17 Ekim 2018, Çarşamba 09:27:32

İstanbul Yeni Havalimanı konut fiyatlarını da uçurdu

29 Ekim’de resmi açılışı yapılacak olan Yeni Havalimanı rotasında yer alan ilçe ve mahallelerdeki konut fiyatları masaya yatırıldı.
  • hep bu faiz lobisinin işi bunlar bize diz çöktüremezler...! ev lobisi de olabilir hangi lobi bilmiyorum ama.bi lobinin suçu bu faiz kimsenin gunahini almayın enayi lobisi neredeydi bilen var mi ?? :)
  • valla insaattan batanlara gram.acimiyorum..... yaptiklari evler 30 sene ayakta durmuyor!!! 500 600 bine 20 sene mi veremem kusura bakmayin.... 80 km şehrin merkezinde uzakta bir yer icin hic eziyet cekemem belko 40 sene sonra oralar para eder kim bilir.... veren enayiler umurumda degil...
  • Ekonomide iyidir diye yahut iyiye dogru gidiyor diyenlere. Sunu bilinki. Dolar 2. Veya 2.5 Olana kadar ekonumi ve istikrar beklemeyin. Ona gore. Ona gore. Ayaginizi yorganiniza gore uzatim ayak yorgani gecerse kamcilarim,
  • Firsatçìlara gün doģdu. Halkali Bakirkoy Atakoy ucus personeline ne kazik lar atti gözleri doymadi simdi sira yeni havalimaninda .haram yemek ne tatli.
  • O da balon!! istediği kadar artsın; sonuçta fiyatları arz talep belirler... havalimanı 1 ocak da açılsın üç beş ay sonra görürüz neyin ne olduğunu !! İşçisi memuru çalışanı nasıl versin o paralarıda taşınsın.. hedef kaptanlar ve beyaz yakalı yüksek maaşlılar ise onlar niye oralarda otursun .. sonuç halkali candır :))
  • sarıyerın %75i tapusuz hazine arazisi. Hatırlatırım
  • ağaoğlu nun bile battığının iddia edildiği bir ortamda yemezler anam, boş evlerinde kendileri gezip gezip dursunlar, alıcı bulamazlar çoğuna, millette para yok olan da dövize basıyor zaten
  • Çok komiksiniz, euro ve dolar bazinda artış değil düşüş var ... eylül 2016 dolar = 2,9 Tl, eylül 2018 dolar = 6,2TL
  • tavsan daga kusmus dagin haberi yok
  • he canim oldu fiyatlara bak anca istersiniz satin bakalim satabilio musunuz. e tabi diziler hel willalarda gecerse insan gercegi ve paranin ne oldugunu bilemez.

29 Ekim’de resmi açılışı yapılacak olan Yeni Havalimanı rotasında yer alan ilçe ve mahallelerdeki konut fiyatları masaya yatırıldı. Dünyanın tek çatı altındaki en büyük havalimanı terminali olan İstanbul Yeni Havalimanı güzergahında yer alan Büyükdere, Göktürk, Mimar Sinan, Mithatpaşa, Bahçeköy, Çayırbaşı gibi lokasyonlarda satılık konutlarda yüzde 116’lara varan artış gözlemlendi.

Hürriyet Emlak, dünya’da en fazla noktaya uçuş yapılacak ve İstanbul’u küresel havacılık pazarının en önemli merkezlerinden biri haline getirecek İstanbul Yeni Havalimanı güzergahındaki emlak fiyatlarını inceledi. Özellikle Sarıyer, Eyüp ve Arnavutköy ilçelerindeki mahallelerde satılık ve kiralık konutlardaki fiyat artışlarında 2 yıllık süreçte dikkat çekici bir hareketlenme görüldü.

