08 Ekim 2017, Pazar 10:57:23

İstanbul'a gelen ziyaretçi sayısı arttı

İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçi sayısını gösteren istatistikler yine yüzleri güldürdü. Yaz sezonu boyunca her ay artarak devam eden yabancı ziyaretçi sayısında eylül ayında da yükseliş yaşandı.
  • Alman paaaportuyla Türkiye'ye gelen gurbetçiler olmasın???
  • Bu yabancılara suriyeliler de dahil mi? Yoksa bunlar artik yerli mi sayılıyor???
  • Dünyanın en tarihi şehirlerinden İstanbul'a gelen turist sayısına bakın bir de yılda ortalama 60 milyon turistin geldiği ancak tarihi,geçmişi olmayan Orlando'ya bakın kim nerede ne hata yapıyor siz karar verin...
  • Eskiden amerikan Avustralya japonya Malezya kanada ve Avrupalılar gelirdi Almanyayı bunun dışında tutuyoruz tabiki ama eskiden paralı yani ülkemize döviz bırakanlar gelirdi şimdi ekseri kuzey afrika ve ortadoğu dan gelenler oluyor işte ülkemizin hali yazık valla şu kelle sayan yok efendim yolcu sayısı arttı falan diyen liyakatsız insanların zihniyetinden ülkeyi bir an önce kurtarmak lazım
  • Turist mi terrorist mi?
  • suriyeliler olabilir mi )
  • Adım attığımız her yer araptı...
  • Bende gitmeye planliyorum mayis ayinda ozaman hava uygundur. Bol alisveris yapacagim hih.

İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçi sayısını gösteren istatistikler yine yüzleri güldürdü. Yaz sezonu boyunca her ay artarak devam eden yabancı ziyaretçi sayısında Eylül ayında da yükseliş yaşandı.

İstanbul, son 9 ayda yaklaşık 8 milyon yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığının aylık hazırladığı verilere göre, 2017 yılı Eylül ayında İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçi sayısında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30 artış yaşandı. Yedi tepeli şehir, Eylül ayında 1 milyon 45 bin 896 yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Ocak-eylül aylarını kapsayan ilk 9 ayda ise İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçi sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artış gösterdi. İstanbul, Ocak-Eylül ayları arasında 7 milyon 997 bin 982 yabancı ziyaretçiyi ağırladı.

Almanlar yine ilk sırada

İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçilerin ülkelere göre dağılımına bakıldığında da ilk üç yine aynı. 736 bin 444 kişi ile son aylarda birinciliği kaptırmayan Almanya’yı, 636 bin 815 kişi ile İran ve 470 bin 557 kişi ile de Suudi Arabistan takip etti.

İstanbul'a gelen ziyaretçi sayısı arttı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Türk ~ 1 yıl önce
Alman paaaportuyla Türkiye'ye gelen gurbetçiler olmasın???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Suriyeliler ~ 1 yıl önce
Bu yabancılara suriyeliler de dahil mi? Yoksa bunlar artik yerli mi sayılıyor???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sevindiğimiz şeye bakın ~ 1 yıl önce
Dünyanın en tarihi şehirlerinden İstanbul'a gelen turist sayısına bakın bir de yılda ortalama 60 milyon turistin geldiği ancak tarihi,geçmişi olmayan Orlando'ya bakın kim nerede ne hata yapıyor siz karar verin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
..... ~ 1 yıl önce
Eskiden amerikan Avustralya japonya Malezya kanada ve Avrupalılar gelirdi Almanyayı bunun dışında tutuyoruz tabiki ama eskiden paralı yani ülkemize döviz bırakanlar gelirdi şimdi ekseri kuzey afrika ve ortadoğu dan gelenler oluyor işte ülkemizin hali yazık valla şu kelle sayan yok efendim yolcu sayısı arttı falan diyen liyakatsız insanların zihniyetinden ülkeyi bir an önce kurtarmak lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ka ~ 1 yıl önce
Turist mi terrorist mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
turist mi ~ 1 yıl önce
suriyeliler olabilir mi )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 1 yıl önce
Hahahhahaha:-))))
Yeşim ~ 1 yıl önce
Adım attığımız her yer araptı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km ~ 1 yıl önce
alman dedikleri bizim almanya da yaşayan alman vatandaşı türkler
Kaasje ~ 1 yıl önce
Bende gitmeye planliyorum mayis ayinda ozaman hava uygundur. Bol alisveris yapacagim hih.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bogota fly ~ 1 yıl önce
Sen hollandalısın sıralamanın sonundasın hihiii
Slm ~ 1 yıl önce
Araplar haricinde,o sayinin buyuk cogunlugu,yurtdisinda yasiyan gurbetcilerimiz.yabancinin geldigi falan yok.arkadas dogru soyluyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000