06 Nisan 2022, Çarşamba 11:38:15

İstanbul Havalimanı'nda yakayı ele verdi

İstanbul Havalimanı'nda Dubai'den gelen Türk vatandaşı Gülçin T. yanında getirdiği piyasa değeri bir milyonun üzerinde olan elektronik sigara ve elektronik kol saatini yurda kaçak yollarla sokmak isterken polisin dikkati sonucu yakalandı.
  • Gümrük noktalarında personel çay çekirdek giyiyor yolcuların karşısında ve inanılmaz başıboşluk mevcut gerçekten yazık koskoca hava limanı gümrük personeli yolcunun karşısında çekirdek yiyiyor! Personele inanılmaz kötü davranma ve böbürlenme herkes işini eksiksiz yapsın ki en kötü olaylar bile önlenebilsin!!
  • şu havalimanı çalışanlara hakettiği parayı verinde insanların aklına çeşitli hile hurdalar gelmesin böyle olayların önü ardı kesilmez yoksa
  • Özelikle İran Güney Amerika ülkeleri Meksika dan gelen uçaklarda seyahat eden yolculara çok dikkat edilmeli yolcular arasında uyuşturucu taşıyan kuryeler olabilir mide ayakkabı çanta güzerindeki kalın mont palto astarı aralarında oyuncak bebek ambalajlı yıyecek içecek kutularında gizli bölmelerde taşıyorlar belgeselde izliyorum .Kuryelere 4000 5000 $ veriyorlar uçak biletlerini alıyorlar kimse kimseyi tanımıyor .
  • dış hat geliş noktasında polisin asayiş dışında sadece pasaport kontrol noktasında bulunması, dış hat gelişin tamamen gümrüğün sorumluluğunda olması, polisin son gümrük kontrol noktasından sonra görev yerinin başlamış olması dışında bir sorun yok. yani gümrüğün sorumluluk alanında polisin ne işi var???
  • Şu saydıklarını toplasan 50 bin₺ etmez abartmayı ne çok seviyorsunuz !

İstanbul Havalimanı'nda Dubai'den gelen Türk vatandaşı Gülçin T. yanında getirdiği piyasa değeri bir milyonun üzerinde olan elektronik sigara ve elektronik kol saatini yurda kaçak yollarla sokmak isterken polisin dikkati sonucu yakalandı. Gülçin T'ye yardım eden havalimanı çalışanı da polisin yaptığı çalışma sonucu yakalandı.

İstanbul Havalimanı polisi kaçakçılara göz açtırmıyor. 22 Mart günü saat 07; 40 Dubai'den İstanbul'a gelen Gülçin T. yanında getirdiği çok sayıda elektronik eşyayı Türkiye'ye kaçak yollarla sokmak için havalimanı çalışanı Kerem Can G. ile anlaştı. İstanbul Havalimanı'na indikten sonra bagajlarını alan Gülçin T. yanına havalimanı çalışanı Kerem Can G. alarak gümrük noktasından geçti. Gümrükten sorunsuz şekilde geçen Gülçin T. ve Kerem Can G.'in hareketlerinden şüphelenen havalimanı polisi, Gülçin'i durdurdu. Yanındaki valizleri x-ray cihazından geçiren polis memurları çantada çok sayıda elektronik malzeme olduğunu tespit etti.

Çantadan milyonlarca lira değerinde elektronik eşya çıktı

Valizlerini x-raya soktuktan sonra yolcu ve havalimanı çalışanı İstanbul Havalimanı Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Burada açılan Gülçin T. nin valizlerinden, milyonlarca lira değerinde elektronik eşya çıktı. Gülçin T'nin valizlerinde yapılan aramada 600 adet Elektronik Kol Saati, 232 adet Elektronik Sigara, 1 adet Iphone 13 Pro Max cep telefonu, 1 adet Panasonic marka Profesyonel Kamera, 1 adet GoPro marka Profesyonel Kamera, 1 adet PlayStation5, 2 adet PlayStation5 oyun CD'si, 1 adet Airpods marka kablosuz kulaklık, 1 adet Apple Watch kol saati çıktı.

İstanbul Havalimanı Emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan şahıslar, savcılığa sevk edilirken, elektronik eşyalara el konuldu. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen şahıslar, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. (Haberler)

İstanbul Havalimanı'nda yakayı ele verdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Burkino faso ~ 4 ay önce
Gümrük noktalarında personel çay çekirdek giyiyor yolcuların karşısında ve inanılmaz başıboşluk mevcut gerçekten yazık koskoca hava limanı gümrük personeli yolcunun karşısında çekirdek yiyiyor! Personele inanılmaz kötü davranma ve böbürlenme herkes işini eksiksiz yapsın ki en kötü olaylar bile önlenebilsin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acı gerçekler ~ 4 ay önce
şu havalimanı çalışanlara hakettiği parayı verinde insanların aklına çeşitli hile hurdalar gelmesin böyle olayların önü ardı kesilmez yoksa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
........ ~ 4 ay önce
Özelikle İran Güney Amerika ülkeleri Meksika dan gelen uçaklarda seyahat eden yolculara çok dikkat edilmeli yolcular arasında uyuşturucu taşıyan kuryeler olabilir mide ayakkabı çanta güzerindeki kalın mont palto astarı aralarında oyuncak bebek ambalajlı yıyecek içecek kutularında gizli bölmelerde taşıyorlar belgeselde izliyorum .Kuryelere 4000 5000 $ veriyorlar uçak biletlerini alıyorlar kimse kimseyi tanımıyor .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bi çetrefil..... ~ 4 ay önce
dış hat geliş noktasında polisin asayiş dışında sadece pasaport kontrol noktasında bulunması, dış hat gelişin tamamen gümrüğün sorumluluğunda olması, polisin son gümrük kontrol noktasından sonra görev yerinin başlamış olması dışında bir sorun yok. yani gümrüğün sorumluluk alanında polisin ne işi var???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Milyonlar değerinde? ~ 4 ay önce
Şu saydıklarını toplasan 50 bin₺ etmez abartmayı ne çok seviyorsunuz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Artık eder ~ 4 ay önce
Enflasyoon

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000