22 Şubat 2011, Salı 12:05:42

İSTANBUL TRAFİĞİNE HELİKOPTERLİ ÇÖZÜM

Türkiye'nin ilk beş altın çıpalı marinasından biri olan Ataköy Marina, misafirlerinin daha hızlı ulaşım sağlayabilmesi için helikopter pistini hizmete açtı. Ataköy Marina, 'heliport' ile misafirlere trafiksiz bir ulaşım imkânı sunuyor.
  • Bilgi amaçlı olarak yazıyorum: İstanbul içindeki helikopter iniş noktalarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. İniş bedelleri 50 TL. ile 275 € + KDV arasında değişmekte. Helikopter kira ücretleri helikopter tip, model, mesafe, süre ve yolcu adedine göre değişkenlik göstermekte olup saatlik 800 - 2000 € arasındadir. Saygılarımla. http://www.flymedair.com/new/documents/MedAir_KatalogHigh.pdf
  • MERAKLISINA BİLGİ BİLEN BİLİR ANLAYAN ANLAR SİSLİ HAVA KUVVETLİ RÜZGAR KUVVETLİ YAĞIŞ VE KUVVETLİ KAR VE TİPİ BUNLAR HAVA MUHALEFETLERİ AMAN NE GÜZEL HAVA RAYDAN SONRA HAVA HELİKOPTER TAKSİ İSTANBUL NORMALDE SENENİN TOPLAM ÜÇ AYI YOLCU UÇAKLARI HAVA MUHALEFETİNDEN YA GEÇ KALKAR YADA İPTAL OLUR HAVA ALANINDA ÇALIŞANLAR BUNU GENELDE BİLİRLER GEREKLİ FİZİBİLİTELER YAPILMADAN BİR İŞEMİ GİRİŞİLİYOR BAKIN KENDİMDEN ÖRNEK VEREYİM DOSTLAR BEN YELKEN HASTASIYIM YELKENLE ATAKÖY MARİNAYA GELSEM O RÜZGARLI HAVADA HELİKOPTER KALDIRABİLECEKMİSİNİZ NEREYE OLSA GİDERİM BU HELİKOPTERLER MAKSİMUM KAÇ KUVVET RÜZGARDA UÇAR BANA BİLDİRİN ONA GÖRE RÜZGARI KOLLAYAYIM AYRICA BU MAKİNELER SENENİN KAÇ GÜNÜ UCABİLECEK SAYGILARIMLA ŞARHOŞAHTAPOT
  • Sevgili Sakarya'lı kardeşim, sende sıkıldın galiba benim gibi git gel 3 saat Yeşilköy'den... :)
  • Buradan kalkan bir helikopter, uygun techizatı olsa (pontoon) ve denize iniş yapsa ne olur? Yani Ataköy^'den kalkıp, İstinye Körfezine inse? Ne olur? Ya da Sapanca Gölüne iniş yapsa? Ya da Sakarya Irmağına? Ne olur?
  • SHGM tarafından gerekli çalışmaların yapıldığını biliyorum sanırım kısa bir süre içinde ruhsat almış tüm heliportları internet sitesinde yayımlayacaklar. En azından benim bildiğim bu.
  • İyimser arkadaş, o fiyatlar sadece heliportun kullanım bedeli zaten... 150-200 € ya helikopterin fotosunu çektirirler anca... Helikopteri kiralayacaksın, bikaç bin € bayılacaksın, buraya inmek için de 150+KDV vereceksin.. olay budur yani...
  • Ben yatı bağlayıp Ankara'ya uçsam yine 150 EUR mu olacak? Şunu daha net yazın kardeşim, saatimi bu fiyat, yoksa fixmi. Hayır para kolay kazanılmıyor.
  • Ataköy Heliport'tan kalktık da nerelerde inebileceğimiz başka Heliport'lar var? Kendinize gezmek için helikopter mi aldınız yoksa? Tükiye'de kaç adet Heliport var?
  • peki başka nerde var heliport Diyelim marinaya bağlatık yatımızı şişliye gidecez, orada varmı heliport Nişantaaşı Levent

Kaliteli marina hizmetleriyle iş dünyasının tercihi olan Ataköy Marina, helikopter pistini (heliport) hizmete açtı. Artık heliport ile müşteriler İstanbul trafiğinde zaman kaybetmeden istedikleri yere hızla ulaşabilecekler.

