05 Mayıs 2022, Perşembe 09:32:20

İstanbul Havalimanı'nda dönüş yoğunluğu yaşandı

Ramazan Bayramı tatilini yurt içi ve yurt dışında geçiren tatilcilerin dönüşleri nedeniyle İstanbul Havalimanı'nda yoğunluk yaşandı.
  • #MültecisizTürkiye

Ramazan Bayramı tatilini yurt içi ve yurt dışında geçiren tatilcilerin dönüşleri nedeniyle İstanbul Havalimanı'nda yoğunluk yaşandı. Dün iniş ve kalkış olmak üzere bin 200 tarifeli seferde 180 bin yolcu İstanbul Havalimanı'nı kullandı.

İstanbul Havalimanı'nda tatilcilerin dönüşüyle yolcu ve uçuş trafiğinde yoğunluk yaşandı. Artan talebe karşılık havayollarının bayramda ek seferler koymasıyla tatile gidiş ve gelişlerde yaşanan yoğunluk uçuş ve yolcu trafiği rakamlarına da yansıdı. İstanbul Havalimanı'nda 30 Nisan'da bir günde bin 311 uçuş ve 195 bin 640 yolcu ile iki yıllık salgın döneminin en yüksek uçuş ve yolcu sayısına ulaşılmıştı. Tatilin bitmesiyle bu kez İstanbul'a gelişlerde hareketlilik yaşandı.

BİR GÜNDE YAKLAŞIK 180 BİN KİŞİ SEYAHAT ETTİ

Dönüş için hava ulaşımını tercih edenler, dün öğlen saatlerinden itibaren İstanbul Havalimanı'nda yolcu sayısına yansıdı. Özellikle iç hatlarda gelen yolcu katında yaşanan hareketlilik dikkat çekti. Bayram dönüşü nedeniyle yolcu ve uçuş trafiğinin arttığı İstanbul Havalimanı'nda dün yaklaşık bin 200 uçağın iniş ve kalkış yaptı. 180 bin yolcunun ise İstanbul Havalimanı'ndan seyahat ettiği belirtildi.

İstanbul Havalimanı'nda dönüş yoğunluğu yaşandı

Facebook Yorum

Yorumlar

km ~ 3 ay önce
#MültecisizTürkiye

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000