28 Kasım 2020, Cumartesi 09:48:03

"İstanbul Havalimanı THY'nin yükünü artırdı!"

Sözcü gazetesi yazarı, gazeteci İsmail Saymaz, eski Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun 2019’da yayımladığı ‘Yerelden Globale' adlı kitabın güncellemesinde İstanbul Havalimanı’na ilişkin çarpıcı tespitlerin yer aldığına dikkati çekti.
  • sen ülkeyi batıranlara,3 kuruşa muhtaç hale getirenlere inan onlar sahte değil tehlikeleri de yok hamdolsun.
  • Kapadıgınız Atatürk Havalımanımın ahı kım bılır ne zaman bıter !
  • Tk yi da diger sirketleride batirdi tam bir ustalik projesi
  • Havacılığı internetten 6 ayda öğrenci gibi ders çalışarak öğrenen !,türkçeyi şiveyle konuşan,binlerce insanı haksız yere işten atan,fetoculara makamları saçan,thy'ye sırf rizeli ve birinin müşaviri diye torpille,tepeden inme gelen,sendikayı,iş barışını, huzuru mahveden,insanları sizden bizden diye ayıran,birbirine iyice kutuplaştıran,ülkenin ekonomik,politik,sosyal vs risklerini düşünmeden,umursamadan thy'yi gösteriş için ağır borca sokan birinin hangi sözüne,neden ve nasıl inanalım? İsmail bey bu herifin yediği haltları bilse eminim ki köşesinde hemşehrisinden farklı şekilde bahsederdi !
  • Yeni havalimanı en çok çalışana yük oldu bence..!!! Para hırsı uğruna bu kadar beddua almak ... ve hala bu zihniyeti savunan asalakların olması... ve bunların hala dinden imandan dem vurmaları... ve gözleri kör kulakları sağır insanlrın olmadı.. bana dokunmayan yılan mantığının devm etmesi.. ülkede artık türklerin araplara karşı azınlık olmaya doğru ilerlemesi... gidecekler denilen suriyelilerin 250.000$ lık gayrımenkul ile sorgusuz sualsiz vatandaş edilmesi(tabi iranlısı ıraklısı vs. sanki oturum kartı yetmiyormuş gibi pasaport vermek de neyin nesi ise..!) Allahınızı severseniz söyleyin, çocuklarınıza mirasınız kul hakkınız mı olacak, yalakalık nasıl yapılır öğretmek mi olacak, hakkını aramamak ses çıkarmamak mı olacak, yandaşlığı yolsuzluğu savunup avanta kovalamak mı olacak, insanları işinden edip nasıl şef müdür olunur öğretmek mi olacak..? Vs vs..! Nedir mirasınız?!
  • Havacılıkla alakası olmayan kadri ve boş tayfası havacılıkta dibe vurmanın örneğidir...insan kaynakları genel müdürü Dubai sevdalısı iş birkez maaş alır hava atar,kadri desen zaten vale şirketine ancak ihale versin ayda bir zam yapsın onları kazandırsın havacılık böyle mi düzelicek..?
  • Hakkim haram olsun.
  • Vallahiiii satarim bu koyu haaa!!
  • Bu araplar 1 milyar dolara istinyepark avm yi alacağına keşke iga avm yi alsaydı, dağ başında bir avm ama olsun
  • Normale dönme filan bizde yok bizbhep normaldeyiz ve GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ!!!

Sözcü gazetesi yazarı, gazeteci İsmail Saymaz, eski Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun 2019’da yayımladığı ‘Yerelden Globale' adlı kitabın güncellemesinde İstanbul Havalimanı’na ilişkin çarpıcı tespitlerin yer aldığına dikkati çekti.

Saymaz, tartışmalar eşliğinde açılan İstanbul Havalimanı’nın THY’nin yükünü arttırdığını söyleyen Topçu’nun tespitlerini şöyle aktardı:

"İstanbul Havalimanı'nın yapılacağına Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) de inanmadığını, bu nedenle 2013-2016 yılları arasında Atatürk Havalimanı'nda birçok yapının yenilendiğini, hatta 10 bin metrekarelik terminal binasının açılmadan kapatıldığını yazıyor.

Atatürk Havalimanı'na yapılacak bir pistin ihtiyacı gidereceğini tekrar ediyor.

İstanbul Havalimanı'na geçişle THY'nin yükünün arttığını belirtiyor.

İstanbul Havalimanı kısa sürede açılırken, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ikinci pistin plansızlık nedeniyle yapılmadığını, mevcut pistin bozulmasından ötürü uçuş güvenliğinin risk altına girdiğini vurguluyor.

Sektörün 2019 yılındaki düzeyine ancak 2024'te kavuşabileceğini ifade ediyor. Elbette, “Salgında ikinci bir sert dalga yaşanmazsa” diye ekliyor."

Topçu, “Dünya havacılık pastasının 2020 yılında yüzde 50 civarında bir küçülme yaşayacağı öngörülmektedir. Bu daralmanın ülkemizde ise daha fazla olacağı tahmin edilmektedir. Bunun sonucu olarak, havalimanlarında slot probleminin gelecek iki yıl içinde yaşanmayacağı tahmin edilebilir. Eğer salgında ikinci bir sert dalga yaşanmazsa dünya sivil havacılığının tekrar 2019 düzeyine ancak 2024'lerde gelebileceği tahminleri yapılmaktadır” değerlendirmelerinde bulundu.

