29 Temmuz 2019, Pazartesi 16:24:21

İstanbul Havalimanı'nda kur vurgunu!

İstanbul Havalimanı’ndaki tek döviz ofisinde kur vurgunu vatandaşları ve turistleri çileden çıkardı. İspanya merkezli Global Exchange firması, yüzde 25’i bulan oranda komisyon kesmesine rağmen müdahale gelmemesi şaşırtıyor.
  • prosdrlerde ne kadar bozarsanız o kdr yuksek kur alırsınız olayı vardı dusuk boznca dusuk kur oluyor farklı bır calısma seklı ama dusunulunce sanıldıgı kdr kotu degıl ve su an kurlarında ıyılesme var yabancı merkezlı bır fırma olarak turklere ozel kur ıyılestırmelerıde mevcut.
  • Resmen terbiyesizlik!Yaklaşık 6-7 gün önce Almanya dan istanbul Havalimanı na indim.Yol parası için değiştirmek istediğim 25 Euro için,orada işlemi gerçekleştiren Semih isimli vatandaş (işlem kagıdında ismi öyle yazıyordu)benimle resmen dalga geçti.Aslında 50 euro dan aşağı işlem almadıklarını sinirli bir şekilde söyledi.Yanımda tl olmadıgı için değiştirmek zorunda kaldım.terbiyesizlik ve rezalet birarada anlayacagınız.
  • Dış ülkeleri tanıtan seyahat blog yazılarında bu hususlar sık sık gündeme geliyor. Mesela Japonya da en cazip kur üzerinden alım satım havaalınında oluyor. Şehirlerinde daha yüksek komisyon var. Yabancı web sayfalarında da Türkiye için "Havaalanında döviz bozdurmayın. Şehir merkezlerinde daha yüksek kurdan bozdurabilirsiniz" uyarısı var. Hiç bir şey okumadan kaz gibi gelenlere müstehak bence
  • İşin Aslı öyle değil. Geçen hafta bozdum. 100 Euro için 5.05 dediler düşük dedim. Kur yüksek olması lazım dedim. 1000 Euro bozunca kurum 6 nın üzerinde oldu. Ayrıca bir daha ki bozmaya da ekstra indirim kazanıyorum
  • Havalimanında işçi maaşları hariç her şey çook pahalı...
  • Boş kardeş igada ampul müdürü müsün?Pasaporttan önce gelişte bankamatik vardı ptt vardı pasaporttan sonra .Ptt acılmıyorsa bu limanda soygunu sen düşün.Kış geliyor iga sınıfta kalacak reis yine fetocular kandırdı diyecek bu liman için kış operasyonuyla
  • Aslında havalimanının kendisi bir vurgun değil mi?
  • Turkıye insanının genel karakteri .ne yapalım ekmek parası mantıgı .
  • Ziraat ATM’lerinde hesabın olmadan döviz bozabiliyorsunuz.
  • Sabiha Gökçen Hava Limanındaki Otopark fiyat zammı ve politikasınada dikkat çekmek isterim. Abonman personel 185 den 342 tl ye cıkarıldı;ve normal yolcu ile aynı oldu personel farkı gözetilmiyor.

İstanbul Havalimanı’ndaki tek döviz ofisinde kur vurgunu vatandaşları ve turistleri çileden çıkardı.  İspanya merkezli Global Exchange firması, yüzde 25’i bulan oranda komisyon kesmesine  rağmen müdahale gelmemesi şaşırtıyor.

İspanya merkezli Global Exchange firmasının düşük kurdan döviz bozması İstanbul Havalimanı’nda yolcuları çıkarırken ilgili mercilerden müdahale edilmemesi vatandaşın tepkisine neden oluyor.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, İstanbul Havalimanı’nda farklı noktalarda tek bir firma adı altında faaliyet gösteren Global Exchange, döviz alış fiyatlarını yüzde 25 daha düşük yaparak her gün yüzbinlerce TL haksız kazanç elde ediyor.

Vatandaşların ve yolcuların itirazlarına rağmen, yetkili mercilerden müdahale edilmemesi sebebiyle dörtte bir gibi yüksek bir komisyon bedeli ödemek zorunda kalan yolcular duruma isyan ediyor.

EURO 5 DOLAR 4,5 TL

Güncel kurun çok altında değere döviz bozan Global Exchange firmasının Antalya Havalimanı’nda da faaliyet gösterdiği ve burada da yüksek komisyon bedeli ile çalıştığı öğrenildi.

