08 Kasım 2018, Perşembe 10:14:15

İstanbul Havalimanı'ndan Bakü seferleri başladı

İstanbul Havalimanı'nda 31 Ekim' den itibaren tarifeli uçuşlara başlayan Türk Hava Yolları(THY), Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye de uçuş ağına ekledi. İlk sefer, 121 yolcuyla gerçekleşti.
  • Ama gerçekten süper bir havalimanı oldu.Zamanla eksiklikleri de tamamlandimi gerçekten global bir proje. Turkiyemize hayırlı olsun, milletimiz herşeyin en güzeline layık.
  • 245 tl ye istanbul havalimanindan bakuye bilet satiyorsunuz . Ataturk hava limanindan karsa 293 tl den satiliyor an itibariyle... sanirim baku ucusu 45 dak ne dersiniz!!!??
  • Baküye uçuş süresi kadar havalimanına evden uçuş süresi var. Şöförün yoksa arabanla da gidemezsin. Taksi veya belediye ye muhtaçsın. Öğrenilemeyen çaresizlik!

İstanbul Havalimanı'nda 31 Ekim' den itibaren tarifeli uçuşlara başlayan Türk Hava Yolları(THY), Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye de uçuş ağına ekledi. İlk sefer, 121 yolcuyla gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Ekim'de resmi açılışını gerçekleştirdiği İstanbul Havalimanı'nda başlayan tarifeli uçuşlara, yeni bir destinasyon daha eklendi. 31 Ekim'den itibaren Ankara, İzmir, Antalya'ya ve Kıbrıs'a haftanın her günü tarifeli sefer başlatan Türk Hava Yolları'nın İstanbul Havalimanı'ndaki 5'inci uçuş noktası Azerbaycan'ın başkenti Bakü oldu. Bayrak taşıyıcı havayolu TK1132 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul Havalimanı-Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı arasındaki ilk seferini bu sabah saat 09.30’da gerçekleştirdi. TC-JVZ kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçakla gerçekleştirilen ilk seferde 121 yolcu yer aldı.

İstanbul- Bakü arasındaki haftalık uçuş sayısı 38’e yükseldi

Türk Hava Yolları Ankara, İzmir, Antalya ve Kıbrıs (Ercan)’a olduğu gibi İstanbul Havalimanı kalkışlı beşinci uçuş noktası olan Bakü’ye de 31 Aralık tarihine kadar haftanın her günü bir, toplamda yedi frekans uçuş gerçekleştirecek. Yeni eklenen uçuşlarla Türk Hava Yolları’nın İstanbul ve Bakü şehirleri arasındaki uçuş frekans sayısı da 38’e çıkmış oldu. (28 Atatürk Havalimanı, 7 İstanbul Havalimanı, 3 Sabiha Gökçen Havalimanı).Bakü uçuşlarına talep artıyor

Türk Hava Yolları, 2017 yılının tamamında 337 bin 300 yolcu taşıdığı Bakü seferlerinde 2018 yılının ilk 10 ayında 337 bin yolcu taşıdı. 2018 yılının ilk 10 ayındaki doluluk oranı 2017 yılının aynı dönemine göre yüzde 7 artarak yüzde 77’ye ulaştı.

Bakü, Türk Hava Yolları’nın Orta Asya’daki ilk uçuş noktası

Azerbaycan’ın başkenti Bakü aynı zamanda bayrak taşıyıcının Orta Asya’daki ilk uçuş noktası olma özelliği taşıyor. 1991 yılında başlayan ve 27 yıldır kesintisiz devam eden uçuşlar, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki milli ve manevi bağları güçlendiren bir köprü vazifesi görüyor. Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’nın İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşen ilk uçuşlar arasında olması da iki ülke arasında son dönemde daha da artan siyasi ve ekonomik birliğin bir göstergesi durumunda. İstanbul Havalimanı'ndan Bakü seferleri başladı

Facebook Yorum

Yorumlar

Efes ~ 5 ay önce
Ama gerçekten süper bir havalimanı oldu.Zamanla eksiklikleri de tamamlandimi gerçekten global bir proje. Turkiyemize hayırlı olsun, milletimiz herşeyin en güzeline layık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tomas ~ 5 ay önce
245 tl ye istanbul havalimanindan bakuye bilet satiyorsunuz . Ataturk hava limanindan karsa 293 tl den satiliyor an itibariyle... sanirim baku ucusu 45 dak ne dersiniz!!!??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çaresizlik ~ 5 ay önce
Baküye uçuş süresi kadar havalimanına evden uçuş süresi var. Şöförün yoksa arabanla da gidemezsin. Taksi veya belediye ye muhtaçsın. Öğrenilemeyen çaresizlik!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000