14 Ocak 2018, Pazar 09:04:35

İstanbul Yeni Havalimanı rekabeti kızıştıracak!

Türkiye’nin ilk enerji merkezinin kurulacağı İstanbul Yeni Havalimanı, ‘ilk’lerle Avrupa’ya fark atacak. Kargo yapılanması için 200 futbol sahası yer ayrılacak. 350 noktaya uçuş yapılacak. İpek Yolu’nun havadan yeniden kurulacağı havalimanında tüm hizmetlerde teknoloji yoğun bir şekilde kullanılacak. Yolcular kendilerini ayrıcalıklı hissedecek.
  • Bu meydan uzaklıktan dolayı tercih edilmeyecek. Ve havayollarının çoğu SAW a kayacak. Ve dolayısı ile de SAW büyüyecek. Burası da 2. sınıf havalimanı olarak hayatını idame ettirmeye çalışacak
  • amarıga alamanya gevurlar bizi gıskaniyo
  • Bu havalimanının kanalizasyonu var mı merak ediyorum, malum yakınlarda yerleşim yok. Nereye schacaklar ?
  • Size et falan yok ekmekle tavuk yiyeceksiniz
  • uzun zamandır yani yaklaşık 1 haftadır 3.havalimanı hakkında şöyle yapılıyor böyle ediliyor şöyle büyük böyle özellikli almanlar tırsıyor amerikalılar titriyor falan haberler yoktu merak ediyorduk korktuk birşey mi oldu diye neyse ki bu haber imdadımıza yetişti...
  • Abi allah aşkına birisi bir açıKlama yapsın.Nasıl gidecek çalışanlar? NasIL gidecek yolcular.Merkez İstanbul.Ana arterlerde daha bir Metro dahi yapılmadı( E-5 üzeri gibi. !!) Belediye Otobüsleri veya Minibüs mü koyacaklar E-5 ten 3.Havalimanına.Birisi açıklama dahi yapamıyor.Kendileri de bilmiyor zaten !!!
  • Nasıl gidilecek abi yaa.Bunu hiçkimse daha açıklayamadı.bU KADAR ÇALIŞAN,Bİ DÜNYA YOLCU bELEDİYE
  • Ulaşımdan yana haber yok sabiha gökcen çok büyüyecek bu gidişle ilk 2 yık iga zararda
  • Yakında bunuda özelleştirip günde bilmem kaç uçak kota verip bi de o ucaklar inmeyince bizim vergilerimizle öderler
  • Sadece inşaat yapmakla hangi ülke ileri gitmiş? Katma değerli, patentli hiçbir icadımız yok, yerli ve milli uçak vs yapıyoruz dediler gördük ne kadar yerli ve milli olduklarını, ithalat ihracattan boyuna fazla, birçok ülke bize ticaret konusunda sorun çıkarıyor, eğitim ve insan kalitemiz ortada, siyaset yüzünden insanlar bölünmüş, suç ve adaletsizlik patlama yapmış, hastaneler dolup taşıyor, gelire göre hayat oldukça pahalı bu halimizle havalimanı, yol vs yaparak sorunların çoğunu halledecek miyiz? Boyuna yeni havalimanı hakkında şöyle havalimanı yapıyoruz böyle büyük olacak falan diye haberler yayınlanıyor sonra da oradaki kabloları bile bizi kıskanıyor dediğimiz Almanya'dan alıyoruz. Ayrıca ilerde abd ve avrupa ülkeleri terörü vs bahane edip bize ve bizden onların ülkelerine uçuşları kısıtlar ya da iptal ederlerse ne olur hiç düşünen var mı?

Yapımı devem eden İstanbul’un yeni havalimanı doğrudan ve dolaylı olarak 2025 yılında tam 225.000 kişiye istihdam imkânı sunacak. Türkiye ekonomisine katkısı Gayri Safi Milli Hâsıla’nın (GSMH) yaklaşık %4,9 seviyelerine ulaşacak. Öngörülen oranın karşılığı ise 73 milyar TL’lik bir meblağa tekabül ediyor. Bu senaryonun oluşturacağı ilave hane halkı gelirinin ise 7,8 milyar TL olacağı tahmin ediliyor. Seyahat edecek hava yolu yolcularının yüzde 69’unun dış hat, yüzde 31’inin ise iç hatlarda olması öngörülüyor. Bu oranlar Avrupa’da rekabetin kızışacağı anlamını da taşıyor.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

150’den fazla hava yolu işletmesine ev sahipliği yapacak ve 350’den fazla noktaya uçuş gerçekleştirilecek.

154 kilovatlık iletim hatlarından enerjisini karşılayacak olan havalimanına, Türkiye’nin ilk ve tek “enerji merkezi” kuruluyor.

Yer hizmetlerine 150.000 metrekarelik bir alan tahsisi yapılacak.

Kargo uçaklarının park pozisyonları ve tüm kargo yapılanmasının toplamı 1,4 milyon metrekare olacak. Bu büyüklük, 200 adet uluslararası standartlardaki futbol sahasına denk.

Kargo şehri, 35 adet geniş gövdeli kargo uçağının aynı anda operasyon yapabileceği şekilde inşa ediliyor. Bu kapsamda Türkiye’de kurulmuş 6 büyük kuruluş ile 250 milyon avro değerinde alan tahsis anlaşmaları imzalandı.

İpek Yolu’nu havadan yeniden kuracak olan havalimanında tüm hizmetlerde teknoloji yoğun bir şekilde kullanılacak. Yolcuların kendilerini ayrıcalıklı hissetmesi sağlanacak.

