminaldeki macerasını biliyormuş, ancak kimse sesini çıkarmıyormuş.

‘GİT’ DEDİLER AMA GİDEMİYOR

Yılbaşından hemen sonra uzun tatil nedeniyle terminal boşalınca kadının 8 ay boyunca sürdürdüğü havalimanı hayatını görevli polisler fark etti. Terminali terk etmesi istenen Svetlana ise evi haline gelen Şeremetyevo havalimanında belki bir iş bulunur diye hâlâ bekliyor. (Hürriyet)

İŞTEN ATILINCA HAVALİMANINDA KALDI!

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000