"İstanbul Havalimanı THY'nin yükünü artırdı!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

akilli olun'a ~ 2 ay önce
sen ülkeyi batıranlara,3 kuruşa muhtaç hale getirenlere inan onlar sahte değil tehlikeleri de yok hamdolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Begenmedığınız ~ 2 ay önce
Kapadıgınız Atatürk Havalımanımın ahı kım bılır ne zaman bıter !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Artirmadi ~ 2 ay önce
Tk yi da diger sirketleride batirdi tam bir ustalik projesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekler ~ 2 ay önce
Havacılığı internetten 6 ayda öğrenci gibi ders çalışarak öğrenen !,türkçeyi şiveyle konuşan,binlerce insanı haksız yere işten atan,fetoculara makamları saçan,thy'ye sırf rizeli ve birinin müşaviri diye torpille,tepeden inme gelen,sendikayı,iş barışını, huzuru mahveden,insanları sizden bizden diye ayıran,birbirine iyice kutuplaştıran,ülkenin ekonomik,politik,sosyal vs risklerini düşünmeden,umursamadan thy'yi gösteriş için ağır borca sokan birinin hangi sözüne,neden ve nasıl inanalım? İsmail bey bu herifin yediği haltları bilse eminim ki köşesinde hemşehrisinden farklı şekilde bahsederdi !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 ay önce
Yeni havalimanı en çok çalışana yük oldu bence..!!! Para hırsı uğruna bu kadar beddua almak ... ve hala bu zihniyeti savunan asalakların olması... ve bunların hala dinden imandan dem vurmaları... ve gözleri kör kulakları sağır insanlrın olmadı.. bana dokunmayan yılan mantığının devm etmesi.. ülkede artık türklerin araplara karşı azınlık olmaya doğru ilerlemesi... gidecekler denilen suriyelilerin 250.000$ lık gayrımenkul ile sorgusuz sualsiz vatandaş edilmesi(tabi iranlısı ıraklısı vs. sanki oturum kartı yetmiyormuş gibi pasaport vermek de neyin nesi ise..!) Allahınızı severseniz söyleyin, çocuklarınıza mirasınız kul hakkınız mı olacak, yalakalık nasıl yapılır öğretmek mi olacak, hakkını aramamak ses çıkarmamak mı olacak, yandaşlığı yolsuzluğu savunup avanta kovalamak mı olacak, insanları işinden edip nasıl şef müdür olunur öğretmek mi olacak..? Vs vs..! Nedir mirasınız?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadri gitmeden düzelmez ~ 2 ay önce
Havacılıkla alakası olmayan kadri ve boş tayfası havacılıkta dibe vurmanın örneğidir...insan kaynakları genel müdürü Dubai sevdalısı iş birkez maaş alır hava atar,kadri desen zaten vale şirketine ancak ihale versin ayda bir zam yapsın onları kazandırsın havacılık böyle mi düzelicek..?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İGA ~ 2 ay önce
Hakkim haram olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabinciler ~ 2 ay önce
Kabin de kokpitin yükünü artırdı. Bunu da yazın
Maho Aga ~ 2 ay önce
Vallahiiii satarim bu koyu haaa!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İga avm ~ 2 ay önce
Bu araplar 1 milyar dolara istinyepark avm yi alacağına keşke iga avm yi alsaydı, dağ başında bir avm ama olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Testere Necmi ~ 2 ay önce
Devlet şeffaflaşmadığı sürece thy seffaflaşmaz. Ayıcık da istediği gibi borusunu öttürür ta ki icra davaları başlayana kadar. İş bilmez insanlar şirketten atılabilmeli. Performans değerlemesi yapabilecek şef müdür başkan atanmalı. Arge birimleri arpalık gibi. Vasıfsız insanlar enişte torpiliyle buralara yamanıyor. IGA için konum yanlış ama modern ve genişlemeye müsait ikinci bir nokta şarttı. Ancak şu an için gereksizdi. AHL pistlerini katleden pandemi hastanesi ise tam bir gasp. Yarın yanına rezidans dikip araplara satarlar. Sonra zeytinburnu 7 24 ucubesi gibi yanlış yapmışız edebiyatı yaparlar.
Arap akıllıdır ~ 2 ay önce
Neden dağ başındaki ve içinde bulunan kiracıların illallah dediği bir avm yi alsın ki, para basan istinye park avm, bist, thy kargo varken. Adamlar bi jumbo jet hediye etti memleketi parça parça satın alıyorlar.
Almazlar ~ 2 ay önce
Bir ise yaramaz bir yer yeni havalimani, Ataturk havalimanini sat bak nasil alirlar
Yok canim ~ 2 ay önce
Adamlar zeki... naapsinlar batık şirketti
Almazlar ~ 2 ay önce
Maliyet etkin olmadigi ve kalitesiz yapildigi icin ilerde kapatilacak
Arff ~ 2 ay önce
Normale dönme filan bizde yok bizbhep normaldeyiz ve GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff e ~ 2 ay önce
Görevin tüm gün boş boş oturup para almak da ondan !
arff'e ~ 2 ay önce
abe arff maaşları düşürülsün herkes yatıyo günlük 1 ekmek parası maaş verilsin
Arff ~ 2 ay önce
Olmasanız daha iyi olur

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000