25 Ağustos 2019, Pazar 12:13:54

DHL'den İstanbul Havalimanı'na 135 milyon Euro'luk yatırım

DHL Express Türkiye CEO'su Claus Lassen, "İstanbul Havalimanı'nda 135 milyon euroluk yatırım yaptık ve 42 bin metrekarelik bir alana sahibiz" dedi.
  • inanmayan yeni havalimanına gelirde adamların yaptıgı tesisi görür stop
  • Daha havaalanı inşaat halindeyken 300 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıklamıştılar
  • Gerek Lufthansa gerek Dhl olsun onceden hazirlanmis icerisinde hukumetin duymak istedigi anahtar kelimelerle suslenmis aciklamalari yapip geri cekiliyorlar. Bu cumleleri bir turk kurmus basina servis edilmis
  • Hemen bu adama vatandaslik verelim ve adini Lazsen yapalim.

DHL Express Türkiye'nin Üst Yöneticisi (CEO) Claus Lassen, DHL Express olarak Türkiye'de çok iyi olduklarını söyledi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yatırımlarının bulunduğunu, İstanbul Havalima3,nı'nda da 135 milyon euroluk yatırım yaptıklarını belirten Lassen, "İstanbul Havalimanı'nda 42 bin metrekarelik bir alana sahibiz. Orada büyük bir tesisimiz var ve tam otomasyona sahip bir operasyon merkezi" dedi.

Açıklamalarda bulunan Lassen, Türkiye'nin dünyada merkezi bir yerde olduğunu, kendilerin de Orta Doğu ve diğer ülkelere Türkiye üzerinden hizmet vermeyi amaçladıklarını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstanbul, çok iyi bir lokasyonda. Çoğu yere 2-3 saat uzaklıkta ve bu mükemmel bir şey. Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'ya Türkiye üzerinden yakınız. Gerekli teknolojiye sahibiz. Kapasitemiz bir 40 bin metrekarelik alana daha yeter. Eğer büyümemiz gerekirse bunu yaparız.

Türkiye'de 2019 yılının ilk yarısı çok iyi geçti. Şirket olarak çift haneli rakamlarda büyüyoruz. Bu büyümeyi ağırlıklı olarak ihracat oluşturuyor. 2019'un ikinci yarısında daha da büyüyeceğimize inanıyorum. Oldukça iyimseriz. Bir şey gerçekleşmediğinde farklı bir şey gerçekleşiyor. Biz iş insanıyız. Hepimiz ticaret yapmak istiyoruz. Hepimiz bir şeyler satmak istiyoruz. E-ticaret sektörünün özellikle bu sene Türkiye'de çok iyi büyüdüğünü gördük."

"DHL Express'in ana merkezi Türkiye'ye çok güveniyor"

İşlerinin yüzde 15'ini e-ticaretin oluşturduğunun altını çizen Lassen, "Bizim ana işimiz firmadan firmaya (B2B). B2B büyümeye devam ediyor. Türkiye'de ekonominin iniş çıkışlarına rağmen biz Türkiye'de iyimseriz." şeklinde konuştu.

Lassen, DHL Express olarak Türkiye'de 1981'den beri faaliyet gösterdiklerini, Türkiye'ye her zaman yatırım yaptıklarını ve Türkiye'de pazar lideri olduklarını belirterek, "Piyasada yüzde 53 pazar payımız var. Özellikle altyapı, insan olarak güçlü bir yapıdayız. Çalışanlarımız işine çok motivasyonlu. Eğer çalışanlarımız motivasyonsuz olsa sektörde hizmet edemeyiz." açıklamasında bulundu.

Kendisinin Danimarkalı olduğunu hatırlatan Lessen, Danimarka'nın coğrafyasına benzer şekilde enflasyon ve döviz gibi göstergelerinin de düz olduğunu belirterek, "Türkiye'de ise yükselen bir piyasa var. O yüzden iniş çıkışlar oluyor. Biz, Türkiye'ye ne olursa olsun yatırım yapmaya devam ediyoruz. DHL Express'in ana merkezi de Türkiye'ye çok güveniyor. Türkiye'nin temeli oldukça güçlü. İş gücü, eğitim olarak Türkiye iyi bir konumda ve Türkiye ekonomisi dünyada ilk 15'de" ifadelerini kullandı.

DHL'den İstanbul Havalimanı'na 135 milyon Euro'luk yatırım

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

efe ~ 1 yıl önce
inanmayan yeni havalimanına gelirde adamların yaptıgı tesisi görür stop

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zara ~ 1 yıl önce
Daha havaalanı inşaat halindeyken 300 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıklamıştılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Firat ~ 1 yıl önce
Gerek Lufthansa gerek Dhl olsun onceden hazirlanmis icerisinde hukumetin duymak istedigi anahtar kelimelerle suslenmis aciklamalari yapip geri cekiliyorlar. Bu cumleleri bir turk kurmus basina servis edilmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Foroz ~ 1 yıl önce
Zoruna mı gitti bir yabancının havalimanını övmesi. Yobazsınız bu ülkeye düşmansınız vesselam
Umut ~ 1 yıl önce
Evet tipik zihniyet senin olmayan beynini
Super tespit ~ 1 yıl önce
Bravo kardesim, bu ulkede senin gibi birinin oldugunu bilmek icime su serpti
Parajumppilot ~ 1 yıl önce
Onlar bizim gibi hain ve yalanci degil dogru ne ise onu soylerler, sen karsidakini kendin gibi gormeye devam et.
kargo ~ 1 yıl önce
evet devlet B2B falan demiş.Siz orayı istanbuldakilerin kullandığı bir havalimanı olarak görüp eleştiriyorsunuz ama onlar çok büyüyecek bir hub olarak.Bu sene boing ve airbus patladı ama THY'na 4 yılda 211 uçak gelecek.474 uçak aynı zamanda dünyanın dört bir tarafına yolcuyla beraber kargo taşıyacak.Buraya DHL in yaptığı bağlantı çok önemli.
Berhudar ~ 1 yıl önce
Çok mükemmel bir beyniniz var!!!! Yüzmilyonlarca doları da hükümet istediği için toprağa gömüyorlar!!!! Hahahaha!
Lassen ~ 1 yıl önce
Hemen bu adama vatandaslik verelim ve adini Lazsen yapalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000