7 Haziran 2014’te temelleri atılan İstanbul Yeni Havalimanı, yapım sürecinde çevresinde yer alan ilçe ve mahallelerde hem satılık hem de kiralık konut fiyatlarını katladı. Eyüp’te yer alan satılık konutların metrekare birim fiyatı 2016 Eylül ayında 3.971 TL’yken, Eylül 2018’de bu rakam 4.502 TL’ye çıktı. Eyüp’te bu süreçte mahalle bazında en çok değer kazanan lokasyonlar ise Göktürk Merkez (%84), Mithat Paşa (%40) ve Mimar Sinan (%30) oldu.

Sarıyer’de en çok değer kazanan satılık konutlarda ise Büyükdere ilk sırada yer aldı. Yüzde 60 değerlenen Büyükdere’yi Bahçeköy Merkez (%46) ve Kazım Karabekir Paşa (%55) izledi. Arnavutköy, Mavigöl Mahallesi ise bu süreçte satılık konut fiyatlarında yüzde 150’ye varan artış yaşanan tek mahalle olarak en çok değerlenen lokasyonların başında yer aldı.

Piyango Sarıyer’e çıktı

İstanbul’un kuzeyinde 76,5 milyon metrekarelik bir alana inşa edilen İstanbul Yeni Havalimanı, 100’e yakın havayolu şirketine ev sahipliği yapıp, 300’den fazla noktaya ulaşım imkanı sunmaya hazır. Ocak-Temmuz 2018 verilerini karşılaştıran Hürriyet Emlak, havalimanına yakın mahallelerde yaşanan hareketlenmeyi gözler önüne serdi.

Hürriyet Emlak ilanları üzerinden oluşturulan verilere göre Yeni Havalimanı güzergahındaki Sarıyer Çayırbaşı Mahallesi, Ocak 2018’den Temmuz 2018’e satılık konut fiyatlarında gerçekleşen yüzde 116’lık artışla liste başında yer aldı.

Büyükdere, satılık konut fiyatlarında metrekare bazında yüzde 65’lik artışla listede ikinci sırada yer aldı. Göktürk yüzde 42, Mithatpaşa yüzde 39, Mimar Sinan ise yüzde 33’lük artışla listede dikkat çeken mahalleler arasında yer aldı. Rota üzerindeki satılık konut fiyatlarında yükselişin yaşandığı diğer mahalleler ise Kireçburnu (%14), Bahçeköy Merkez (%10) ve Uskumruköy (%9) oldu.

Kiralık konut fiyatları da yükselişte

Ilk aşamada 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak yeni havalimanı rotasındaki kiralık konut fiyatlarındaki artış da gözlerden kaçmadı. Ocak-Temmuz 2018 verilerini karşılaştıran Hürriyet Emlak, havalimanı güzargahındaki kiralık konut fiyatlarının en çok arttığı mahalleleri Mimar Sinan, Mithat Paşa, Ömerli, Zekerikayköy ve Uskumruköy olarak açıkladı.

Kiraların en çok arttığı mahallelerin başında yüzde 30 ile Mimar Sinan gelirken, bu mahalleyi Mithatpaşa (%28), Ömerli (%27), Zekeriyaköy (%11) ve Uskumruköy (%10) izledi.

İstanbul Yeni Havalimanı güzergahında yer alan ilçe ve mahallelerdeki konut fiyatlarındaki yukarı yönlü ivmelenmeyi yorumlayan Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay,“ Çağdaş ve işlevsel yapısı ile eşsiz bir yerel niteliğe sahip olan Yeni Havalimanı’nın İstanbul’u küresel havacılık pazarının en önemli merkezlerinden biri haline getireceğini düşünüyorum, bu yapıyı ülkemize kazandıran herkesi en içten şekilde kutlarım. Yeni Havalimanı güzergahında yer alan konutlarda yaşanan hareketliliği uzun bir süredir gözlemliyoruz, özellikle Sarıyer, Eyüp ve Arnavutköy’deki hem kiralık hem de satılık konut fiyatlarında dikkat çekici bir artış yaşanmakta” dedi.

