17 Mayıs 2019, Cuma 15:03:05

İstanbul Havalimanı'nda uyuşturucu operasyonu!

İstanbul Havalimanı'nda düzenlenen uyuşturucu operasyonunda İran uyruklu 9 kurye yakalandı. Kuryelerin sindirim sisteminden 350 kapsül eroin ele geçirildi!
  • İran'da idam var burda olmadığından istedikleri gibi at koşturuyorlar. Ağır cezalar olmadıkça ne kuryelerin ne torbacıların ne de suçun önüne geçemeyiz. Gerçi bir hırsızın tam 210 sabıkasının olabildiği bir ülkede olur mu orası ayrı.
  • Ülke ülke değil hela kapısı Önüne gelen, elini kolunu sallayarak giriyor. Yazık

İstanbul'da polis ekipleri, 3 ayrı uyuşturucu operasyonu düzenledi. Operasyonlardan biri İstanbul Havalimanı'ndaydı. Analiz timleri tarafından yapılan çalışmada, toplamda 5 kilo ağırlığında 350 eroin kapsülü yutmuş İran uyruklu 9 kurye yakalandı. Diğer 2 operasyonda ise 190 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Havalimanı, Zeytinburnu ve Gebze'de 3 ayrı operasyon düzenlendi. Narkotik ekiplerinin 13 Mayıs'taki çalışması Yeni Havalimanı'nda gerçekleştirilen ilk operasyon olarak kayıtlara geçti. İstanbul Havalimanı'nda görevli, İstanbul Narkotik Polisi, Hakkari'den gelen 9 İranlı'nın hareketlerini şüpheli olarak değerlendirdi. Profil ve analiz uzmanı olan polisler, şüphelileri durdurarak arama noktasına götürdü. İran uyruklu şüphelilerin yanlarındaki çantalarında ve üst aramalarında bir şey bulunamadı. Ancak uzmanlar, şüphelilerin uyuşturucu kapsülü yatmış olabileceklerinin değerlendirdi.

MR'DA BELLİ OLDU

Şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. MR'ları çekilen 9 şüphelinin de sindirim sisteminde uyuşturucu kapsülü olduğu anlaşıldı. Uyuşturucular doğal yoldan çıkarıldı. Şüphelilerin sindirim sisteminden çıkan uyuşturucunun, 350 kapsül içerisinde 5 kilo ağırlığında eroin olduğu öğrenildi.

2 BİN LİRAYA KURYE

Emniyete götürülen İranlılardan Omid A.'nın uyuşturucu kuryelerini organize ettiği ortaya çıktı. Diğer 8 kişinin ise 2 bin lira karşılığında uyuşturucu kuryeliğini kabul ettiği belirtildi. Hakkari'ye kadar gelen şüphelilerin buradan uçakla İstanbul'a geldiği belirtildi.

180 KİLO EROİN

Narkotik ekiplerinin diğer bir operasyonu ise Gebze'de gerçekleştirildi. İran'dan gelen bir TIR'da uyuşturucu olduğunu belirleyen ekipler, araçtan dağıtım yapılacağı tespit edildi. Polis ekipleri, TIR parkında bekleyen araçtaki uyuşturucuları almaya gelenleri beklemeye başladı. Üç otomobille TIR'ın yanına gelen şüphelileri belirleyen polis ekipleri operasyon düzenledi. TIR'da plastik hammadde çuvalları arasına zulalanarak ülkemize getirilen 180 kilo eroin ele geçirildi. Operasyonda biri İranlı 9 şüpheli yakalandı.

SATAMADAN YAKALANDI

Son operasyon ise Zeytinburnu'nda gerçekleştirildi. Polis ekiplerinin takip ettiği ve sokaklarda uyuşturucu satan "Torbacı" olarak tabir edilen şüphelilere kokain temin eden bir şüpheli gözaltına alındı. Şüphelini adresinde düzenlenen baskında 10 kilo kokain ele geçirildi. Uyuşturucunun Hollanda'dan getirildiği belirtildi.

19 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Operasyonlarda gözaltına alınan 19 şüpheli, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı. (Hürriyet)

İstanbul Havalimanı'nda uyuşturucu operasyonu!

Facebook Yorum

Yorumlar

dingo'nun ahırı ~ 1 yıl önce
İran'da idam var burda olmadığından istedikleri gibi at koşturuyorlar. Ağır cezalar olmadıkça ne kuryelerin ne torbacıların ne de suçun önüne geçemeyiz. Gerçi bir hırsızın tam 210 sabıkasının olabildiği bir ülkede olur mu orası ayrı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayak yolu ~ 1 yıl önce
Ülke ülke değil hela kapısı Önüne gelen, elini kolunu sallayarak giriyor. Yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sisi ~ 1 yıl önce
biz ise oralara onlara gidemiyoz gitsek bile sorgulara tabi tutuluyoz bazen geri yollaniyoz
Hayro ~ 1 yıl önce
Lanet olası Arablar ve iranlilar

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000