03 Ocak 2012, Salı 08:09:03

İŞTE YENİ HAVAALANININ ÖZELLİKLERİ

KKTC Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, Ercan Havaalanı'nın uluslararası standartlarda bir havaalanı olacağını bildirdi.
  • VOR bile çok Ercan'a... Görerek yaklaşma yapılsın sadece....yapamayanlar gelmesin....
  • Bu demec Guney Kibris rum yonetimini kargasaya sokmak icin yapilmis aslinda gercegiyle alakasi olmayan bir demectir.Guneyden Kuzeye dogru yapilan yaklasmada (sanirim 1 1 pisti) zaten Rum sinirina cok yakindan geciyorsunuz bir de oraya ILS koyup tayyareleri rum tarafindan mi capture edeceksiniz?
  • güneydekinin adı KKTC mi ? kıprız cumhuriyeti bilirik biz..
  • güney e gittik. modern olabilir ama insanları soğuk. önemli olan insan faktörü. ED
  • modern KKTC görmek istiyorsanız Güney Kıbrıs'a gidin.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner; Ercan Havaalanı ile ilgili yürütülen çalışmaların son aşamaya geldiğini, amacın; 152 bin metrekarelik 8 körüklü, ILS sistemiyle donatılmış, 1 km uzunluğunda aprona sahip, 5 milyon (charter seferlerle birlikte 8 milyon) yolcuya hizmet verecek uluslararası standartlarda bir havaalanına kavuşmak olduğunu bildirdi.

Orhan Tolun başkanlığındaki Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği’nin (KITSAB) yeni yönetim kurulu, bugün, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’i ziyaret etti.

KITSAB Başkanı Orhan Tolun kabulde yaptığı konuşmada, Bakan Saner’le fikir alışverişinde bulunmak ve sektörde yaşanan bazı sorunları konuşmak istediklerini belirtti.

Tolun, Ercan Devlet Havaalanı’nın özelleştirilmesine sıcak baktıklarını ve dünyada bunun örnekleri bulunduğunu ifade ederek, KITSAB olarak bu konuda gereken katkıyı sağlamaya hazır olduklarını ve ihale safhasında görüş bildirmek istediklerini söyledi.

Havaalanını çalıştırma gibi bir talepleri bulunmadığını ve geçmişte yaşanan hataların tekrarlanmasını istemediklerini kaydeden Tolun, eski Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın batışından zarar gören acentelerin durumunun Tasfiye Kurulu’nda olduğunu, bu konunun da ziyarette ayrıntılı olarak ele alınacağını söyledi.

Özellikle Ercan Havaalanı - Beşparmak - Girne yolunda iyileştirme beklediklerini dile getiren Tolun, bu yolun kazalar açısından tehlike arzettiğini söyledi.

ULUSLARARASI STANDARTLARDA BİR ERCAN

Ercan Havaalanı’nın özelleştirmeden çok Yap - İşlet - Devret modeliyle ihaleye çıkılacağını belirten Saner, bazı yayın organlarında yazılanların aksine “henüz ihalesi yapılmayan bir şeyin verilmesinin mümkün olmadığını” söyledi.

Havaalanının şu an ihtiyaçlara cevap verecek durumda olmadığını söyleyen Saner, amacın; 152 bin metrekarelik 8 körüklü, ILS sistemiyle donatılmış, 1 km. uzunluğunda aprona sahip, 5 milyon (charter seferlerle birlikte 8 milyon) yolcuya hizmet verecek uluslararası standartlarda bir havaalanına kavuşmak olduğunu ve bu konudaki tüm hazırlıkların son aşamaya geldiğini kaydetti.

Yollarda ilk olarak Lefkoşa - Girne ve Girne - Alsancak yolunun ışıklandırıldığını kaydeden Saner, amaçlarının; turistlere ülkeye ilk girdikleri andan itibaren modern bir ülkeye geldiklerini hissettirmek olduğunu söyledi.
İŞTE YENİ HAVAALANININ ÖZELLİKLERİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 9 yıl önce
VOR bile çok Ercan'a... Görerek yaklaşma yapılsın sadece....yapamayanlar gelmesin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu demec Guney Kibris rum yonetimini kargasaya sokmak icin yapilmis aslinda gercegiyle alakasi olmayan bir demectir.Guneyden Kuzeye dogru yapilan yaklasmada (sanirim 1 1 pisti) zaten Rum sinirina cok yakindan geciyorsunuz bir de oraya ILS koyup tayyareleri rum tarafindan mi capture edeceksiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
güneydekinin adı KKTC mi ? kıprız cumhuriyeti bilirik biz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
güney e gittik. modern olabilir ama insanları soğuk. önemli olan insan faktörü. ED

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
modern KKTC görmek istiyorsanız Güney Kıbrıs'a gidin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000