İstanbul Yeni Havalimanı rotasındaki ilçe ve mahallelerdeki satılık konutlarda yüzde 150’lere varan artışın ilgili lokasyonlardaki emlak piyasasını ciddi şekilde hareketlendirdiğini belirten Çağrı Bozay, “2018 yılı birçok siyasi ve ekonomik konjönktür değişikliğini içinde barındıran bir sene olmaya devam ediyor. Bu gelişmeler doğal olarak içinde bulunduğumuz emlak sektörünü de derinden etkiledi, bu ve bu gibi dönemlerde alımı yapılacak gayrimenkullerin uzun dönemde çok daha büyük kazançlar sağlayacağını düşünüyorum. İstanbul Yeni Havalimanı güzergahındaki konutlar hala ciddi yatırım fırsatları sunmaya devam ediyor. Hüriyet Emlak olarak amacımız her zaman olduğu gibi emlak sektörünün nabzını tutmak ve kullanıcıların emlak seçme konusundaki soru işaretlerine cevaplar bulmak” şeklinde sözlerine devam etti.

İstanbul Yeni Havalimanı konut fiyatlarını da uçurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

dis güç ~ 4 yıl önce
hep bu faiz lobisinin işi bunlar bize diz çöktüremezler...! ev lobisi de olabilir hangi lobi bilmiyorum ama.bi lobinin suçu bu faiz kimsenin gunahini almayın enayi lobisi neredeydi bilen var mi ?? :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
insaat ~ 4 yıl önce
valla insaattan batanlara gram.acimiyorum..... yaptiklari evler 30 sene ayakta durmuyor!!! 500 600 bine 20 sene mi veremem kusura bakmayin.... 80 km şehrin merkezinde uzakta bir yer icin hic eziyet cekemem belko 40 sene sonra oralar para eder kim bilir.... veren enayiler umurumda degil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siyaset Santa barbara ~ 4 yıl önce
Ekonomide iyidir diye yahut iyiye dogru gidiyor diyenlere. Sunu bilinki. Dolar 2. Veya 2.5 Olana kadar ekonumi ve istikrar beklemeyin. Ona gore. Ona gore. Ayaginizi yorganiniza gore uzatim ayak yorgani gecerse kamcilarim,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Inci ~ 4 yıl önce
Firsatçìlara gün doģdu. Halkali Bakirkoy Atakoy ucus personeline ne kazik lar atti gözleri doymadi simdi sira yeni havalimaninda .haram yemek ne tatli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Balon ~ 4 yıl önce
O da balon!! istediği kadar artsın; sonuçta fiyatları arz talep belirler... havalimanı 1 ocak da açılsın üç beş ay sonra görürüz neyin ne olduğunu !! İşçisi memuru çalışanı nasıl versin o paralarıda taşınsın.. hedef kaptanlar ve beyaz yakalı yüksek maaşlılar ise onlar niye oralarda otursun .. sonuç halkali candır :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sarıyerli ~ 4 yıl önce
sarıyerın %75i tapusuz hazine arazisi. Hatırlatırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çöküş ~ 4 yıl önce
ağaoğlu nun bile battığının iddia edildiği bir ortamda yemezler anam, boş evlerinde kendileri gezip gezip dursunlar, alıcı bulamazlar çoğuna, millette para yok olan da dövize basıyor zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emlakçı ~ 4 yıl önce
Çok komiksiniz, euro ve dolar bazinda artış değil düşüş var ... eylül 2016 dolar = 2,9 Tl, eylül 2018 dolar = 6,2TL

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mike ~ 4 yıl önce
tavsan daga kusmus dagin haberi yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mike ~ 4 yıl önce
he canim oldu fiyatlara bak anca istersiniz satin bakalim satabilio musunuz. e tabi diziler hel willalarda gecerse insan gercegi ve paranin ne oldugunu bilemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000