Heliport için gerekli tüm lisans ve izinlerin alındığını belirten Ataköy Marina Genel Müdürü Osman Serdar Çıtak, “Ataköy Marina’ya gelip teknesini bağlayan müşterilerimiz İstanbul’da trafiğe takılmayacak” dedi. Çıtak, deniz ve kara ulaşımının yanında Ataköy Marina’da artık hava ulaşımının da mümkün olduğunu ve müşterilerin hayatını daha çok kolaylaştıracaklarını söyledi.

Sahip olduğu eşsiz manzarası ile tüm misafirlerinin kalbinde taht kurmuş olan Ataköy Marina’daki heliport ayrıca, Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, Ataköy Marina Hotel, Galleria AVM, Çıpa Restaurant, Ataköy Marina Yacht Club ve Ataköy Marina Hotel Banquet gibi farklı mekanların da bir arada bulunduğu mekanlara ulaşımı kolaylaştıracak.

Ataköy Marina’daki heliport, hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında 100 euro, hafta içi 17:00’den sonra 125 euro, hafta sonu, resmi ve dini bayramlarda ise 150 euro artı KDV ücret karşılığında kullanılabiliyor.

İSTANBUL TRAFİĞİNE HELİKOPTERLİ ÇÖZÜM

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
Bilgi amaçlı olarak yazıyorum: İstanbul içindeki helikopter iniş noktalarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. İniş bedelleri 50 TL. ile 275 € + KDV arasında değişmekte. Helikopter kira ücretleri helikopter tip, model, mesafe, süre ve yolcu adedine göre değişkenlik göstermekte olup saatlik 800 - 2000 € arasındadir. Saygılarımla. http://www.flymedair.com/new/documents/MedAir_KatalogHigh.pdf

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
MERAKLISINA BİLGİ BİLEN BİLİR ANLAYAN ANLAR SİSLİ HAVA KUVVETLİ RÜZGAR KUVVETLİ YAĞIŞ VE KUVVETLİ KAR VE TİPİ BUNLAR HAVA MUHALEFETLERİ AMAN NE GÜZEL HAVA RAYDAN SONRA HAVA HELİKOPTER TAKSİ İSTANBUL NORMALDE SENENİN TOPLAM ÜÇ AYI YOLCU UÇAKLARI HAVA MUHALEFETİNDEN YA GEÇ KALKAR YADA İPTAL OLUR HAVA ALANINDA ÇALIŞANLAR BUNU GENELDE BİLİRLER GEREKLİ FİZİBİLİTELER YAPILMADAN BİR İŞEMİ GİRİŞİLİYOR BAKIN KENDİMDEN ÖRNEK VEREYİM DOSTLAR BEN YELKEN HASTASIYIM YELKENLE ATAKÖY MARİNAYA GELSEM O RÜZGARLI HAVADA HELİKOPTER KALDIRABİLECEKMİSİNİZ NEREYE OLSA GİDERİM BU HELİKOPTERLER MAKSİMUM KAÇ KUVVET RÜZGARDA UÇAR BANA BİLDİRİN ONA GÖRE RÜZGARI KOLLAYAYIM AYRICA BU MAKİNELER SENENİN KAÇ GÜNÜ UCABİLECEK SAYGILARIMLA ŞARHOŞAHTAPOT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sevgili Sakarya'lı kardeşim, sende sıkıldın galiba benim gibi git gel 3 saat Yeşilköy'den... :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Buradan kalkan bir helikopter, uygun techizatı olsa (pontoon) ve denize iniş yapsa ne olur? Yani Ataköy^'den kalkıp, İstinye Körfezine inse? Ne olur? Ya da Sapanca Gölüne iniş yapsa? Ya da Sakarya Irmağına? Ne olur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
SHGM tarafından gerekli çalışmaların yapıldığını biliyorum sanırım kısa bir süre içinde ruhsat almış tüm heliportları internet sitesinde yayımlayacaklar. En azından benim bildiğim bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İyimser arkadaş, o fiyatlar sadece heliportun kullanım bedeli zaten... 150-200 € ya helikopterin fotosunu çektirirler anca... Helikopteri kiralayacaksın, bikaç bin € bayılacaksın, buraya inmek için de 150+KDV vereceksin.. olay budur yani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ben yatı bağlayıp Ankara'ya uçsam yine 150 EUR mu olacak? Şunu daha net yazın kardeşim, saatimi bu fiyat, yoksa fixmi. Hayır para kolay kazanılmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ataköy Heliport'tan kalktık da nerelerde inebileceğimiz başka Heliport'lar var? Kendinize gezmek için helikopter mi aldınız yoksa? Tükiye'de kaç adet Heliport var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
peki başka nerde var heliport Diyelim marinaya bağlatık yatımızı şişliye gidecez, orada varmı heliport Nişantaaşı Levent

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000