05 Şubat 2022, Cumartesi 18:32:03

İstanbul Havalimanı'nda dev operasyon!

İstanbul Havalimanı’nda piyasa değeri 50 milyon Euro olan 1 ton 105 kilogram uyuşturucu madde yapımında kullanılan kimyasal madde ele geçirildi.
  • Kırgızistandan Thy kanalı ile diğer Ülkelere gönderilen diplomatik kargoların içerisin de ne taşındığı bir bilinse yer yerinden oynayıp kıyamet kopar,dokunulmazlįğı olan bu kargolar Türkiye de X r ye sokuluyormu acaba?...
  • kalıbımı basarım gümrük memurları yememis içmemiş gecesini gündüzüne katıp bu operasyonu planlanmıştır kesin bak haa yoksa bi taraflarını yayıp onca yer varken sırf eğlencesine OC binasında şeyini gezdirirken görevi başındaki özel güvenlik uyuşturucuyu bulup gümrük "biz Bulduk" diye üstüne cokmemistir. bak kalıbımı basarım yani
  • Biskek satis. Kargodan farklimi sanki,satış personeli thy ne değil de acentalara çalışıyorlar.Hele bazı acentalar tüm koltukları en ucuz sınıftan kapatırken ,yolcu ise en pahalı sınıftan bilet alır.Personelde daha sonra acentadan komisyonunu alır.Anlıyacağınız Bişkek sahipsiz istasyon,her türlü rezalet var...
  • Asil Biskekten gelen kargolari kontrol edin,Orada Nurbek adinda bir kargo memuru var 30-500 dolar mukabilinde heryere adrese teslim her turlu kacak malzemeyi bir sekilde usulune uygun gonderiyor.Bu sahis daha onceede izmire binlerce cep telefonu gondermis,izmir cumhuriyet bassavciligi olaya el koymustu.Neticede Nurbek hala isinin basinda ve kacacciliga devam ediyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kuzey Makedonya ile ortaklaşa başarılı bir uluslararası uyuşturucu operasyonuna imza attı.

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen risk analizi ve kontrol faaliyetleri sonucunda, Çin’den gönderilen ve Türkiye üzerinden transit olarak Kuzey Makedonya’ya ulaştırılmak istenen kargo riskli olduğu tespit edildi.

KİMYASAL MADDE OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Bunun üzerinde numune alınarak yapılan analizde söz konusu kimyasal maddenin beyan edildiğinin aksine, uluslararası sözleşmeler kapsamında kontrole tabi olan ve ulusal mevzuatta da Sağlık Bakanlığının kontrolüne tabi maddelerden olduğu tespit edildi. Bahsi geçen 1 ton 105 kilogram kimyasal maddenin uyuşturucu madde yapımında kullanılan bir madde olduğu belirlendi.

ULUSLARARASI ORTAK OPERASYON

Daha sonra ise Gümrük Muhafaza birimlerince Kuzey Makedonya makamlarıyla temas kurularak uluslararası ortak operasyon için düğmeye basıldı.

Alıcılarının tespit edilerek uluslararası bağlantılarının belirlenmesi için Türk Gümrük Muhafaza Teşkilatı, Kuzey Makedonya Organize ve Ağır Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Uyuşturucu Kaçakçılığı Birimi ile iki ülkenin ilgili Başsavcılıkları arasında yürütülen işbirliğiyle, Güneydoğu Avrupa Kanun Uygulama Merkezi (SELEC) tarafından koordine edilen bir uluslararası kontrollü teslimat uygulaması gerçekleştirildi.

YAKALANAN ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

Belirtilen maddeyi taşıyan kargonun Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp'e ulaşmasını ardından gerçekleştirilen operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyonun ardından ülkedeki yetkililer tarafından yapılan açıklamada 50 milyon Euro değerinde uyuşturucu üretiminde kullanılabilecek 1 tonun üzerinde kimyasal madde ele geçirildiği ve 2 şahsın tutuklandığı belirtildi. (Sözcü)

İstanbul Havalimanı'nda dev operasyon!

Facebook Yorum

Yorumlar

Diplomatik kargo ~ 6 ay önce
Kırgızistandan Thy kanalı ile diğer Ülkelere gönderilen diplomatik kargoların içerisin de ne taşındığı bir bilinse yer yerinden oynayıp kıyamet kopar,dokunulmazlįğı olan bu kargolar Türkiye de X r ye sokuluyormu acaba?...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bak ~ 6 ay önce
kalıbımı basarım gümrük memurları yememis içmemiş gecesini gündüzüne katıp bu operasyonu planlanmıştır kesin bak haa yoksa bi taraflarını yayıp onca yer varken sırf eğlencesine OC binasında şeyini gezdirirken görevi başındaki özel güvenlik uyuşturucuyu bulup gümrük "biz Bulduk" diye üstüne cokmemistir. bak kalıbımı basarım yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 ay önce
Biskek satis. Kargodan farklimi sanki,satış personeli thy ne değil de acentalara çalışıyorlar.Hele bazı acentalar tüm koltukları en ucuz sınıftan kapatırken ,yolcu ise en pahalı sınıftan bilet alır.Personelde daha sonra acentadan komisyonunu alır.Anlıyacağınız Bişkek sahipsiz istasyon,her türlü rezalet var...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bishkekli Nurbek ~ 6 ay önce
Asil Biskekten gelen kargolari kontrol edin,Orada Nurbek adinda bir kargo memuru var 30-500 dolar mukabilinde heryere adrese teslim her turlu kacak malzemeyi bir sekilde usulune uygun gonderiyor.Bu sahis daha onceede izmire binlerce cep telefonu gondermis,izmir cumhuriyet bassavciligi olaya el koymustu.Neticede Nurbek hala isinin basinda ve kacacciliga devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000