12 Mart 2017, Pazar 12:45:45

İşte Türkiye'nin talip olduğu o uçak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Rusya ziyaretinde uçak alımı sürprizi yaşanmış ve Rusya’nın geçen yıl lanse ettiği MC-21 yolcu uçağıyla Türkiye’nin ilgilendiğini açıklamıştı.
  • bunuda fetö cüler yapmış bize gazlamya çalışıyorlar!
  • a380-787-a350 almayan güvenmeyen yönetim bunları bedava versen seferlere koymaz
  • Reis'e yakisir, ekibi ile ucar. Ya da basbakan abidik-gubidik ulkelere gider gelir :-)
  • Bu uçağı almayalım lakin tedarik zincirine girelim, Airbus Boeing Comac ve bunu üreten İrkut. Dört şirkete de küçük ortaklıkla girsek müthiş olur.
  • neresıne ınanalım bılader bu haberın
  • Abi uçakta "Karga Burun" 747 yi tek geçerim. Gerçi bizim THY de tercih etmiyor onu ama. Duruşu falan acayip bir makine. Herkesin gönlünde bir aslan yatar derler ya, benimki o kargaburunlar :) Neyse ama hangisi ekonomikse onu alsınlar, yeterki emniyetli olsun.
  • Bir uçakta rüştünü ispat etmiş olmak çok önemlidir. Bir de markanın arkasında durmak. Haberde geçtiği gibi 175 firma 276 sipariş verdiyse, firma başına 1,577 uçak siparişi denir ki, gerisine biraz da siz yorun kafayı.
  • ULAN GIDIN BOEING 707 ALIN O BILE BU HURDAYA 5 TUR TAKAR. RUSLAR HAYAL KURUYORLAR HANGI 175 FIRMA 200 KUSUR TANE SIPARIS ETMIS?
  • Eskilerin bir lafı vardır; ucuzdur vardır illeti,pahalıdır vardır hikmeti. Umarım bu karar tekrar gözden geçirilip iptal edilir.
  • Son Avrupa krizinden sonra Pegasus, Sun Ekspress ve Corendon batar. Onur ve Atlas chrater a dönerek kurtulurlar da bu uçağı satın alacak kadar aptal değiller. Geriye sadece Kartal İmam Hatip kalıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Rusya ziyaretinde uçak alımı sürprizi yaşanmış ve Rusya’nın geçen yıl lanse ettiği MC-21 yolcu uçağıyla Türkiye’nin ilgilendiğini açıklamıştı. Söz konusu uçak dünyanın en büyük uçak üreticileri ABD’li Boeing ve Fransız Airbus’a doğrudan rakip olarak Rus Irkut şirketi tarafından üretiliyor.

UÇAĞIN ÖZELLİKLERİ

Üretici şirketin açıkladığı bilgilere göre, MC-21’in fiyatı rakiplerinden 15-20 milyon dolar daha ucuz.

Uluslararası havacılık otoritelerine göre MC-21, Rusların kötü şöhrete sahip Yakovlev ve Tupolev serisi uçaklarından daha gelişmiş özelliklere sahip. Airbus ve Boeing’in ürettiği benzer ölçülerdeki uçaklardan ise kapasite, verimlilik ve menzil olarak daha üstün. 

SİPARİŞ VERENLER

Irkut Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Kirill Budaev, yaklaşık 3 yıl önce yaptığı açıklamada, uçağın testlerinin 2017'de tamamlanmasını beklediklerini açıklamıştı.

Budaev, MC-21 için 175 firmadan toplam 276 sipariş alındığını bildirmişti.

Budaev'in verdiği bilgiye göre MC-21 için siperi,ş veren bazı havayolları şöyle:

"Azerbaycan Havayolları, Mısırlı Air Cairo ve Rus hava yolu şirketleri Aeroflot, Transaero, Red Wings, UTair Aviation ve IrAero"

Önceki gün de MC-21’i üreten Irkut şirketinden bir yetkili, yolcu uçaklarının satışı konusunda Türkiye’den bazı havayolu şirketleriyle görüştüklerini ifade etmişti. (Habertürk)

İşte Türkiye'nin talip olduğu o uçak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

üst akıl ~ 5 yıl önce
bunuda fetö cüler yapmış bize gazlamya çalışıyorlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
h ~ 5 yıl önce
a380-787-a350 almayan güvenmeyen yönetim bunları bedava versen seferlere koymaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cumhur ~ 5 yıl önce
Reis'e yakisir, ekibi ile ucar. Ya da basbakan abidik-gubidik ulkelere gider gelir :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ms-21 ~ 5 yıl önce
Bu uçağı almayalım lakin tedarik zincirine girelim, Airbus Boeing Comac ve bunu üreten İrkut. Dört şirkete de küçük ortaklıkla girsek müthiş olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Halıcı ~ 5 yıl önce
Halıları ben tedarik edeyim. Biri de koltuk yaparsa bize bağımlı kalırlar.
Halıcı efendi ~ 5 yıl önce
Kuyruk kanat gövde üretebiliriz hem de rusların üretemeyeceği kalitede...
Eğitim uçağı ~ 5 yıl önce
Geçen gün rusların yeni eğitim uçağını gördüm Yak-152 adında, 3 senede üretime geçmeye çalışıyorlar, düşünün Hürkuş 10 senede. Öyle bir eğitim uçağı ki Hürkuş ona on basar.
kimkimi ~ 5 yıl önce
neresıne ınanalım bılader bu haberın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hüseyin ~ 5 yıl önce
Abi uçakta "Karga Burun" 747 yi tek geçerim. Gerçi bizim THY de tercih etmiyor onu ama. Duruşu falan acayip bir makine. Herkesin gönlünde bir aslan yatar derler ya, benimki o kargaburunlar :) Neyse ama hangisi ekonomikse onu alsınlar, yeterki emniyetli olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1,577 ~ 5 yıl önce
Bir uçakta rüştünü ispat etmiş olmak çok önemlidir. Bir de markanın arkasında durmak. Haberde geçtiği gibi 175 firma 276 sipariş verdiyse, firma başına 1,577 uçak siparişi denir ki, gerisine biraz da siz yorun kafayı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aeroflot olabilir mi ~ 5 yıl önce
siparişlerin çoğunu arroflot vermiştir diğer şirketlerde az da olsa ellerindeki eski rus uçaklarının yerine bu uçağı tercih etmiş olabilirler zira gerek politik gerekse rusyanın bu ülkeler üzerindeki gücü bu uçakların siparişini sağlamıştır diye düşünüyorum.
TK ~ 5 yıl önce
ULAN GIDIN BOEING 707 ALIN O BILE BU HURDAYA 5 TUR TAKAR. RUSLAR HAYAL KURUYORLAR HANGI 175 FIRMA 200 KUSUR TANE SIPARIS ETMIS?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cargo ~ 5 yıl önce
Eskilerin bir lafı vardır; ucuzdur vardır illeti,pahalıdır vardır hikmeti. Umarım bu karar tekrar gözden geçirilip iptal edilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok ya ~ 5 yıl önce
Son Avrupa krizinden sonra Pegasus, Sun Ekspress ve Corendon batar. Onur ve Atlas chrater a dönerek kurtulurlar da bu uçağı satın alacak kadar aptal değiller. Geriye sadece Kartal İmam Hatip kalıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000