İstanbul Havalimanı’nda bugünkü değeri 6.30 TL civarında olan Euro kurunu 5 TL’den alan Global Exchange, Antalya’da aynı euroyu  4.70 TL’den alıyor.

Dolarda ise İstanbul’da alış kuru 4.50 iken Antalya’da kur 4.22 TL olarak işlem görüyor.

Döviz satışında ise İstahbul’da Euro 7.35 TL’den dolar ise 6.60 TL’den gerçekleştiriliyor.

©AirportHaber.com

İstanbul Havalimanı'nda kur vurgunu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (74)

tam öyle degıl ~ 2 ay önce
prosdrlerde ne kadar bozarsanız o kdr yuksek kur alırsınız olayı vardı dusuk boznca dusuk kur oluyor farklı bır calısma seklı ama dusunulunce sanıldıgı kdr kotu degıl ve su an kurlarında ıyılesme var yabancı merkezlı bır fırma olarak turklere ozel kur ıyılestırmelerıde mevcut.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tülin D. ~ 2 ay önce
Resmen terbiyesizlik!Yaklaşık 6-7 gün önce Almanya dan istanbul Havalimanı na indim.Yol parası için değiştirmek istediğim 25 Euro için,orada işlemi gerçekleştiren Semih isimli vatandaş (işlem kagıdında ismi öyle yazıyordu)benimle resmen dalga geçti.Aslında 50 euro dan aşağı işlem almadıklarını sinirli bir şekilde söyledi.Yanımda tl olmadıgı için değiştirmek zorunda kaldım.terbiyesizlik ve rezalet birarada anlayacagınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Metin Oktay ~ 2 ay önce
Dış ülkeleri tanıtan seyahat blog yazılarında bu hususlar sık sık gündeme geliyor. Mesela Japonya da en cazip kur üzerinden alım satım havaalınında oluyor. Şehirlerinde daha yüksek komisyon var. Yabancı web sayfalarında da Türkiye için "Havaalanında döviz bozdurmayın. Şehir merkezlerinde daha yüksek kurdan bozdurabilirsiniz" uyarısı var. Hiç bir şey okumadan kaz gibi gelenlere müstehak bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ozan ~ 2 ay önce
İşin Aslı öyle değil. Geçen hafta bozdum. 100 Euro için 5.05 dediler düşük dedim. Kur yüksek olması lazım dedim. 1000 Euro bozunca kurum 6 nın üzerinde oldu. Ayrıca bir daha ki bozmaya da ekstra indirim kazanıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Apron ~ 2 ay önce
Havalimanında işçi maaşları hariç her şey çook pahalı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kral ~ 2 ay önce
Boş kardeş igada ampul müdürü müsün?Pasaporttan önce gelişte bankamatik vardı ptt vardı pasaporttan sonra .Ptt acılmıyorsa bu limanda soygunu sen düşün.Kış geliyor iga sınıfta kalacak reis yine fetocular kandırdı diyecek bu liman için kış operasyonuyla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 ay önce
Aslında havalimanının kendisi bir vurgun değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taner ~ 2 ay önce
Turkıye insanının genel karakteri .ne yapalım ekmek parası mantıgı .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ziraat ATM ~ 2 ay önce
Ziraat ATM’lerinde hesabın olmadan döviz bozabiliyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yabancı sanıldım ~ 2 ay önce
Benim yanimda çalışan arkadaşiyla sohbet ediyor paket geçirdim komisyon yok dedim yedi enayi diye işlemi iptal ettim taksiyle otelime geçerken döviz burosunun önüne çektim merkez bankası kuruylada bozdurdum
ADEM CONK ~ 2 ay önce
Sabiha Gökçen Hava Limanındaki Otopark fiyat zammı ve politikasınada dikkat çekmek isterim. Abonman personel 185 den 342 tl ye cıkarıldı;ve normal yolcu ile aynı oldu personel farkı gözetilmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arabayı sat kardeşim ~ 2 ay önce
1800 lü yılların sonunda taa Osmanlı Abdülhamit zamanında ilk çıkan ilk yanmalı motor teklonojisi ülkemizde günümüzde lüksün lüksü. Öyle ya da böyle en küçük sınıf Polo clio nun bile vergisi bakımı yakıtı ve amortismanı ile masrafı 1000 TL. Yarım yıllık asgari ücret. Maalesef teknolojinin pahalı olduğu geri kalmış bir ülkedeyiz ve araç ultra lüks bu ülkenin yüzde 40 ına göre. 6 bin maaş alsan bile bu senede iki aylık gelirin! İki ay sadece bunun için çalışmak. Sadece En küçük en güçsüz araba için...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000