21 Mart 2013, Perşembe 08:15:13

İŞTE O ZAMAN UÇUŞA YASAK BÖLGE OLUŞUR!

Stavridis, NATO’nun Suriye muhalefetine destek vermesi gerektiğini söyleyip, “Bir kaç Suriye uçağı vurulursa, ülkenin bir kısmında uçuşa yasak bölge oluşur” dedi.
  • Sapanla güvercin mi vuruyon?
  • Hadi ordan

Suriye’de muhaliflerle Esad rejimi arasında 3. yılına giren iç savaşta NATO’dan ilk defa müdahale sinyali geldi. NATO Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Komutanı Oramiral James Stavridis, NATO’nun Suriye’de olası bir askeri mevcudiyete dair ihtimal planlamaları yaptığını ve Libya’da olduğu gibi bir angajmana girmeleri yönünde talep gelmesi halinde buna hazır olduklarını söyledi.


İç savaş bitecek gibi değil

Suriye’deki durumun gittikçe kötüleştiğini ifade eden Stavridis, “Korkunç iç savaşa ufukta bir son gözükmüyor’’ diye konuştu. Sınırdaki Patriotların Suriye uçaklarını düşürecek şekilde konumlandırılabileceğini ve bunun, bölgede uçan pilotlar için güçlü bir caydırıcı olabileceğini söyledi. Türkiye’de konuşlandırılan patriotların uçak düşürebildiğine ve Scud füzelerini de vurabildiğine vurgu yapan Stavridis, “Ne zaman bir uçak düşürülse, bunun güçlü bir caydırıcı olacağı düşüncesindeyim” diye konuştu. Suriye muhalefetine destek verilmesi gerektiğine inandığını ifade eden Stavridis “Bence bu seçenek incelenmeli” dedi. (Star)

İŞTE O ZAMAN UÇUŞA YASAK BÖLGE OLUŞUR!

Facebook Yorum

Yorumlar

ne vuruyon? ~ 9 yıl önce
Sapanla güvercin mi vuruyon?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi ~ 9 yıl önce
Hadi ordan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000