İstanbul Yeni Havalimanı, deniz limanına sahip olacak.

Havalimanını kullanacak uçakların Jet A-1 akaryakıt ihtiyacının deniz yoluyla karşılanması için Karadeniz kıyısına bir liman yapılacak.

Gemilerin kötü hava şartlarında korunabileceği doğu dalgakıranı ile batı dalgakıranı, kuru yük ve genel kargo gemilerinin yanaşabileceği bir rıhtım ve sıvı yük gemilerinin yanaşma ve bağlanması için bir iskele inşa edilecek. Bu çalışmalar için 8,5 milyon liralık bütçe ayrıldı.

Kullanılacak dolgu malzemesi Işıklar köyünde bulunan taş ocağından temin edilecek.

Rekabet biletleri ucuzlattı

Globalleşmeyle birlikte önemi artan hava ulaştırma sektöründe rekabet, müşteriler için çok önemli bir etken. Rekabet eden hava yolu işletmeleri sayesinde kullanıcılar daha uygun fiyatlarla ve tarife alternatifleriyle seyahat imkânı elde ediyor. Özellikle Pegasus Hava Yolları ve Türk Hava Yolları’nın Anadolujet girişimi ile Türkiye’ye kazandırılan “düşük maliyetli hava yolu işletmesi” konsepti her bütçeden müşterinin rahatlıkla seyahat etmesine imkân sağladı. Özellikle Türkiye-Avrupa uçuşlarında ileri tarihli fiyat avantajları sayesinde birçok kişi ilk yurt dışı deneyimini yaşıyor. (Türkiye)

İstanbul Yeni Havalimanı rekabeti kızıştıracak!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Sonuç ~ 5 yıl önce
Bu meydan uzaklıktan dolayı tercih edilmeyecek. Ve havayollarının çoğu SAW a kayacak. Ve dolayısı ile de SAW büyüyecek. Burası da 2. sınıf havalimanı olarak hayatını idame ettirmeye çalışacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sonuç ~ 5 yıl önce
Valla tespit doğru. Sonucunda bu olursa şaşırmayın.
Beyin ~ 5 yıl önce
Sen düşündünde bunu bukadar yatrımı yapanlar hadi onuda geçtim kooooooca Devlet bunu düşünemedi hemi Çık çıık dışarı çıık üşütük
hülooooo ~ 5 yıl önce
amarıga alamanya gevurlar bizi gıskaniyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bk ~ 5 yıl önce
Bu havalimanının kanalizasyonu var mı merak ediyorum, malum yakınlarda yerleşim yok. Nereye schacaklar ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pipeline ~ 5 yıl önce
Fosseptik çukuru duydun mu?...Bizim çocukluğumuzda vardı,hanenin yanıbaşında...
xx ~ 5 yıl önce
Size et falan yok ekmekle tavuk yiyeceksiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oh be ~ 5 yıl önce
uzun zamandır yani yaklaşık 1 haftadır 3.havalimanı hakkında şöyle yapılıyor böyle ediliyor şöyle büyük böyle özellikli almanlar tırsıyor amerikalılar titriyor falan haberler yoktu merak ediyorduk korktuk birşey mi oldu diye neyse ki bu haber imdadımıza yetişti...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇALIŞAN. ~ 5 yıl önce
Abi allah aşkına birisi bir açıKlama yapsın.Nasıl gidecek çalışanlar? NasIL gidecek yolcular.Merkez İstanbul.Ana arterlerde daha bir Metro dahi yapılmadı( E-5 üzeri gibi. !!) Belediye Otobüsleri veya Minibüs mü koyacaklar E-5 ten 3.Havalimanına.Birisi açıklama dahi yapamıyor.Kendileri de bilmiyor zaten !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AHL ÇLŞ ~ 5 yıl önce
Nasıl gidilecek abi yaa.Bunu hiçkimse daha açıklayamadı.bU KADAR ÇALIŞAN,Bİ DÜNYA YOLCU bELEDİYE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cptl ~ 5 yıl önce
Ulaşımdan yana haber yok sabiha gökcen çok büyüyecek bu gidişle ilk 2 yık iga zararda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özelleştir ~ 5 yıl önce
Yakında bunuda özelleştirip günde bilmem kaç uçak kota verip bi de o ucaklar inmeyince bizim vergilerimizle öderler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekler ~ 5 yıl önce
Sadece inşaat yapmakla hangi ülke ileri gitmiş? Katma değerli, patentli hiçbir icadımız yok, yerli ve milli uçak vs yapıyoruz dediler gördük ne kadar yerli ve milli olduklarını, ithalat ihracattan boyuna fazla, birçok ülke bize ticaret konusunda sorun çıkarıyor, eğitim ve insan kalitemiz ortada, siyaset yüzünden insanlar bölünmüş, suç ve adaletsizlik patlama yapmış, hastaneler dolup taşıyor, gelire göre hayat oldukça pahalı bu halimizle havalimanı, yol vs yaparak sorunların çoğunu halledecek miyiz? Boyuna yeni havalimanı hakkında şöyle havalimanı yapıyoruz böyle büyük olacak falan diye haberler yayınlanıyor sonra da oradaki kabloları bile bizi kıskanıyor dediğimiz Almanya'dan alıyoruz. Ayrıca ilerde abd ve avrupa ülkeleri terörü vs bahane edip bize ve bizden onların ülkelerine uçuşları kısıtlar ya da iptal ederlerse ne olur hiç düşünen var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000